• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Parkovací kamera - boční kamery

Ahojte, velmi ste ma namotali kupit si cuvaciu kameru. Prosim potrebujem poradit. Su tam dva zemniace kable. Prosim kam ich pripajate? Typujem ze niekde na kostru auta. Ale ako ich pripajate aby sa to neodpojilo?. :)
Ahoj, určitě to není nejlepší řešení, ale já mám oba spojené jen normálním zamotáním do sebe a konec potom prodloužený a matkou dotažený k jednomu šroubu co je v horní části dveří od kufru, na konec jsem dal očko ...
 
Zdarec, tak už mám taky kamerku ve svém autě, koupil jsem na Ali Sinosmart (https://www.aliexpress.com/item/32871291938.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27914c4dk5FhPb) universální včetně dynamických trajektorií, instalace bez problémů (měl jsem už předtím kameru z Ali, ale obraz byl dost hrozný, takže jsem nechal zapojení - měl jsem k ní i tu propojku na originál konektor), teda trochu trvalo než jsem to pořádně uzemnil, ale funguje hezky, dokonce i trajektorie, i když občas to trochu blbne (jo no je jednou tak dražší než klasická bez nich, ale tak je to celkem sranda a pořád žádná katastrofa ta cena), samozřejmě do originálního prostoru nepasuje, takže jsem vyvrtal díru na druhé straně a přilepil přiloženou 3M páskou, snad to bude držet, je u toho ten malinký 5mm universální 4 pinovvý konektor, funguje od 5 do 24V cca. Obraz poměrně pěkný, samozřejmě když je uplná tma, už je dost šum, tady je i pár obrázků, teda jen umístění a obraz. Ještě jsem zapomněl, dokoupil jsem si tuhle redukci https://www.aliexpress.com/item/4000096803563.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.51564c4dbkiNfX aby to fungovalo s tím původním zapojením, nechtělo se mi to pájet :) Pokud by vás něco zajímalo klidně se ptejte ;)

Zobrazit přílohu 25863 Zobrazit přílohu 25864 Zobrazit přílohu 25865 Zobrazit přílohu 25866 Zobrazit přílohu 25867 Zobrazit přílohu 25868 Zobrazit přílohu 25869
Ahoj, máš nějaký postup, co jsi vrtal? To jsi vrtal i do plechu? A proč jsi to lepil, vidím tam, že je závit. To nešlo dát matici na uchycení?
 
Ahoj, určitě to není nejlepší řešení, ale já mám oba spojené jen normálním zamotáním do sebe a konec potom prodloužený a matkou dotažený k jednomu šroubu co je v horní části dveří od kufru, na konec jsem dal očko ...
Tak som namontoval kameru zatial funguje super. Obraz je celkom pekny cakal som horsie. A zem som prichytil ak ako si vravel o matku. Jednu som prichytil o matku hore asi ako je stredne brzdove svetlo. druhu zem som upevnil o dalsiu matku. Dufam ze auto nezhori :D
 
Tak som namontoval kameru zatial funguje super. Obraz je celkom pekny cakal som horsie. A zem som prichytil ak ako si vravel o matku. Jednu som prichytil o matku hore asi ako je stredne brzdove svetlo. druhu zem som upevnil o dalsiu matku. Dufam ze auto nezhori :D
Super, tak snad bude dlouho sloužit, mě zatím taky funguje ke spokojenosti a určitě neshoří
 
Zdarec, tak už mám taky kamerku ve svém autě, koupil jsem na Ali Sinosmart (https://www.aliexpress.com/item/32871291938.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27914c4dk5FhPb) universální včetně dynamických trajektorií, instalace bez problémů (měl jsem už předtím kameru z Ali, ale obraz byl dost hrozný, takže jsem nechal zapojení - měl jsem k ní i tu propojku na originál konektor), teda trochu trvalo než jsem to pořádně uzemnil, ale funguje hezky, dokonce i trajektorie, i když občas to trochu blbne (jo no je jednou tak dražší než klasická bez nich, ale tak je to celkem sranda a pořád žádná katastrofa ta cena), samozřejmě do originálního prostoru nepasuje, takže jsem vyvrtal díru na druhé straně a přilepil přiloženou 3M páskou, snad to bude držet, je u toho ten malinký 5mm universální 4 pinovvý konektor, funguje od 5 do 24V cca. Obraz poměrně pěkný, samozřejmě když je uplná tma, už je dost šum, tady je i pár obrázků, teda jen umístění a obraz. Ještě jsem zapomněl, dokoupil jsem si tuhle redukci https://www.aliexpress.com/item/4000096803563.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.51564c4dbkiNfX aby to fungovalo s tím původním zapojením, nechtělo se mi to pájet :) Pokud by vás něco zajímalo klidně se ptejte ;)

Mám úplně stejnou kamerku včetně té redukce ale když jsem rozebral dveře, zjistil jsem že nevím jak a kam to připojit. Podle mne tam žádná příprava na kameru ani není nebo jsem slepej. Můžeš poradit? klidně na mail ať to tady nezaplňujeme. Díky karel.kleisner@gmail.com
M3 BM 2015 G165
 
Ahoj lidi.
Kdyz uz tu je ta dizkuze o kamerach, nevite nekdo, jestli by slo pouzit ty kamery pro 360 pohled treba s CX-5?
 
Dneska jsem si namontoval kameru z aliku do auta a super funguje za odpoledne namontované největší fuška byla odendat zadní kryt na kufru a možná jen spájet dva kabliky ? návod je na YouTube

20210226_165640.jpg 20210226_155727.jpg 20210226_155648.jpg 20210226_152406.jpg 20210226_160750.jpg
 
@lukyn97,jestli máš kameru společnou s osvětlením RZ,tak ta je pěkně na houby. Nejenže hází stín v noci na RZ(takže to vypadá,jako kdyby jsi měl prasklou žárovku),ale i do ní zatékalo. Respektive do osvětlení,které je součástí kamery. Rozhodně tento typ uchycení kamery nedoporučuji.12aa95c0bccc520c177d9b24aaa8dac1.jpg
 
@lukyn97,jestli máš kameru společnou s osvětlením RZ,tak ta je pěkně na houby. Nejenže hází stín v noci na RZ(takže to vypadá,jako kdyby jsi měl prasklou žárovku),ale i do ní zatékalo. Respektive do osvětlení,které je součástí kamery. Rozhodně tento typ uchycení kamery nedoporučuji.Zobrazit přílohu 33174
Na osvětlení spz v noci jsem zatím nekoukal možná jsou lepší uchycení za sklem kufru by se nemusela kamera špinit ale funguje a to je pro mě hlavní.
 
Zdravim Vas... Chcel by som sa opytat, ci mi neviete poradit s problemom...
Namontoval som kameru s pripojenim na mazda conect (CX-5, 2016, FL) a pri zaradeni spiatocky mi na sekundu preblikne obraz z kamery a potom to preskoci na klasicku obrazovku ako pri cuvani na senzory. Co treba urobit aby obraz z kamery bol trvaly a zo senzorov isiel len zvuk, bez ich zobrazovania?
Budem vdacny za kazdy tip...
 
A odpojil jsi po montáži kamery auto baterku a zase připojil?

Odesláno z mého SM-A520F pomocí Tapatalk
 
Nejspíš bude zakopaný pes v programu auta nebo v kameře těžko říct

Odesláno z mého SM-A520F pomocí Tapatalk
 
Není problém třeba ve verzi firmware? Zkusil bych zaktualizovat na poslední. Na CX-3 někdo psal že si to nepamatovalo a kamera šla jen 20 minut a pak už zase ne, až po resetu systému. A nevím jak je to u CX-5, ale na BM se to musí pořádně ukostřit jinak to blbne, ale to by asi dělalo nepravidelně a tobě to podle popisu dělá pokaždé.
 
Tak problem vyrieseny... odpojenie baterky nepomohlo ale cez trojklik to nabehlo. Dakujem Vam za riesenia.
 
Tak problem vyrieseny... odpojenie baterky nepomohlo ale cez trojklik to nabehlo. Dakujem Vam za riesenia.
Tak super, je zajímavé že nepomohlo odpojení baterky, většinou je to naopak:) Možná zbyla v systému energie, dřív když se odpojila na starších autech baterka, musela se sešlápnout brzda aby se auto komplet umrtvilo:)
 
Back
Top