• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

On board kamery a vše kolem nich

Máš autokameru?


  • Celkem voličů
    208
31857676970_12dae869c7_o.jpg
Před časem jsem také hledal vhodnou kamerku do nové Mazdy. Chtěl jsem něco menšího, aby to nebylo moc nápadné a nemusel jsem to po každé jízdě odpojovat a schovávat (parkuji venku na sídlišti). Nejlépe bez displeje, protože za jízdy stejně nepotřebuji čučet na obrazovku kamery kde se zobrazuje totéž, co vidím před sebou. A chtěl jsem, aby se automaticky zapínala a vypínala. Vše splnila kamerka určená sice hlavně pro modeláře, ale poskytující i specifickou úpravu pro motoristy:
MOBIUS ActionCam
Navíc poskytla další výhody (díky značné modularitě):
- možnost dodání ve variantě se širokoúhlým objektivem,
- možnost výměny akumulátoru za kondenzátor (kámoš mi potvrdil, že aku ponechaný trvale v autokameře byl do roka zničen vysokými teplotami při parkování na sluníčku),
- automatické zapnutí po připojení k napájení, vypnutí při odpojení napájení (poslední záznam se však uloží),
- nastavení otočení záznamu o 180° (při montáži na strop auta),
- spousta nastavení rozlišení, komprimace, formátů, zpoždění, focení, časosběrné focení (to se v autě nevyužije, jen demonstruji rozsah možností),
- decentní nerušící indikační LED.

Za nevýhodu může někdo považovat, že k ovládání má kamera pouze 3 tlačítka (je opravdu malinká), všechna nastavení se provádí jednoduchým prográmkem po připojení kamery k PC (NTB). Přednastavit lze nezávisle 2 režimy (jednou jsem nastavil a nemám potřebu to měnit).

Funguje k mé spokojenosti, kvalita obrazu mnohem lepší, než jsem od takového prcka čekal. Mám ji podvěšenou na pouzdře se senzory deště, nouzového brždění atd., kdo o ni neví, tak si ji nevšimne. Sáhnu na ní jen tehdy, když si chci nějakou situaci zazálohovat - z kamery vyjmu mikro SD, vsunu do USB adaptéru, zkopčím do PS, sestříhám...

Nejsem prodejce, nechci dělat reklamu (obchod, kde jsem ji koupil již neexistuje), jen chci upozornit na tuto možnost, protože se mi jeví jako ideální.
A vyrabi to teda jeste vubec nekdo? Nebo da se to nekde koupit?
 
A vyrabi to teda jeste vubec nekdo? Nebo da se to nekde koupit?
Já to koupil na www.revoltech.cz, což byl jen distributor (ale měl dobrý web se spoustou návodů, příkladů montáží apod. Např. ta kamerka umožňuje skrytou montáž, kdy se vyjme objektiv s ccd snímačem a spešl kablíkem se propojí s tělem kamery). Najednou jako by ji nikdo neprodával, ale snad se sežene v zahraničí, např. zde se píše, že se dá koupit za 69$ na HobbyKingu. Hledání českého prodejce vzdávám, neboť nacházím jen různé pochvalné zmínky, např. zde, nikoli prodejce.
https://www.mobius-actioncam.com/
 
Tak jsem nakonec neodolal a po dlouhém rozhodování kterou kamerku vzít jsem zvolil TrueCam A7s. Tak snad to bude dobrý.
 
To tam něco takového je? Já zatím sem to dneska rozbalil a byl sem najít v autě v hodné umístění. Akorát nevím jak vyřeším kabel k napájení. Chtěl bych ho vést někde bokem aby mě to nevyselo od zpětného zrcátka dolů, ale šlo to nějak bokem. Snad to nějak půjde.
 
Kabel je docela dlouhy aspon u te a5esky ale stejne se mi nechtelo to nejak vest abych ho nevidel. Kazdopadne to vyjde protoze vim ze jeden z clenu na mc ji mel taky a vedl to nejak vrchni okno,bocni dvere atd a vyslo to do toho napajeni.
 
To tam něco takového je? Já zatím sem to dneska rozbalil a byl sem najít v autě v hodné umístění. Akorát nevím jak vyřeším kabel k napájení. Chtěl bych ho vést někde bokem aby mě to nevyselo od zpětného zrcátka dolů, ale šlo to nějak bokem. Snad to nějak půjde.

Ahoj káblík vedu pod tapecírunkem stropu pak za sloupkem spulujezdce a pod přihrádkou spolujezdce (jde vyndat) do zásuvky.
 
@eko1980 A kde jí máš umístěnou? já to nakonec dal na tu 3M pásku a tu sem nalepil na ten bazmek kde jsou senzory. Vychází to tak, že to je kousek před zpětným zrcátkem. Takže to nezavazí ve výhledu. Když sem to zkoušel dávat na sklo přes tu přísavku, tak mě to tam vadilo. Tak snad tam kde to je teď to bude cajk.
 
Aha. Tak já to zkusím nechat udělat v servisu. Stejně tam pojedu na výměnu oleje, tak třeba mě to tam nějak udělají. Když něco pokazí, tak to bude aspoň na ně :D
 
Aha. Tak já to zkusím nechat udělat v servisu. Stejně tam pojedu na výměnu oleje, tak třeba mě to tam nějak udělají. Když něco pokazí, tak to bude aspoň na ně :D
Tam celkem není co pokazit pouze ted je plast křehký sloupek drží na 3 uchytkách a ty by mohli ted prasknout.
 
Mám to takto:
 

Přílohy

  • IMG_20170118_173924.jpg
    IMG_20170118_173924.jpg
    344 KB · Zobrazení: 67
  • IMG_20170118_173938.jpg
    IMG_20170118_173938.jpg
    423,2 KB · Zobrazení: 65
já to mám takto a sloupek jsem vůbec nesundaval, stačí odendat gumu kolem dveří a je to , kabel vytažen přímo od pojistek a el. zasuvka je volná, děláno teď v zimě a žádný problém ;)
 

Přílohy

  • IMG_20161229_151312.jpg
    IMG_20161229_151312.jpg
    679,1 KB · Zobrazení: 79
  • IMG_20161229_151453.jpg
    IMG_20161229_151453.jpg
    567,6 KB · Zobrazení: 81
  • IMG_20161229_151625.jpg
    IMG_20161229_151625.jpg
    525,8 KB · Zobrazení: 79
  • IMG_20160326_190341.jpg
    IMG_20160326_190341.jpg
    459 KB · Zobrazení: 78
Tak jsem tam kameru nahodil a dneska po cestě na Vsetín otestoval. Ale to bych nebyl já, abych neměl smůlu. Zjistil jsem, že mě asi nefunguje GPS modul. Jakože to neukazuje rychlost a souřadnice. Všude je samá nula. Při tom GPS modul, když se zapne kamera, tak zahlásí, že se podařilo navázat signál s GPS satelitem, ale nic to neukazuje. Ještě jsem psal na podporu TrueCam a uvidím co napíšou, ale vidím to na reklamaci :(.
 
Ja mel tuhle kameru 2x na reklamaci protoze mi stale chvili nahravala a pak zase ne a nakonec se zjistilo ze proste ta pametova karta co se tam dava tak musi byt nejaka "lepsi" tak sem koupil lepsi (drahsi) a uz je to v pohode :) Takze chapu ze kdyz si neco koupis a hned to nefunguje jak ma tak to sou nervy :D
 
Tak jsem psal na podporu u TrueCam. Kupodivu mě za chvilku odpověděla nějaká slečna a poradila, že ten modul mám zastrčit a pak vystrčit, zastrčit, vystrčit....a takto třeba 5x-7x, že by se to mělo chytnout. Prý o tom problému vědí.

Jsem to byl hnedka vyzkoušel a kupodivu to fakt funguje. Ale pořád to není ideální. Když se ten GPS signál chytne, tak je to ok. Ale jak se vypne auto a pak zase zapne, tak to opět ignoruje GPS a musí se opět vytáhnout ten modul a zastrčit. No je to takové divoké. Ale reklamovat to zatím nebudu. Ale možná do shopu kde jsem to bral napíšu, že s tím mám problém a že to možná budu reklamovat :).
 
Tak jsem byl dneska v servisu (Auto Efekt Zlín) měnit olej a při té příležitosti jsem poprosil technika, jestli by mě ten kabel nějak neschoval. Dopadlo to tak, že rozebral půlku palubovky, vykuchal i střed a napojil tam nějak kabel od kamery, takže ho nemám zapojený do toho "zapalovače", ale je to někde za tím. Takže tam kde jsou USB porty i ta díra na to napájení, tak to mám úplně volné. Za mě spokojenost. Jediné místo, kde jde vidět kousíček káblu je jak vylézá s pod tapecírungu do kamery.
 
Poslední úprava:
Back
Top