• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Občas nižší výkon motoru

Stanley

nový člen
12
Zdravím...prosím o radu k výkonu motoru...mám Mazdu 3 Skyline diesel 110kw...rok 2014 najeto 88000 km.jede jako drak,ale někdy se mi při předjíždění stane, že třeba na stupeň 4 vytáhnu max kolem 100 km/h (dále jakoby nechtěla jet a přiškrtí přívod paliva ) a musím přeřadit na stupeň 5......vím,že motor dokáže při 4 stupni rychlosti vytáhnout i kolem 120 km....již se mi to párkrát stalo ..někdy jede s lepším výkonem někdy s horším, děje se to občas a pouze ve vysokých otáčkách...jinak motor šlape perfekt, nevydává žádné nepatřičně zvuky, žádná chybová kontrolka se nerozsvítíí a vůz je v nižších otáčkách živý.Dale při prudším přeřazení na vyšší stupeň motor ihned neaxceleruje,ale opět se cca na 1 sekundu jakoby přidusi a pak jdou otáčky opět nahoru....může to být Klímou ve stálém provozu jak již tady někdo zmiňoval ? Předem Vám děkuji za rady
 
Dieselovy motor je ze sve podstaty nizkootackovy a nad 4000 RPM prudce ztraci svuj vykon a hlavne kroutici moment. Navic mu vysoke otacky skodi a tak chytra elektronika chrani tvuj automobil pred tebou samym.
Mel bys ji podekovat a zmenit jizdni styl nebo poridit benzin.
 
Děkuji...bylo to jednou při předjíždění a potřeboval jsem se co nejrychleji zařadit a po druhé mi to právě udělalo to,co zde zmiňují...pak už to bylo jen o ujištění, že to nebyla náhoda a opravdu se to občas děje a ztratí ve vyšších otáčkách výkon......a to je právě ono...proč to udělá jen občas? Ale jak píšeš, bude to nejspíš chytrá elektronika a jistě si budeme s manželkou tohle krásné auto hýčkat ☺️ Děkuji za info.
 
Také možnost.....ale žádná kontrolka na palubce mi nesvítí...to, že při prudším přeřazení na vyšší stupeň vůz ihned neakceleruje do otáček (prodleva cca 1sekunda) , přikládám tě zapnuté klima...ještě zkusím vypnout. Ale někdo tady zmiňoval, že než si to PC ve voze zregeneruje, tak to může trvat i několik dní ( jestli jsem to dobře pochopil) . Každopádně to zkusim až se auto ke mně dostane...dekuji
 
Žádná kontrolka ti svítit nebude...žádný výrobce, pokud je mi známo, kontrolku vypalování filtru nedává.
 
Čau, daj si dekarbonizovat sanie aj egr. Ja mám tiež ten istý motor aj kilometre a keď to sanie otvorili tak mechanik povedal že to vyzerá ako najazd okolo 180000km a mám 86000. Auto teraz ťahá presne tak ako keď som ho kúpil.

Odoslané z SM-G975F pomocou Tapatalku
 
Ani nie, ja som to zistil až na diaľnici v nemecku keď som dal max 190km. Dovtedy som to pripisoval zmenou pneumatík. A keď bolo všetko vyčistené tak bez problémov 215km a to som ďalej neskúšal.

Odoslané z SM-G975F pomocou Tapatalku
 
Věděl by někdo o slušném mechanikovi přes Mazdy? Praha a okolí....v Mazde jsou to nesmyslný prachy...diky
 
Back
Top