• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Parkovací kamera s dynamickými trajektoriemi z Mazdy 6

mellda

výkonný člen KLANu
439
Rozhodl jsem se pro upgrade levné čínské parkovací kamery se statickými trajektoriemi. Chci vyměnit za kameru z Mazdy 6 s dynamickými trajektoriemi. Prý to jde. Sám to ale bohužel nezvládnu a chtěl bych poprosit o pomoc.

Našel jsem na mazda3revolution.com vlákno, které se tomu věnuje. Borec si ji tam dal a dle videa mu to funguje. Doporučuje kameru GHK1-67RC0, kterou jsem následně pořídil z allegra. Původní kamera má 3 (nebo spíš 4) dráty. Power, ground, video+ A nejspíš i video-. Nová kamera má 7 drátů. Toto je popis jednotlivých drátů, který jsem našel na netu:

screenshot_1-jpg.jpg

Bylo to špatně čitelné, tak jsem z dalšího vlákna dostal tento popis:

A: +12V
B: Nil
C: Video+
D: Ground
E: Video-
F: Shield Wire
G: MS CAN_H
H: MS CAN_L

Problém je, že netuším, jak to zapojit. A, B, C a D předpokládám, že nechám, jak je, tj. jen odstřihnu původní kameru a napájím to tam místo ní. Je to tak? Nebo tam je ještě problém, že do stávající jde jen 6V a toto potřebuje 12? Koupil jsem tuto prodlužku, kde to už bylo nachystané:

screenshot_2-jpg.jpg

A kam pak zapojit ty zbývající 3? V servisním manuálu jsem se dočetl, že kamera je napojená na CMU. Našel jsem tam i popis těch konektorů k CMU a opravdu tam je napájení a videosignál pro kameru. Ten borec na mazda3revolution.com psal, že se zbytek připojí k rbcm. Našel jsem si ty konektory k rbcm a MS CAN L a MS CAN H tam jsou. Nevím, kam a jestli vůbec zapojovat ten zbývající drát "Shield Wire". No a hlavně nevím, kam zapojit ty MS CAN dráty. Který z těch drátů na tom konektoru z obrázku výše to jsou? Nebo ani jeden a budu se muset dostat k rbcm a připájet to tam?

Jinak vím, že ne každá M3 ty dyn. trajektorie umí. Mám natáčení světlometů, tak by to prý mělo být ok. A vím, že ještě budu muset přeprogramovat jednotku přes OBD. To asi zvládnu. Ale netuším, kam zapojit ty dráty. Všiml jsem si, že @shr3k dával nějaký schémata ke kameře v CX-3. Kde jsi to prosím tě vzal? Hledal jsem všude možně a toto fakt nevím, kde dohledat. Odkud ten drát s tím C20 konektorem vede a jak tam jsou ty dráty.
 
Taky bych cekal, ze shield wire bude stineni.
A jeste bych nel jednu technickou. U CANu bych ocekaval tri draty CAN_H, CAN_L a signalovou zem, taby bych to typoval na Dcko oznacene jako GROUND. Ale nemel jsem nejak moc casu to studovat...
 
Back
Top