• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

benzín Občasné delší starty než normálně

Quariss

nový člen
20
Zdravím skupino, mám M3 BN 2018 G165 najeto 54 tis. km. Nevím zda je to normální ale 1 z 10 startů motoru mi přijde, že startér točí o něco déle než normálně. Nevíte čím by to mohlo být? Děkuji
 
Mě se něco podobného stane na mé M3BM asi jednou za měsíc, nechával jsem měnit svíčky jen pro sichr, ale nepomohlo. Zatím vždy chytla, tak to dal neřeším. Akt. Najeto cca 137t, rv 2016
 
To se mi stalo taky párkrát, že nechytla na "brnk" ale točila déle. Na staré BA mi startovala déle, když jsem měl měně benzínu v nádrži:)
 
Jen tak pro informaci, je matoucí u BN uvádět rok registrace. BN jsou prostě BN, všechny stejné, modelový rok 2016.
 
Těžká odpověď. Závisí na teplotě, stavu auta motor vč. akumulátoru před vypnutím motoru, kvalitě benzínu "na vrchu"... :)
Co nic nestojí a autu zdravotně pomůže i při budoucím startu je vypínací procedůra, kterou používám, když je čas - a ten je skoro vždy.
Zastavím, vypnu větrák (nebo dokonce všechny "zbytečné" elektrospotřebiče) a nechám motor pouhých 20-30 sec běžet na volnoběh.
Zatím si rozmyslím, co si vezmu auta s sebou, nachystám se a hlavně ... všechny kapaliny doběhnou kam mají a nikde se nehromadí. Benzín, chladivo, olej...
Ano, není to cool jako přiletět na parkoviště se řvoucím motorem a pískajícím brzdami, to vše podpořené burácející muzikou z repráků, bleskově vypnout motor a efektně vyskakovat skoro za jízdy z auta :)
Ale i autu bez turba to neuškodí.
 
Ahoj. Mám stejný problém. Delší starty u M3 BM. Mám po výměně svíček a baterie a stále jsou starty delší (oboje jsem dal originál). Není možné se už je alternátor na vrcholu životnosti a nebo to může dělat něco jiného? Jakou by na to mohl mít vliv používáný benzín? Mám najeto lehce přes 121K km.
 
Zdravím, mám podobný problém na M6 2.5i 2015. I v létě byly ranní starty lehce delší. Teď v zimě je to ještě horší. Teď stalo auto 4 dny pod sněhem a téměř nechtělo chytnout. Točilo a točilo až nakonec chytlo. Zajel jsem nechat změřit baterku a ta je úplně v pořádku. Teplé starty už jsou podstatně lepší. Že by špatný startér? Díky za případné odpovědi.
 
Podobnou problematiku jsem kdysi řešil na Ceedu a po roce laborovani se zjistilo, že je vadný MAP sensor. Může to za studena špatně vyhodnocovat směs. Naopak mazdice mi dnes po deseti dnech stání v mrazech naskoncila na cink jak nové auto. Ale u Kie pamatuji jak to nechtělo chytat a bylo to vadnym senzorem.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Ahoj. Mám stejný problém. Delší starty u M3 BM. Mám po výměně svíček a baterie a stále jsou starty delší (oboje jsem dal originál). Není možné se už je alternátor na vrcholu životnosti a nebo to může dělat něco jiného? Jakou by na to mohl mít vliv používáný benzín? Mám najeto lehce přes 121K km.
Vypada že se vyskytuje na všech Sky benzinech po pár letech. Bohužel se k Vám připojuji. Horší starty jsou pod 5"C a zároveň když se startuje už teplý motor ( nad 60"C ) v létě - dokonce občas během startu problikne dobíjení.
Startérem to nebude ( u BMW byl často problém teplých startů vymlácené ložisko ve startéru a roztažení materialu po zahřátí) nechal jsem dělat repasi při 110.000Km a technik co to rozebral říkal že stav startéru jako nový, jen jedno ložisko.
V Mazda servisu taky na nic nepřišli ( chytráci koukli na vypis chyb a hotovo ). Mam podezření na čidla teplot. Čidlo nasávaneho vzduchu je dle diag ok, teplota chladici kapaliny taky. Ještě mě napadá " váha vzduchu " ktera by taky měla pracovat s teplotou.

Podobnou problematiku jsem kdysi řešil na Ceedu a po roce laborovani se zjistilo, že je vadný MAP sensor. Může to za studena špatně vyhodnocovat směs. Naopak mazdice mi dnes po deseti dnech stání v mrazech naskoncila na cink jak nové auto. Ale u Kie pamatuji jak to nechtělo chytat a bylo to vadnym senzorem.

Samsung S22 256GB Tapatalk

Za tepla to taky startovalo špatně ??

Za tepla to taky startovalo špatně ??
@shr3k Mohl by jsi prosim kouknout na číslo dílu MAP senzoru ma BM ? Třeba na muj VIN 3MZBM64762M150328 ??
 
Za tepla to taky startovalo špatně ??
Myslím, že pouze studené starty a teplé naopak úplně vpoho. Ale nechci kecat. Možná to naopak dělalo startující auto se zahratym motorem. Už si teď nevzpomenu. Na pc mám dokonce natočený onen špatný start. Vyhodnocovalo to špatnou směs..

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Back
Top