• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor Oleje, intervaly výměn atd.

Romin: Jde o to, že některé servisy prostě lejou do všeho ten olej, co mají v sudu, třeba 10W40. Přitom třeba Alfy jezdí na 10W60 (nebo dokonce na 0W60?), Fordy už hodně dlouho na 5W30, Mazdy dtto (aby ne, když některé motory Ford a Mazda byly stejné) atd.

Podobně olejový filtr, když si ho koupíš sám, tak víš, žes koupil kvalitu (např. Mann), servis si tam může dát cokoliv (třeba polský Filtron).

TomT: Podle mě to po 5 000 km není třeba, ale po 20 000km je to zase moc.
 
Moje zkušenost. U předchozí Mazdy jsem dělal výměnu po roce ,nájezd cca12000 km. U firemního. výměna po 25000 km,po tři roky. Pak po 15000km . Najeto 240000 km,není problém . A že dostává slušnou čočku . Cx3 je asi me poslední auto, tak ji dopřejí to nejlepší ,měnil jsem po 4500km .závěr si s toho udělej sám.

Odesláno z mého GT-I9195 pomocí Tapatalk
 
Chci se zeptat. Má cenu měnit olej třeba po 5000 km nebo to nechat až na garančku po 20k km? Ptám se proto, bo se v tom prd vyznám a co jsem četl, tak někdo píše že jo, jiný zase že není třeba. Tak by mě zajímalo, jak to tedy je. Nebo jaký na to máte názor.
Pokud si auto chceš nějakou dobu ponechat, určitě bych doporučil první výměnu oleje při cca 4 000 - 6 000 km ( já měnil první při 4400 km u @Max6 ) a potom zhruba interval 10 000 - 15 000 km ( těch 15 000 bych viděl jako maximum ) podle toho jak jezdíš - dálnice, město, časté studené starty, krátké trasy apod ;). Rozhodně bych to nenechával na těch 20 000 km ...
 
Zdravím,

poraďte mi prosím kvalitní olej, tuším měl by být 5w-30 pokud se nemýlím a objem 4,8l, resp. 5.

Díky :)
 
Zacal jsem nejak moc dolivat olej :( na 500km sem daval 0,4l. Leju tam tedka 5W40, ale buhozel nevim co tam bylo pred tim. 5W40 je doporuceno od vyrobce, ale jelikoz motor ma pres 200 000 najeto tak tam mozna predchozi majitel daval 10w40. Tim ze jsem zacal lit plnout syntetiku, jsem nejspis rozpustil karbon a motor prestal nekde tesnit. Zachrani me zpatky 10W40 na nejakou dobu pred vymenou pistnich krouzku a pretesneni hlavy?
 
Byl jsem na 1. výměně oleje v autorizovaném servisu Mazda CB auto - olej jsem si nevybíral, je to v záruce tak musí vědět sami :)
dali mi tam shell helix ultra professional AF 5W-30 (4,7l).
Mějsem najeto 18500 km, auto si už o výměnu říkalo a hladinu jsem měl na minimu.
 
Zdravím,

aktuálně řeším výměnu oleje a informoval jsem se předběžně o ceně výměny a případně ceně servisní prohlídky. Přišla mi přímo z mazdy následující odpověď:

"Dobrý den pane..,
při další servisní prohlídce se kromě klasické výměny oleje a filtrů seřizují i ventily a při nich se mění 4 palivové trubky. Cena servisní prohlídky vychází na necelých 17.000,-Kč vč. DPH (jedná se o nejdražší prohlídku, všechny ostatní se pohybují v rozmezí od 5.000 -9.000,-Kč).
V případě, že nebudete chtít vyměnit tyto palivové trubky, nemůžeme nést zodpovědnost za případné budoucí potíže s vozidlem.
Originál olej dodáváme. Samozřejmě si můžete donést vlastní olej, ale je třeba si dávat pozor na správnou specifikaci. Při prohlídce můžeme použít jak originální olej Mazda, tak např. i Castrol olej."


Zminují tam výměnu palivových trubek, ale cenové mi to přijde celkem dosti. Máte někdo s tímto zkušenost, je opravdu třeba tyto palivové trubky měnit? Nestačí jen pravidelná výměna oleje a filtrů?
Předem díky za typy.
 
Já měnil teď olej po 14000km.pekne cernej.rocne ujedu 15-20tis.asi budu měnit vždy na jaře a podzim.vse si dělám sám.olej 4 l 645kc.filtr 100kc.
 
@Vlastik
No, já když jsem koupil svou mazdu, tak jsem s ní byl na servisní prohlídce + výměna oleje a jiných věcí, celkem mě to vyšlo na 8918Kč s tím že mě vyměnili motorovej olej, převodovej olej, svíčky, filtry a pak nějaký další pár korunový položky tam byly.

Konkrétně položka servisní prohlídka byla za 1305Kč, motorovej olej + filtr 1642Kč (nic jsem neměl vlastní, vše od nich a jsou to ceny bez DPH).
Já si stanovil že budu měnit olej buď po 10.000km nebo po roce, co bude dřív.

Co se týče těch palivových trubek, to by mě zajímalo taky co a jak, protože to slyším teď prvně, takže doufám že se někdo znalejší vyjádří. :)
 
17 000 Kč,. mi přijde za výměnu oleje a palivových trubek (o kterých slyším prvně) dost.. Počítal jsem s cenou okolo 10 000 dejme tomu, ale toto? A to pochybuji, že by bylo součástí výměna svíček, převodového oleje.. apod. jak píšeš.o
 
Mazdar panstvo :)

Můžete mi někdo objasnit, co můžu mít ve své Mazde za olej?
Jediné co vím podle faktury když mi měnili olej, tak: Olej Mazda ultra a5 5w30

Jde mi o jedno, kterej teď dokoupit, protože co jsem koukal, tak existuje Dexelia a Original, je mezi něma nějakej rozdíl? Stane se něco když tam naliju ten druhej?

Děkuju moc. :)
 
Jaký je rozdíl mezi olejem Mazda Original Oil a Mazda Dexelia?
Výroba oleje s obchodním označením Mazda Dexelia byla ukončena. Nová generace olejů s obchodním označením Mazda Original Oil jej plně nahrazuje. Oleje Mazda Original Oil vyrábí společnost Total.
 
Jaký je rozdíl mezi olejem Mazda Original Oil a Mazda Dexelia?
Výroba oleje s obchodním označením Mazda Dexelia byla ukončena. Nová generace olejů s obchodním označením Mazda Original Oil jej plně nahrazuje. Oleje Mazda Original Oil vyrábí společnost Total.

Ok, takže když koupím ten Original a bude v autě ta Dexelia, tak se nic nestane.
 
Back
Top