• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Podložka pod RZ / SPZ

Ter Leeloo II

moderátor
Člen týmu
2 671
Vzhledem k tomu, ze odmitam vozit na aute vselijake napisy, tak si potrebuju sehnat podlozky pod RZ k novemu autu, protoze v opacnem pripade bych tam mel ramecky od autosalonu. Sehnat se da lecos, koukal jsem. Ale nic me vylozene nezaujalo.

Musi byt ramecek homologovany? Nemate nekdo nejaky zajimavy tip na ramecek, ktery je stredove symetricky (tzn. nema spodni hranu sirsi, nez vrchni), tenky, homologovany a asi cerny (nebo pasujici k Red Soul)?

Pridelani na srouby nebo oboustrannou pasku se mi nejak nepozdava.
 
... no když to tak čtu co tě trápí o_O, napadá mě otázka "a musí být vůbec nějaký rámeček?" nevím o tom, že by to něco nařizovalo. pokud ti asymetrie vadí, tak přišroubuj na auto přímo značku a máš vyřešené
 
Já mám na kufru řádně odmaštěno a přilepeno oboustrankou, ale vepředu klasickej jednoduchej černej rámeček z Tesca za 50,- Tam jsem nevěděl zda by oboustranka držela na pórovitým plastu a vrtaný značky se mi tolik nepáčí...
 
Poslední dobou se mi líbí čím dál víc značka nalepená na kufru :D
Jinak já mám nejlevnější "čisté" rámečky co jsem našel-vůbec bych neřešil nějakou homlogaci...
 
Pokud nebudeš chtít mít na černé podložce nápis mazdaklan, viz. třeba já a ostatní Naturalova 6 GG , tak bych šel určitě do oboustranky jako má @edemsx ;)
Jinak jsem symetrické podložky našel jen rádoby v chromu a pokud se nic nezměnilo, tak ten chrom na plastu vydrží tak půlku zimy a oloupe se..
 
Nic proti nalepce MazdaKLAN, ale bohuzel ani ta mi na auto nesmi. Ostatne ja mam objednano v salonu i sundani napisu Mazda6 a Skyactiv Technology z patych dveri ;).

Prave, ze si presne myslim, ze ty lakovane plastove podlozky se musi brzo oloupat, jak pises, @Natural .

Jak pak tu RZ dostanu dolu z te oboustranne pasky? Az treba budu auto prodavat. Nepujde to i s lakem? A pri mem stesti to nalepim sikmo :D. Na predku se to udrzi? Nebo jsou obavy @edemsx na miste?
 
Jasnačka chápu. Moje jediné místo, kam si dovolím dát nálepku je právě ta podložka :D Pokud máš v plánu úplně čistou záď, tak je to jasné ;)

Já právě ještě v dobách, kdy jsem nechyběl na žádném tuningu u nás ve Vyškově, vždy kupoval chrom podložky a po zimě šly vždy dolů. Potom jsem byl spokojen s nerezovýma podložkama (nalepený kus nerezu na plast), a to vydrželo v pohodě. Ale zase to už není symetrické..
 
Tak při prodeji je to úplně jedno. RZ zůstávaji, pokud teda nechceš schválně aby kupující měl jinou, nebo se zase nezmění vyhláška :)
Ale jak s tim dolu, budu jí sundavat během zimy a mám v plánu použití satuny/struny a zbytek oboustranky sundat lihem/techničákem. Myslim si, že i kdyby ten lak díky tomu lehce zmatnil, či se jinak lehce vzhledově poškodil, tak to stejně pak zakreje nová RZ ale sám jsem to techničákem odmašťoval a nevšim jsem si, že by to s lakem něco udělalo.
K tomu předku, otázka, jakej je ten plast na GJ, u GY je ještě i lehce zahlej, tak jsem to nechal na rámečku, aby ten tvar byl správně, nikde nic neodstávalo a na černým plastu se ten rámeček "ztratí".
 
nesnáším podložky, natož jakékoli obrandované .... já mám RZ provrucené do nárazníku a ve vrutech bílé záslepky
 
Fakt na ferovku vrutem do plastu? Fakt je, ze take nevim, jak na GJ predek pod RZ vypada. Jestli tam je nejaky ten plastovy nastavec.
 
Tak při prodeji je to úplně jedno. RZ zůstávaji, pokud teda nechceš schválně aby kupující měl jinou, nebo se zase nezmění vyhláška :)
Vidis, to je vlastne pravda. U obou stavajicich aut jsem musel znacky menit, ale nedoslo mi, ze v tomto ohledu se to zmenilo. Ze bych precejen dal sanci oboustrance?

Je nejaka konkretni znacka/model k doporuceni? Nebo je to jedno? Zase abych to neprilepil necim z OBI a za mesic byl bez znacky :D.
 
Já tušim dával nějakou obyčejnou z KIKu za 49,- :D Ale podle mě, Pattex nebo 3M bude větší sázka na jistotu ;)
 
Pokud to chceš připevnit tak, aby značka šla demontovat, lze s úspěchem použít suchý zip 3M Dual-lock typ 3550
 
Poslední úprava moderátorem:
Tyo, ale to nevypadá marně, sice přístup k tomu přes RZ bude asi horšejší, ale držet to bude :)
 
@edemsx , jak to myslis, ze k tomu pres RZ bude horsi pristup? Vsak snad k tomu ani neni potreba pristupovat, ne? Mozna trochu zatlacit na zacvaknuti a snad to pak pujde odtrhnout :D.
 
Právě, myslim na to následující sundavání :D Aby to šlo dobře podebrat, za co vzít a neodřít hranou RZ lak...
Ale musim to někde posehnat a zkusit jak pevně to dokáže držet, abych to měl popřípadě jako zálohu dopředu :)
 
Toto řešení (3M Dual Lock) používají kluci detailingáři. Značka jde odejmout a pod ní lak vyčistit a pak zase zacvaknout.
Toto upevnění má jednu specifickou vlastnost: značka neleží přímo na karoserii, ale jakoby "levituje"... Je to způsobeno výškou toho suchého zipu cca 6mm. Vypadá to zajímavě a je to i pěkný detail.
 
Back
Top