• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

On board kamery a vše kolem nich

Máš autokameru?


  • Celkem voličů
    208
Krasna zima- :) Kde to je ?

Este ked bolo teplo min. rok , isiel som z Benešov, cez Divišov na D1. Cesta na videu mi pripomina prave ten usek cesty :rolleyes:
 
Tak kamera dorazila,TrueCam-A6 ale vůbec nevim jakou sd kartu koupit,akorát vim že má mít 32GB.:(
Poraďte;)
 
Poslední úprava:
Kolik se na tu kartu 32GB vleze záznamů? Já to nemůžu nikde na těch stránkách najít.
 
Na paměťovou kartu o kapacitě 32GB lze v rozlišení FULLHD uložit cca 4 hodiny záznamu.
 
31857676970_12dae869c7_o.jpg
Před časem jsem také hledal vhodnou kamerku do nové Mazdy. Chtěl jsem něco menšího, aby to nebylo moc nápadné a nemusel jsem to po každé jízdě odpojovat a schovávat (parkuji venku na sídlišti). Nejlépe bez displeje, protože za jízdy stejně nepotřebuji čučet na obrazovku kamery kde se zobrazuje totéž, co vidím před sebou. A chtěl jsem, aby se automaticky zapínala a vypínala. Vše splnila kamerka určená sice hlavně pro modeláře, ale poskytující i specifickou úpravu pro motoristy:
MOBIUS ActionCam
Navíc poskytla další výhody (díky značné modularitě):
- možnost dodání ve variantě se širokoúhlým objektivem,
- možnost výměny akumulátoru za kondenzátor (kámoš mi potvrdil, že aku ponechaný trvale v autokameře byl do roka zničen vysokými teplotami při parkování na sluníčku),
- automatické zapnutí po připojení k napájení, vypnutí při odpojení napájení (poslední záznam se však uloží),
- nastavení otočení záznamu o 180° (při montáži na strop auta),
- spousta nastavení rozlišení, komprimace, formátů, zpoždění, focení, časosběrné focení (to se v autě nevyužije, jen demonstruji rozsah možností),
- decentní nerušící indikační LED.

Za nevýhodu může někdo považovat, že k ovládání má kamera pouze 3 tlačítka (je opravdu malinká), všechna nastavení se provádí jednoduchým prográmkem po připojení kamery k PC (NTB). Přednastavit lze nezávisle 2 režimy (jednou jsem nastavil a nemám potřebu to měnit).

Funguje k mé spokojenosti, kvalita obrazu mnohem lepší, než jsem od takového prcka čekal. Mám ji podvěšenou na pouzdře se senzory deště, nouzového brždění atd., kdo o ni neví, tak si ji nevšimne. Sáhnu na ní jen tehdy, když si chci nějakou situaci zazálohovat - z kamery vyjmu mikro SD, vsunu do USB adaptéru, zkopčím do PS, sestříhám...

Nejsem prodejce, nechci dělat reklamu (obchod, kde jsem ji koupil již neexistuje), jen chci upozornit na tuto možnost, protože se mi jeví jako ideální.
 
Mobius jsem měl také kdysi v merku, ale tehdy mi přišel moc drahý. Každopádně znám několik spokojených uživatelů této modelářské kamerky !
 
Back
Top