• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor Oleje, intervaly výměn atd.

No ja jdu menit cca za tyden
Mobil New Life 0W-40 5L + štítek 974 Kč 1 21% 974 Kč
Mobil 1 75W-90 Mobilube SHC 1L 263 Kč 2 21% 526 Kč
 
Dopřeji motoru něco lepšího za třetinu ceny předraženého autorizáku a zrovna dneska jsem potřetí dopřál, ale neběžím kvůli tomu do Mazdy:D , buď chceš razítko (k ničemu) a jejich podmínky, nebo autu dopřeješ to co považuješ za nejlepší, každý má možnost volby ;). Na levný kvalitní olej v autorizáku zapomeňte :)
 
Poslední úprava:
Chcem upozornit, ze Mazda dodava svoj olej uz cca 2 roky iba do servisov Mazda. Ak nejaký e-shop ponuka takyto olej, tak bud dopredava stare zasoby alebo ho ma z neovereneho zdroja.
 
Raději jsem si udělal printscreen stránky. :) Ale ten olej se dá sehnat i jinde:

http://www.olejacek.cz/mazda-original-supra-0w-20-1l-6421089.html
Pointa je, že AP je autorizovaný servis, takže tě nemusí trápit věty v zakázce o vlastním oleji a že za něj servis neručí.
Lubos1 - EU je dostatečně velká a aby dodával Total jenom do autorizovaných servisů tak se bude obírat o zákazníky z nezávislých servisů, kteří chtějí použít originální olej a myslíš, že ti zástupce Totalu ten olej nedodá? Dodá ti jej a eshopy mají většinou i to, že můžou opravovat, tedy je to servis. Už jenom jak vysvětlit to, že AP má e-shop a prodává olej za poloviční cenu. Takže v Praze v AP si objednám olej, vyzvednu si jej na náhradních dílech a položím to technikovi na stůl a chtěl bych vidět jeho reakci, když mi řekne, že neručí za olej a člověk mu ukáže od nich fakturu, kde je poloviční cena oproti sudovému.
 
Chcem upozornit, ze Mazda dodava svoj olej uz cca 2 roky iba do servisov Mazda. Ak nejaký e-shop ponuka takyto olej, tak bud dopredava stare zasoby alebo ho ma z neovereneho zdroja.
Není pravda, olej do servisů nedodává Mazda, ale přímo zastoupení Totalu (které posílá výkazy o dodávkách Mazda importu), a to ti ho prodá, kolik budeš chtít a za jakou cenu si vyjednáš (obecně celkem draho). Na Západě (třeba v UK) je možné koupit díky větší konkurenci Mazda oleje přímo v Mazda servise za poloviční ceny. A to nemusíš nic objednávat přes e-shop, normálně napochoduješ na autosalón a řekneš, že chceš 4 velké kanystry oleje. Já jsem takhle vozil blízkým známým-mazdařům za poloviční cenu nízkopopelnatou Dexelii 5W30 C1 DPF už před 10 lety.
 
Nechcem sa hadat, ale tuto informaciu mam priamo od Totalu. Mazda im zakazala tento olej dodavat inde ako autorizovanym servisom. Info je cca 2 roky stara, mozno sa nieco zmenilo.
 
Ehm jenom bych chtěl vědět jak by to Mazda poznala, či jak by tomu zabránila, když to Total prodá někomu jinému. Mám poptávku (e-shop), tak vytvořím nabídku. Odběrateli dodám olej podle požadavků, ale na faktuře bude olej 5W30 C1 DPF/FAP. A celá Mazda je víš kde. E-shop nemá šanci překontrolovat, kdo jim to zboží dodal. Klidně to může být přes 3tí osobu atd.
 
Este raz, zastupca Totalu ma vystrihal, ze Total uz nedodava olej inde ako do Mazda servisov. Ak teda kupim takyto olej inde, nemusi byt priamo od oficialneho distributora. Je teda mozne, ze su to este stare zasoby, alebo sa moze jednat o fake. Vacsinou sa tieto oleje dodavaju do e-shopov cez Polsko, odkial to beru oni, tazko povedat. Je to sice smiesne, ale falsuju sa aj oleje. Nedavno bol niekde zverejneny najdeny sklad takychto falsovanych olejov niekde v Rusku a a bolo tam toho dost, roznych znaciek. Obal bol na nerozoznanie od originalu.
 
Mobil 1 75W-90 Mobilube SHC, som mal z oleje.cz a po vymene to radi ovela presnejsie, uz sa mi nezasekavaju rychlosti, pojazdene zatial len par km....
 
Este raz, zastupca Totalu ma vystrihal, ze Total uz nedodava olej inde ako do Mazda servisov. Ak teda kupim takyto olej inde, nemusi byt priamo od oficialneho distributora. Je teda mozne, ze su to este stare zasoby, alebo sa moze jednat o fake. Vacsinou sa tieto oleje dodavaju do e-shopov cez Polsko, odkial to beru oni, tazko povedat. Je to sice smiesne, ale falsuju sa aj oleje. Nedavno bol niekde zverejneny najdeny sklad takychto falsovanych olejov niekde v Rusku a a bolo tam toho dost, roznych znaciek. Obal bol na nerozoznanie od originalu.
Staré zásoby těžko, teď jsem kupoval olej a byl 05/2017. Falšuje se všechno, jenom na kupovaný olej od známé mám najeto 160000km a zatím nic. Je fakt, že kupuje ve velkém v Rakousku.
 
Já jsem tak trochu huba plechová a jak jsem ještě pořád nasraný, tak jsem s horkou hlavou napsal na Mazdu ČR. Dám vědět, jestli mi odpoví.

Tak co myslíte, že odpověděli? :D Vyměnili jsme si pár emailů, tak posílám jen ty dva poslední:

[ MŮJ EMAIL ]
Dobrý den, paní .............,

děkuji Vám za rychlou odpověď. Předně bych chtěl zdůraznit, že s kvalitou provedených prací i přístupem servisu jsem byl spokojen. Zaráží mě pouze, že v jiném servisu, při první garanční prohlídce totožného modelu Mazdy, dokonce i se stejným motorem, účtuje jiný autorizovaný servis odlišné ceny. V příloze Vám posílám obě faktury pro srovnání
(* @Ter Leeloo II - FYI, POSLAL JSEM POUZE VÝŘEZ S CENAMI).

Navíc, pokud si chcete přinést vlastní olej splňující specifikaci Mazdy, dostane se vám vysvětlení, že by výrobce nemusel uznat záruku v případě potíží v budoucnu. Paradoxně však každý servis použil jiný olej. Co mě ale naštvalo nejvíce je, že přímo autorizovaní prodejci prodávají originální olej za daleko nižší ceny, viz další přiložený dokument.

Nevím, jestli má servis zapotřebí honit své zisky předražováním materiálu. Je mi také jasné, že ve finále mi napíšete, že cena je zcela v pořádku a já se o tom s Vámi nebudu dohadovat. Servisům Mazda ale dělá rozporuplnou pověst, pokud jeden majitel zaplatí za výměnu oleje 817 Kč a další 2691 Kč. Žádné logické vysvětlení to nemá - ceny se určují asi podle počasí.


[ ODPOVĚĎ Z MAZDY ]
Vážený pane ..............,

děkujeme Vám za poskytnuté podklady. Využijeme je ke komunikaci se servisními partnery a zvýšení transparentnosti a jednoty nabídky v servisní síti.

Jak již bylo řečeno bohužel jde o položky, které jsou v gesci jednotlivých partnerů, nicméně rozdíl či rozpor musí být vždy možné adekvátně vysvětlit.

Ještě jednou děkujeme za Váš podnět.

S pozdravem a přáním hezkého dne,


Obávám se tedy, že jediným výsledkem budu zdražení výměny oleje u všech autorizovaných servisů na částku, kterou jsem zaplatil já. Předem se všem omlouvám. :depressed: Ještě bych dodal, že komunikace na Mazdu ČR skončí pokaždé stejně, nicneříkajícími frázemi. V předchozím emailu ještě slibovali prověření cen a položek, které jsou součástí první garanční prohlídky. O tom už nepadlo ani slovo.
 
Jak již bylo řečeno bohužel jde o položky, které jsou v gesci jednotlivých partnerů

Toto je důležité, tedy partner (autorizovaný servis) nemusí použít ORIGINAL OIL MAZDA, ale klidně od svého olejového dodavatele, který splní dané specifikace. Tedy člověk si může donést i vlastní olej a není problém s reklamací.
 
Nechci zakládat nové téma, tak snad se mohu zeptat tady:

Jaký je Váš názor na výměnu oleje v automatické převodovce?

V manuálu k autu mám, že je to doživotní náplň, která se nemění. Stejné info je v návodu u BMW 530xd. Odborníci ale říkají, že je to nesmysl a doporučují olej v převodovce měnit. Někdo píše po nájezdu 50K km, jiný 100K km, další nejpozději 150K km. Proč se ptám? Protože BMW šlo do servisu na výměnu oleje v převodovce (nájezd 175K km). Olej byl při vypuštění krásně červený a magnety vespod byly úplně čisté. Žádné piliny, prostě nic. Nemají nakonec automobilky pravdu? Tahle výměna oleje byl poměrně drahý špás a připadá mi, že jsou to vyhozené peníze.
 
názor na výměnu oleje v automatické převodovce?
už jsem to tu psal: NIC není věčné a olej v převodovce už vůbec ne! U manuálu je předepsaná výměna oleje v převodovce po 120tkm, u automatu by se měl olej měnit alespoň částečně. Vyměnit celou náplň většinou nelze, pokud se na to nepoužije speciální stroj, který ovšem bohužel na moderní Mazdí převodovky nejde napojit. Takže se vypouští olej jen do výšky výpustného šroubu = cca. polovina náplně.

Interval výměny převodovky se doporučuje 60-100tkm podle způsobu jízdy. Město, přívěs nebo sportovní jízda = raději dříve.
 
Poslední úprava:
Jaký je Váš názor na výměnu oleje v automatické převodovce?
Jsem si ted vzpomnel na jednoho znameho co mel passata (fakt nevim kterou generaci) a kdyz jsem mu rikal ze by si mel vymenit olej v aut prevodovce,tak mi odpovedel ze to je long life...asi myslel(whole life) protoze nic nechtel vymenit protoze je to pry na furt...:D
 
Jako Vitus, měnil bych tak po 60000 km onu cca polovinu náplně, co se vypustí. Je to za chvíli a nic to nestojí, Američani mají výměny oleje i po 20000 mil.
 
Back
Top