• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Otevírání pátých dveří (kufru)

fouscz

člen KLANu
43
Ahoj, tak jak nám začali mrazy objevil se menší problém, který mě hlodá. :banghead:

Před cca třemi roky nějaký jouda s kamionem mi na parkovišti odřel zadní nárazník. V Mazdě mi vše vyměnili za nové, ale když jsem otevíral kufr, tak jsem pod víko ani nestrčil prsty jak bylo hodně posazené dolu. Auto tedy šlo zpět a poté už vše OK.

Teď, když zmáčknu tlačítko na kufru nebo na dálkovém klíčku, tak motorek vrčí kufr nadzvedne, ale ne do konce. Když mu pomůžu lehce rukou, tak kufr normálně otevře (lehce nadskočí). Zavírání neboli dovírání funguje dobře.

Koukal jsem na očko do kterého zapadá zámek, tak jsem ho povolil - drží ho dva šrouby.
Mohu s ním posouvat doleva, doprava, nahoru, dolu. Vyzkoušel jsem ho nejdříve dát nahoru - což bylo ještě horší, tak jsem ho dal úplně dolu - což problém vyřešilo, tak si říkám Super pane vachmajstr!:couchpotato:

Ale ráno přijdu k autu a zase ten stejný problém. :banhappy: Otevřel jsem a zavřel kufr několikrát za sebou a poté to opět fungovalo. Teď večer to zase nejde.

Nevíte někdo jak by se to dalo seřídit? Jako krajní možnost jsem si říkal zkusit přitáhnout pružinu nebo zvětšit otvory pro ty dva šrouby abych očko pro zámek dostal ještě o kousek níže.

Nebo se to seřizuje ještě někde jinde? :)

Díky za každou radu.
 
Back
Top