• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

On board kamery a vše kolem nich

Máš autokameru?


  • Celkem voličů
    208
Potom jedině dobře že tomu tak je. Díky za doplnění.
Edit : pročetl jsem pár článků a v podstatě potvrzují moje tvrzení. Protistrana může podniknout útok na ochranu svého soukromí. Vždy záleží na soudu.
A jelikož mám se soudy své zkušenosti, byl bych velice opatrný jak bych se záznamem při nehodě naložil.
 
Poslední úprava:
Kamera BlackVue DR750S-1CH dnes nainstalována. :)

Zapojení je provedeno přes Power Magic Pro přímo na baterii a kamera tak nahrává i po opuštění vozidla.

Ahoj, mozes prosim nafotit, ako a kam ste umiestnili Power Magic Pro? Pripojili ste to prespokladam medzi poistky, aj take foto by sa urcite hodilo.

V kazdom pripade by som si rad dohodol s @Max6 termin na instalaciu tejto kamery (u mna aj zadnej) plus nejake dalsie malickosti. Max6 mi robil nastrek podvozku a nelutujem tych 400km tam aj spat, perfektne sa vyzna a robi fakt kvalitne a je jediny to clovek, ktoremu svoje auto bez obav zverim.
 
Ja mám v mojej CX5 kameru Eltrinex a zatiaľ veľká spokojnosť. Mám ju napravo od spätného zrkadla a ja ako šofér vidím všetko a spolujazdec sa tiež nesťažuje...

Odoslané z F8331 pomocou Tapatalku
 
Ahoj, mozes prosim nafotit, ako a kam ste umiestnili Power Magic Pro?

Člověče, Ty jsi mi dal. Ležel jsem na zádech jako akrobat, abych to vyfotil. :) Ten Power Magic Pro je ukrytý pod plastem v místě, kam ukazuje červená šipka. Když chci tedy vypnout nahrávání v parkovacím módu, musím tlačítko poslepu nahmatat a přepnout z polohy 1 na polohu 0. Není to ale problém, naučil jsem se to okamžitě. Nemá totiž smysl, abych vybíjel baterku a nahrával záznam na SD kartu, když mi auto stojí v garáži. Navíc kamera po přepnutí vždy zahlásí, co jsem udělal, takže k vypnutí omylem nemůže dojít.

Vypínat to samozřejmě nemusíš, záleží na Tobě. Já ale pořád někam jezdím, mnohdy na několik dnů a Mazda mi stojí doma, kde nic nehrozí. Proto tlačítko přepnu a šetřím tak baterku i SD kartu. Na netu se diskutovalo, že ve FW 1.009 si můžeš nastavit domácí wifi jako bezpečné místo, kde kamera nebude nahrávat, ale podle mě je to omyl. Souvisí to jen s cloud službami, kde se kamera primárně snaží připojit na známé wifi sítě. Tohle jsem však ještě do detailu neotestoval.

upload_2018-7-27_7-44-6.png
 
Super, diky moc. Mam to velmi podobne akurat s rozdielom, ze v garazi ziadnu WiFi nechytim. Takze budem tiez vypinat.
 
Dnes tu pro vás mám pár fotek, které vám možná ušetří pár tisíc, pokud občas cestujete po D6 mezi Prahou a Novým Strašecím.(např. vladas75) Důležité je si zapamatovat, že nebezpečí hrozí obzvláště od té světle modré Octavie, která dodržuje všechna rychlostní omezení, konkrétně 80 km/ hod. Naštěstí už jsem jí párkrát viděl u krajnice blikat jak vánoční stromeček, zatímco její posádka kasírovala nějakého rychlíka. Proto mi dnes něco říkalo, abych jí nepředjížděl a poslušně se za ní zařadil, a zblízka si prohlédl ty její modrá blikátka na zadních oknech. Jízda to nebyla nic moc, zepředu mně grilovali tajní četníci a dva metry za prde..jsem měl rozjetej kamion. Naštěstí se brzy přiřítil typický majitel Octavie, který si s nějakou osumdesátkou na dálnici neláme hlavu a s přehledem mě i četníky v civilu předjel. Ti si to samozřejmě nenechali líbit a při nejbližším výjezdu z dálnice na něj zablikali aby je následoval.:) Tímto bych rád nechal zahrát šoférovi tmavě modré Octavie píseň od Pepy Laufera,, Díky Vám chlapíku statečný,, na tv Šlágr a doufám, že ta pokuta nebyla moc veliká. image_2.JPGimage_1.JPGimage_3.JPGimage_4.JPG
 
Zatim mi to bude zrejme stacit...
Mno ... samozrejme budu za rejpala, ale jak jsi to vyresil s umistenim? Pokud to ma splnovat zaroven dobry vyhled ven z auta (aby se mohlo natacet) a dobry vyhled a dosah na samotnou navigaci, tak jak to jde dohromady s tim, ze by Ti to nemelo prekazet ve vyhledu celnim oknem, jak nejspis definuje vyhlaska?
 
no zatim jsem to tam jeste neumistoval...ale nejspis to cvaknu na palubku doprostred okna a nebo na sklo tesne nad palubku...nevim teda jestli to bude dobra pozice k nataceni......vyhlasku resit nebudu :)
 
Já kameru beru taky jako hlídač auta na parkovišti. Zatím funguje fakt bezvadně. Jen přemýšlím, jak velký magnet je to pro zloděje, i když zrovna BlackVue kamera není až tak nápadná. Každopádně, od té doby, co jezdím s kamerou, klesl počet blbců na silnicích na minimum. :D Mám dojem, že je to jako s pojištěním. Jakmile pojistku zaplatíte, nic se nestane. :)
 
S tím počtem blbců na silnicích, no nevim. V pondeli kolem oběda jsem jel po D6 na Nové Strašecí a v pravým pruhu jela kolona Pandurů. Samozřejmě se je snažil předjet českej kamion, bohužel jel stejnou rychlostí jako oni 90 km/ hod. No aspoň jsem si je prohlídnul hezky zblízka a naštěstí tam tentokrát nebyla žádná ženská s fábií, aby jim zase poslala pět kousků do opravy.:)
 
s kamerou dole jsem dost bojoval, bylo blbe videt dolu(stinila kastle) a cela ta perspektiva byla dost divna
nakonec skoncila nahore vedle zrcatka
 
aha...no vyzkousim a uvidim.... ja to mam soucacne jako navigaci,tak nahoru by se mi to asi blbe davalo....uvidime jak to bude nahravat.... jinak pro nahravani je asi lepsi videa nahravat na šířku ze ?
 
:) no jakože navigaci používám na výšku...ale video na výšku je o ničem...jenže nevím, jestli navigace na šířku taky nebude blbá :)
 
Tak si to video na vysku skus. Snimac v mobile je orientovany rovnako ako obrazovka, takze si natocis lietadla, ale uz nie toho, kto na teba pojde zo strany.
 
Takových pár postřehů s používáním kamery BlackVue v parkovacím režimu při zapojení přes Power Magic Pro:

Kamera je odpojena, pokud napětí na baterii poklesne pod 12,5V. Reálně dokáže nahrávat tak 4-6h po vypnutí motoru (kratší trasy). Po delších trasách, kdy je baterie v optimálním stavu, jsem se dostal na 8-10h. Nevím, jak moc by baterie musela být nabitá, aby nahrávala třeba celý den. Na krátkodobé zastavení u obchoďáku to stačí, ale při stání na letišti to nepomůže.

Samozřejmě, je možné si nastavit odpojení kamery až při poklesu napětí na 12V, ale po diskuzi s @Max6 jsem si to rozmyslel. Na netu lidi píšou, že takhle nahrávají i 1-2 dny (12V / 30fps).

Jinak hodnotím dosavadní zkušenost s BlackVue jako skvělou. Funguje spolehlivě, dokonce upozorní na to, že během stání na parkovišti došlo k události. Zavřel jsem kufr předtím, než jsem nastoupil do auta a kamera to vyhodnotila jako náraz. :) Tyto záznamy se nepřemažou, takže je potřeba jednou za čas je smazat ručně nebo přeformátovat kartu. Nic složitého, stačí podržet tlačítko na boku kamery.
 
Back
Top