• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Parkovací kamera BN, náhrada

M3grey

rodinný člen KLANu
2 076
Zdar,
tak mi opět zdechla parkovací kamera na mé M3 BN a servis mě poslal do......, poněvadž to bylo měsíc po záruce a Mazda něco jako kulanci zřejmě neuznává?

Během 3 let je to tedy již 2. kamera. Takže se objektivně jedna o shit a do 3.pokusu a navíc za svoje, už fakt nejdu.

Otázka tedy zní - měnili jste někdo originální kameru za něco jiného, ideálně způsobem plug&play?
 
Já pouze uvažuji o kvalitnější kameře s lepším obrazem a dynamickými pruhy ale ta original šlape jak hodinky celé tři roky zatím.. Taky by mě zajímala varianta co se pouze vymění kamera nad spz a vše ostatní ponechá původní.

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
Já po té obyč kameře do světla značky vyměnil za kovovou:
Obraz proti té obyč daleko lepší, vyvrtal jsem díru do té záslepky napravo vedle otevírání, dal pryč ten šroub pod ní a protáhl. Kameru jsem přišrouboval jen za tu záslepku a nacvakl, zevnitř jsem to pro jistotu zasilikonoval kvůli vodě. Jediné co bych trošku vytknul je že ta kamera míří víc dolů oproti té ve světle. Každopádně by to šlo asi poladit, zase tak mi to nevadí, je i víc uprostřed, tak to tak nekresluje. Mám jí přes rok a zatím žádný problém.
 
Takze kamera zjevne neodesla.

Zkontroloval jsem kabelaz, nikde jsem problem nenasel, nekde vsak bude, protoze po manipulaci s kabelazi to zacalo zase bezchybne fungovat...
 
Nekdy prestala fungovat, nekdy preskakoval obraz, nekdy byly pruhy pres obraz...
 
lebo podobne veci zacala robit aj moja...takze je skor problem samotna kamera a nie kabelaz?
 
Rozeber tapec u 5.dveri a pohybej s kabelama pri zapnutem zapalovani a aktivni kamere, hledic na displej...
 
Přestala mi po třech letech fungovat parkovací kamera na mojí M3 BM sedan. Jedná se o tuto kameru:
Začalo to tím, že zprvu při zařazení zpátečky se zobrazila černá obrazovka s textem, že není žádný video signál, ale po cca 5s nakonec kamera naskočila. Po pár dnech už kamera nenaskočila ale vůbec, ani text že není video signál se nezobrazí. Zkoušel jsem opakovaně reset CMU (BACK + MUTE + NAV), to však nepomohlo. Dále jsem zkusil změřit voltmetrem, jestli jde do kamery nějaké napětí a naměřil jsem 6 V. Ještě mě napadá zkusit odpojit baterii, jestli to pomůže. Nevím jak otestovat, jestli není kamera už úplně KO. Neměl někdo náhodou podobný problém?
 
To asi bude KO. Kondíky zpravidla stárnou. Odpojit baterii - neřekl bych, kamera je napájena přímo z CMU.
 
Taky jsem se trápil s parkovací kamerou a nakonec jsem zkusil postup dle instrukce Mazdy pro US a funguje to. V podstatě vyčistit, vysušit, prostříknout Kontaktolem konektor, upevnit a je klid. Jestli už to tu někde je omlouvám se. Jestli ne a patří to jinam, prosím admina o přesunutí do správného vlákna ;)
 

Přílohy

  • Porucha kamery.pdf
    527,1 KB · Zobrazení: 18
Já měl namysli novou. Používané věci většinou nechci. Mám v ně nedůvěru.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Jo ták, no ono zrovna u té kamery se nemá moc co zkazit. Měl jsem ji v autě přes 5 let a 0 chyb. Furt lepší než nějaká Čína.
 
Back
Top