• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

On board kamery a vše kolem nich

Máš autokameru?


  • Celkem voličů
    212
Mno ja patrne budu muset poridit jinou kartu do BlackVue, protoze o vikendu se to na chvilku "sprajclo", asi 10x zahlasilo "Check SD card" a pak se restartlo. Nicmene, kdyz se ted pres WiFi chci podivat na nejake zaznamy, tak ony tam nejake zdanlive spravne jsou (maji spravna jmena), ale pri prehrati to ukazuje video tyden stare a to u vsech novych zaznamu. Zaroven "starsi" zaznamy tam jsou, ale s podivnou petidenni mezerou, coz je divne, protoze auto bylo v provozu.

Potize z kartama nejsou zase moc neobvykle, co jsem koukal. Zase ale, jak vybrat spravnou?

@Krabat-e, co mas presne Ty za ten Kingston?
 
Poslední úprava:
co mas presne Ty za ten Kinston?

Mám dojem, že jsem koupil tuhle (zvýšená odolnost proti vibracím, teplotě, ...). Až přijedu domů, mohu se podívat přesně na typ. Já teď pořád jezdím CX-3, dokud můžu. Manželka si totiž stále léčí vymknutý kotník, tak si nového auta užívám já. ;)

https://www.czc.cz/kingston-micro-sdxc-canvas-select-128gb-80mb-s-uhs-i/230277/produkt

Každopádně, nahrávání funguje spolehlivě. Občas záznamy kontroluji a kamera nahrává bez výpadků. Jen je potřeba čas od času záznamy ručně promazat. Jak už jsem psal, kamera někdy uloží i bouchnutí dveřmi jako událost. A zaznamenanou událost mám nastavenu tak, aby se nemazala automaticky. Je tedy nutné to udělat ručně, nebo kartu zformátovat podržením tlačítka.
 
No jasne, kazdy prejezd nebo normalni dira na silnici je udalost (E). Ja mam jizdu plnou samych udalosti bezne :D.
 
Maju nejaky zmysel karty so zvysenou odolnostou do kamery v aute? Co nevydrzi normalna karta zabije aj kameru. Ja som zobral Samsung Endurance Pro, specialne urcenu do kamier pre vela prepisov. V Alze davaju zaruku na vsetky kapacity 10r, aj ked vyrobca to ma odstupnovane (32GB 2r, 64GB 3r, 128GB 5r). Prave kvoli spolahlivosti by som odporucal karty s MLC flash, ktore vydrzia radovo visc prepisov ako tie lacnejsie, aj ked odolne voci poveternostnym vplyvom. Moja karta je zatial v nenamontovanej kamere, takze akusenosti s prevadzkou este nemam.
 
Tak skrat by mala poriesit poistka. Ja mam od Blackvue Power Magic Pro, ale hlavne preto, ze umoznuje napajanie po vypnuti motora a sleduje cas a napatie. Pokial v originalnom napajani nie je ziadny prevodnik (napajanie kamery je 12V), tak by malo stacit odstrihnut tu koncovku do zapalovaca a zapojit priamo cez novu poistku do systemu.
 
Tak skrat by mala poriesit poistka. Ja mam od Blackvue Power Magic Pro, ale hlavne preto, ze umoznuje napajanie po vypnuti motora a sleduje cas a napatie. Pokial v originalnom napajani nie je ziadny prevodnik (napajanie kamery je 12V), tak by malo stacit odstrihnut tu koncovku do zapalovaca a zapojit priamo cez novu poistku do systemu.
Dakujem.. asi sa tiez rozhodnem radsej pre Power Magic Pro.. ktoru verziu poistiek zvolit pre Mazdu 3 2018? ATO Fuse Tap?
 
První kus znám, je potřeba ale flashnout čínský firmware na anglický, za tu cenu je to víc než OK, ale kamera není nejmenší. :)
 
Maju nejaky zmysel karty so zvysenou odolnostou do kamery v aute? Co nevydrzi normalna karta zabije aj kameru.

Tady bych s Tebou trochu polemizoval. Blackvue kamera má garantovanou funkčnost do 70°C, ale běžná SD karta má max. teplotu 60°C. V autě dosáhnou teploty v létě až 65-68°C, platí pro naši zeměpisnou šířku. Takže já v tom smysl spatřuji a SD kartu se zvýšenou odolností bych nebral jako vyhozené peníze. Tyto karty mají tepelnou odolnost až 85°C, mimo dalších ochranných prvků. Tím ale netvrdím, že nemáš pravdu s počtem přepsání. Chce to najít nějaký dobrý kompromis, kartu, která vydrží vysoké teploty a současně bude spolehlivě a dlouhodobě zapisovat. Vzhledem k ceně kamery je investice i do lepší SD karty už druhořadá. ;)
 
Já mám v autě kameru Lamax a ta je tak vymakaná, že nedopustí ani přehřátí SD karty ani svoje. Když totiž zaparkuju tak blbě, že mi na přední sklo svítí sluníčko, kamera se po čase sama od skla odlepí a spadne hezky na podlahu do stínu. Mám jí asi 4 roky a SD karta nahrává bez chybičky jako o život, je to Kingston 32 gb.:)
 
nedávno jsem vyndal po delší době kartu z mojí TrueCAM A6 a nutno podotknout, že k mému překvapení už funguje a nahrává bez zaváhání.
 
Tady bych s Tebou trochu polemizoval. Blackvue kamera má garantovanou funkčnost do 70°C, ale běžná SD karta má max. teplotu 60°C. V autě dosáhnou teploty v létě až 65-68°C, platí pro naši zeměpisnou šířku. Takže já v tom smysl spatřuji a SD kartu se zvýšenou odolností bych nebral jako vyhozené peníze. Tyto karty mají tepelnou odolnost až 85°C, mimo dalších ochranných prvků. Tím ale netvrdím, že nemáš pravdu s počtem přepsání. Chce to najít nějaký dobrý kompromis, kartu, která vydrží vysoké teploty a současně bude spolehlivě a dlouhodobě zapisovat. Vzhledem k ceně kamery je investice i do lepší SD karty už druhořadá. ;)

Suhlasim, myslel som skor odolnost voci vode, roentgenom, magnetom... ale ako pozeram, je ta moja Endurance Pro tiez taka odolna, ako tie ostatne kvalitne. Sice to asi nevyuzijem, ale nevadi to ;)
 
Já mám v autě kameru Lamax a ta je tak vymakaná, že nedopustí ani přehřátí SD karty ani svoje. Když totiž zaparkuju tak blbě, že mi na přední sklo svítí sluníčko, kamera se po čase sama od skla odlepí a spadne hezky na podlahu do stínu. Mám jí asi 4 roky a SD karta nahrává bez chybičky jako o život, je to Kingston 32 gb.:)
A jak mas kameru pripevnenou..resp kde....mas ji za zpetnym zrcatkem ? Mohl by jsi udelat prosim fotku jak to vypada ?
 
Mám dojem, že jsem koupil tuhle (zvýšená odolnost proti vibracím, teplotě, ...).
https://www.czc.cz/kingston-micro-sdxc-canvas-select-128gb-80mb-s-uhs-i/230277/produkt
Tak jsem zkusil poridit tuhle 256 GB a uvidime, jak se to bude chovat. Zatim jsem koukal, ze pri mem nastaveni FHD@30FPS (predni i zadni) to je cca na 24 hodin zaznamu. Ale mozna jeste zkusim opet ty vyssi kvality.

Mimochodem, take se vam tolik odrazi v prednim skle palubni deska? Nebo je to specificke pro moje "divne" umisteni kamery?
 
Back
Top