• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Parkovací kamera - boční kamery

mellda

výkonný člen KLANu
439
Prošel jsem seznam vláken k M3 a toto téma nenašel. Chtěl bych pořídit parkovací kameru a příp. i boční.

1. Našel jsem origo zadní kameru tady ale 10k se mi do toho dávat zbytečně nechce. Slyšel jsem, že vodící čáry v obraze kamery stejně M3 natáčet neumí, takže pokud seženu něco z aliexpresu/ebaye se stejným úhlem záběru a dobrým šumem, tak by v tom neměl být rozdíl.

2. Jak je to s návodem? Existuje nějaký pro M3? Jak natáhnout kabely, co kam zapojit a jak to nastavit?

3. Co se týče bočních kamer, na mazda3revolution.com jsem našel tyto obrázky

attachment.jpg

což vypadá skvěle. Prý je na to nějakej canbox, ale pro mazdu jsem ho u čínana nenašel. Má s tím někdo zkušenost nebo ví o tom něco víc? Ani nevím, jak se montují ty kamery do zrcátek.
 
To je fakt tak easy? Jen rozdělám kufr, hodím tam kameru + kabel, zadělám zpět, na chvilku odpojím baterku a je to? Super :)
 

Dle doporučení z linku na mazdaklub, kterej jsi poslal, jsem objendal kameru i kabel, tak jsem zvědavej. Posílám shrnutí, kdyby to někoho zajímalo a tam to vlákno už neexistovalo nebo tam přibyla hromada dalších stránek:

- kamera:
https://www.aliexpress.com/store/pr...ml?spm=2114.10010108.1000023.5.72047468QPQdh9
Varianta: Suit A, 6V

- kabel/adaptér:
https://www.aliexpress.com/item/SIN...32739633472.html?spm=2114.13010608.0.0.aHadwf

- návod:

- aktivace:
Buď reset jednotky (na 10 sekund zmáčknout současně tlačítka BACK + MUTE + NAV) a pokud by kamera nenaskočila, tak odpojit na 10s baterku.

Vlastnosti:
- není to HD, ale cca něco přes 500 řádků
- je to vodotěsný
- cloní světlo svítící na SPZ a to tak, že hodí stín na 2 číslice. Na jedné STK prý říkali, že to není problém.

Ty boční nakonec brát nebudu. Je to pěkný, ale nechce se mi vrtat do zrcátek. Pokud si vzpomenu, napíšu semka svoje zkušenosti.
 
Prošel jsem seznam vláken k M3 a toto téma nenašel. Chtěl bych pořídit parkovací kameru a příp. i boční.

1. Našel jsem origo zadní kameru tady ale 10k se mi do toho dávat zbytečně nechce. Slyšel jsem, že vodící čáry v obraze kamery stejně M3 natáčet neumí, takže pokud seženu něco z aliexpresu/ebaye se stejným úhlem záběru a dobrým šumem, tak by v tom neměl být rozdíl.

2. Jak je to s návodem? Existuje nějaký pro M3? Jak natáhnout kabely, co kam zapojit a jak to nastavit?

3. Co se týče bočních kamer, na mazda3revolution.com jsem našel tyto obrázky

attachment.jpg

což vypadá skvěle. Prý je na to nějakej canbox, ale pro mazdu jsem ho u čínana nenašel. Má s tím někdo zkušenost nebo ví o tom něco víc? Ani nevím, jak se montují ty kamery do zrcátek.

Prošel jsem seznam vláken k M3 a toto téma nenašel. Chtěl bych pořídit parkovací kameru a příp. i boční.

1. Našel jsem origo zadní kameru tady ale 10k se mi do toho dávat zbytečně nechce. Slyšel jsem, že vodící čáry v obraze kamery stejně M3 natáčet neumí, takže pokud seženu něco z aliexpresu/ebaye se stejným úhlem záběru a dobrým šumem, tak by v tom neměl být rozdíl.

2. Jak je to s návodem? Existuje nějaký pro M3? Jak natáhnout kabely, co kam zapojit a jak to nastavit?

3. Co se týče bočních kamer, na mazda3revolution.com jsem našel tyto obrázky

attachment.jpg

což vypadá skvěle. Prý je na to nějakej canbox, ale pro mazdu jsem ho u čínana nenašel. Má s tím někdo zkušenost nebo ví o tom něco víc? Ani nevím, jak se montují ty kamery do zrcátek.
Zdravím na prvně na Mazdaklanu. Vsoučasné době řeším také couvací kameru. Sadu jsem našel zde:https://www.aliexpress.com/item/Lii...000&pvid=33c8a2c2-f0f9-418f-a4d6-b910c0082819. A návod k montáži:
. Mám ale problém. Mazdu mám novou M3 HB BN z letošního roku. Na Ali je souprava rok výroby 2014-2017 provedení BM. Konektory na připojení jsou na mé M3 stejné jak na Ali. Tak nevím, jestli nebyla nějaká změna od roku 2018 v zapojení. Nezkoušel již někdo namontovat uvedenou kameru na M3 z letošního roku? Pokud to někde nezjistím, zkusím za tuto cenu objednat a proměřit a uvidíme.
 
Ja dnes namontoval to,co jsem daval do linku, na BM 2014 a slo to jak po masle. Byl jsem priposranej s oddelavanim tech plastu,tak to trvalo snad 3 hodiny. Ty dva draty s napetim jsem priletoval. Treti cervenej tam jen tak trcel,tak jsem odizoloval. Cely klubko dratu jsem obalil do bublinkove folie (molitan jsem nemel po ruce), a pripevnil,aby to po ceste nikde neklepalo ap. Postupoval jsem presne podle toho videa,co uvadis. Ne vsechno tam bylo videt. Zejmena ty kruhovy plastovy nytky (nebo jak to nazvat). U toho, co slouzi na uchyceny provazku od "policky" v kufru, se musi napred vysunoit ta tycina uprostred. Ta se chytne jakoby za tu kulicku,co je na konci. Co se tyce toho druhyho typu nytku (toho placatyho), musi se vysunout ten prostredek. Ten jde pekne nehtama. Ten prvni jsem delal tema plastovyma nastrojema na rozdelavani plastu v aute. Je toho plnej ebay. Podarilo se mi pak urvat jeden plastovej zoubek od jednoho plastovyho dilu,ale nastesti na celkem dobrym miste,tak to po prilepeni nejde skoro videt. Good luck. Kdyby s tim chtel nekdo pobliz Brna pomoct, muzu asistovat. Ale musite se ozvat tak do mesice,protoze pak uz to nebudu vedet. Takovy picoviny se snadno zapominaji :)
 
Právě přemýšlím jak to udělat, aby mi USB kabel k napájení kamery za čelním sklem nebouchal mezi střechou a tapecirungem. Na YT jej tam jenom tak hodí do té škvíry a neřeší to. Máte s tím někdo nějakou zkušenost. Nebude tam ten káblík tropit nějaké příliš hlasité nemravnosti? Nebo dokonce nemůže se vyklepat zpět? Nebo se na ten design mám raději vykašlat a napojit to napřímo přes prostor (plandající kabel)?
 
Tuhle kameru taky planuju. Jakou jsi poridil? Kabel bych asi omotal tenkym molitanem, aby to pripadne ztisilo to klepani. Nevim,jak by se to tam dalo pridelat,aniz by se to muselo rozdelavat.
 
Já pořídil nějakou Lamax za 1050,- v akci ještě před letní dovolenou. Že jako do Chorvatska na potápění a tak. A týden na to jsem ji pak měl na skútru, jak jsme byli na týden na Slovensku s motorkama, abych se s ní naučil a vyzkoušel jak se to chová při nahrávání za jízdy. S uchycením na zrcátko jsem nebyl zrovna happy - toto řešení způsobovalo vibrace a vedlo až k rozkmitání řídítek, pokud se nedržely.
Tak včera mi žena řekla, ať ji teda dám do auta, že co se bude jen válet u počítače. Při námitce, že bych do auta raději pořídil jinou se na mě škaredě podívala a začala cosi mlet o financích a rozhodování komu se co kupuje apod... Tak jsem šel do auta a patici určenou na rovné povrchy nalepil na sklo za zrcátko a nacvaknul tam tu kameru. A teď řeším jak přivedu napájení, páč samotná kamera dokáže jet na baterii jen cca 7 minut (test pod vodou v Chorvatsku).
 
Tak jsem tu kameru konecne vyzkousel. Ani mi nevadi,ze nesedla uplne rovne,ale trosku zkriva. Co mi vadi vic je kvalita obrazu. Ta mohla byt lepsi si myslim. Ale staci to. Ucel splnuje. Vidim,kam couvam a vim,ze dite neprejedu.
 

Přílohy

  • IMG_20181104_160013217.jpg
    IMG_20181104_160013217.jpg
    718,1 KB · Zobrazení: 141
člověk si na to couvání s kamerou rychle zvykne, a pak sedne do jiného auta a čeká, kdy na něj vyjede kamera, a ono nic :D Ale teda nevím, jak couváte ti co tu kameru nemáte. Tam vzadu je fakt prd vidět.
 
Nezůstane, měl jsem Dustera přes dva roky a jezdil i tam kde se leckdo bojí i chodit a nikde nikdy nic neupadlo a nezůstalo ;)
 
Zdravím na foru. Nadělil jsem si pod stromeček couvací kameru. Měl sem obavy, zda tato na moji M 3 r.v 2018 půjde, je určena do roku výroby 2017: https://www.aliexpress.com/item/For...Compatible-Rear-View-Camera/32797835695.html? spm=2114.search0302.3.41.60bc6cd80qQNk3&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_0_10084_100031_10083_10304_10821_10887_10307_321_322_10618_10065_328_317_10068_319_10059_10103_10884_10696_10820_10302,searchweb201603_0,ppcSwitch_0&algo_pvid=0cb7d5b8-f7cc-4417-9f55-30685b715d39&algo_expid=0cb7d5b8-f7cc-4417-9f55-30685b715d39-4.
Montáž jsem provedl dle tohoto návodu:
. Jen jsem doplnil pojistkové pouzdro, viz foto, s pojistkou do obvodu napájení kamery 200mA, odběr je asi 60mA. Pokud by došlo k nějakému problému v obvodu kamery, přeruší se tato a nemělo by dojít k dalšímu poškození elektroniky, vůz je v záruce. Vodící čáry se zobrazují po přerušení bílé propojky u kamery. Jsou užší, než je vůz, to ale nevadí, máme zrcátka. Vzdálenost od nárazníku se dá odhadnou celkem přesně. Počátek zelené je u mého auta asi 1m. Při porovnání originálního obrazu s vozem Mitsubishi AEX, je obraz dle mého názoru srovnatelný. Zatím vše funguje, žádné rušení obrazu se nevyskytuje. Mazda kamera.jpg
 
Zdravím na foru. Nadělil jsem si pod stromeček couvací kameru. Měl sem obavy, zda tato na moji M 3 r.v 2018 půjde, je určena do roku výroby 2017: https://www.aliexpress.com/item/For...Compatible-Rear-View-Camera/32797835695.html? spm=2114.search0302.3.41.60bc6cd80qQNk3&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_0_10084_100031_10083_10304_10821_10887_10307_321_322_10618_10065_328_317_10068_319_10059_10103_10884_10696_10820_10302,searchweb201603_0,ppcSwitch_0&algo_pvid=0cb7d5b8-f7cc-4417-9f55-30685b715d39&algo_expid=0cb7d5b8-f7cc-4417-9f55-30685b715d39-4.
Montáž jsem provedl dle tohoto návodu:
. Jen jsem doplnil pojistkové pouzdro, viz foto, s pojistkou do obvodu napájení kamery 200mA, odběr je asi 60mA. Pokud by došlo k nějakému problému v obvodu kamery, přeruší se tato a nemělo by dojít k dalšímu poškození elektroniky, vůz je v záruce. Vodící čáry se zobrazují po přerušení bílé propojky u kamery. Jsou užší, než je vůz, to ale nevadí, máme zrcátka. Vzdálenost od nárazníku se dá odhadnou celkem přesně. Počátek zelené je u mého auta asi 1m. Při porovnání originálního obrazu s vozem Mitsubishi AEX, je obraz dle mého názoru srovnatelný. Zatím vše funguje, žádné rušení obrazu se nevyskytuje. Zobrazit přílohu 20288
Namontoval jsi to dle toho návodu místo levýho světla nebo dle obrázku na aliexpresu místo pravýho světla? Já namísto levýho a nepadne tam půlně přesně - je trošku zkřiva.
Máš tam nějaký ghosting nebo jinou vadu obrazu? Moje kamera dává obraz pěkný, ale jde tam vidět ghosting, takže by mohl být lepší.
Myslíš, že ty vodící čáry jsou funkcí auta nebo kamery? Já tam vodící čáry nemám. Ne že bych je potřeboval, jen mě to zajímá.
Kam jsi dal tu extra pojistku? Já tam žádnou, pokud vím, nedával. Jen kameru spolu s kabelem a ten krátkej tlustej kabel.
 
Namontoval jsi to dle toho návodu místo levýho světla nebo dle obrázku na aliexpresu místo pravýho světla? Já namísto levýho a nepadne tam půlně přesně - je trošku zkřiva.
Máš tam nějaký ghosting nebo jinou vadu obrazu? Moje kamera dává obraz pěkný, ale jde tam vidět ghosting, takže by mohl být lepší.
Myslíš, že ty vodící čáry jsou funkcí auta nebo kamery? Já tam vodící čáry nemám. Ne že bych je potřeboval, jen mě to zajímá.
Kam jsi dal tu extra pojistku? Já tam žádnou, pokud vím, nedával. Jen kameru spolu s kabelem a ten krátkej tlustej kabel.[/QU
Mám to namontováno na levé straně, padne tam přesně, obraz je bez duchů. Vodící čáry jsou funkcí kamery, viz fofto, přeštípnutím bílé propojky se linky u této kamery zobrazují, Pojistkové pouzdro je viditelné je viditelnené na předchozí fotce (váleček).
 

Přílohy

  • Vodící linky.pdf
    508,4 KB · Zobrazení: 61
Back
Top