• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

On board kamery a vše kolem nich

Máš autokameru?


  • Celkem voličů
    208
Ja prave dumam, jestli do Power Magic Pro vubec jit. Uprimne me prave tech "pouze" 4-6 hodin (nebo 8-10) uplne nepresvedcuje, ze by ano. Ikdyz jasne, v nakupaku sotva byvame dele ... a to ikdyz jdeme do kina. Mno ... ze bych to precejen zkusil? :)
 
Vzhledem k ceně Power Magic Pro (cca 1000 Kč) bych nad tím asi nepřemýšlel. Přeci jen je to jakási šance, že kamera zachytí případné poškození auta cizím zaviněním. Navíc Honza mi říkal, že je to celkem kvalitní kus HW, žádný levný čínský šrot. Mělo by to být spolehlivé řešení.
 
Jak to nahrává v noci, když zrovna nestojíš pod lampou, je tam něco vidět , kór kdyby byl pachatel tzv nepřizpůsobivý ? :D
 
Celkem v pohodě. Mně to dokonce ani tak moc nešumí a to jsem měl méně zbytkového světla. Ale na tom videu testují kameru s FW 1.001 a já mám 1.009. Myslím, že od verze 1.004 došlo ke zlepšení nočního záznamu.


 
Dvě fotky z dálnice D6, kde v potu tváře vzniká odhadem tak 5km zgruntu nového povrchu. Kdo by si to chtěl omrknout zblízka, je to foceno z mostu před obcí Braškov. Jo a kupodivu se tam makalo i dneska o víkendu.:)20180812_095637.jpg20180812_095908.jpg
 
Kameru nelze otočit, aby byl objektiv vpravo. Respektive to udělat lze a pomocí SW pak záběr dodatečně převrátit. Jenže tímto postupem se překlopí i informace o datu, času, rychlosti apod., které jsou do videa vkládány.
Konecne jsem si nasel chvilku a tedy upresnuju tuto informaci - kameru lze otocit "vzhuru nohama". V nastaveni je pro tento ucel polozka Front-camera rotation ON/OFF. Kameru jsem otocil, polozku prepnul na ON a zaznam je v poradku. Doplnovane informace jsou spravne otocene dole, stejne tak samotny zaznam.

Na pozici, co si vybral @Krabat, ja sice kameru za zrcatkem skutecne nevidim, ale manzelka ji naopak videla celou. Takze jsem volil jine umisteni. Co do esteticnosti urcite horsi, ale v praxi se uvidi.
 
Tak uz mame po kompletni instalaci BlackVue DR750S-2CH ...

Co do esteticnosti finalniho reseni to neni nejaka extra hitparada, ale s ohledem na to, ze kameru za jizdy ridic nevidi, tak to moc nevadi. Pro predni kameru jsem hledal umisteni tak, aby branila ve vyhledu me ani manzelce a zaroven koukala ven pres steracema obhospodarovany prostor. Kamera je na okne vlastne nalepena "sikmo", aby se trochu kompenzovalo umisteni vic na spolujezdcovu stranu a zahnuti okna. Kamera je i s drzakem "vzhuru nohama".
IMG_4234-opt.JPG IMG_4245-opt.JPG

U zadni kamery me teda puvodne nenapadlo, jak vlastne bude potreba se trefovat mezi vyhrivajici spiraly v okne. Zadni kameru mam tedy take v prostoru steracu a neni videt pohledem do stredoveho zrcatka - je schovana za hlavovou operkou stredni zadni sedacky. Z venku kamera neni temer videt pres zatmavene sklo.
IMG_4230-opt.JPG IMG_4246-opt.JPG

Tak ted uz jen, aby kamera dobre slouzila. Zatim me docela zarazelo to, ze snad vsechny zmeny nastaveni vyusti ve format pametove karty. Zatim jsem zkousel nejvyssi kvality nahravani (Extreme a Sport) a prislo mi, ze v te Extreme ma nekdy problem s "naskocenim", ze se ze zacatku nekolikrat restartuje. Ale jeste si s tim budu hrat i s ohledem na kapacitu na karte (zatim tam mam 64 GB z nekdejsiho mobilu). Protoze parkovaci rezim pres Power Magic Pro toho dokaze natocit (zabrat) opravdu hodne.
IMG_4238-opt.JPG

Z pohledu ridice (foceno "pred ocima") ...
IMG_4227-opt.JPG
 
ja sice kameru za zrcatkem skutecne nevidim, ale manzelka ji naopak videla celou.

Této větě moc nerozumím. :) Možná jsem trochu hnidopich, ale v té druhé pozici ji Tvoje manželka celou nevidí? ;) Podle mě je to "prašť jako uhoď". Spolujezdec kameru vidí vždy celou, protože ji z jeho pohledu nic nekryje. V tom mém nastavení kamera asi o něco více omezuje spolujezdci výhled vlevo, ale ve Tvé pozici mu zase leze více před obličej. :) Moje žena neříkala nic, tak jí to zřejmě nevadí.

Nelíbí se mi ale pozice Power Magic Pro. Já ho dost často přepínám, proto mi vyhovuje, že je po ruce. Taky Ti mohli schovat ten kabel od přední kamery, @Max6 sundal ten středový černý plast jako nic. Ale jak jsem psal, jsem hnidopich, tak se nezlob. :D Dej pak vědět, jak jsi spokojen se záznamem a jestli nebudeš bojovat při startování s baterkou, pokud necháš trvale zapnutý Parking mód.
 
Této větě moc nerozumím. :) Možná jsem trochu hnidopich, ale v té druhé pozici ji Tvoje manželka celou nevidí? ;)
Mozna jsem to nepopsal dost jasne, ale mysleno tim bylo, ze ji vidi manzelka celou, kdyz sedi jako ridic. Ona je o dost mensi, nez ja, tudiz ma nastavenou sedacku uplne jinak a jeji pozice vuci strednimu zrcatku je jina. Kamera tak jiz pro ni nebyla v zakrytu.

Nelíbí se mi ale pozice Power Magic Pro.
Oni se me ptali kam s tim, ja jsem si uplne nebyl zatim jisty, tak se me ptali, zda muzou tam. Takze ja jsem rikal, ze jo a uvidime, zda mi to bude vyhovovat, zda to nebudu potrebovat vypinat.

Taky Ti mohli schovat ten kabel od přední kamery
Nerad bych ted kecal, ale vyhodou Tveho umisteni je, ze z te spodni strany toho plastoveho krytu je "mrizka", tudiz se tam da kabel protahnout (nebo?). Z boku vsak neni a on ten plast docela doleha na okno. Takze pak by se spis musela vyriznout "pruchodka"?

Jak se bude chovat Power Magic Pro uvidime. Vcera v noci pred barakem to nahravalo tak, ze posledni ulozene video bylo 5 hodin po dojeti. A rano startovani bez problemu. Uvidime casem a v narocnejsich podminkach pro baterku.
 
Nerad bych ted kecal, ale vyhodou Tveho umisteni je, ze z te spodni strany toho plastoveho krytu je "mrizka", tudiz se tam da kabel protahnout (nebo?). Z boku vsak neni a on ten plast docela doleha na okno. Takze pak by se spis musela vyriznout "pruchodka"?

Stačilo, aby Ti obrátili směr kabelu, táhli ho nejprve směrem dolů a pak prostrčili tou mezerou mezi černým plastem a sklem. Ale to by šlo pořád ještě udělat. Stejně mi pořád připadá trochu nešikovné tohle umístění. Každé odpojení kabelu, případné vytažení SD karty je trochu komplikovanější. Na druhou stranu, tohle se asi moc často dělat nemusí. :)
 
Cau, diky za rozsahlou diskusi ohledne BlackVue. Vypada ze po par letech pouzivani kamery TopCam mini budu muset vymenit za novou.
Napiste prosim jake modely jste koupili. Diky
 
Blackvue DR750S-2CH, Blackvue Power Magic Pro, Samsung 128GB Pro Endurance microSD a Blackvue Tamperproof case. Zial zatial ziadne skusenosti, cakam na @Max6, kedy si najde cas na instalaciu.
 
Back
Top