• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Podložka pod RZ / SPZ

3M suchac (neni to klasicky suchac s chlupy, protistrany jsou obe pevny) drzi super, jen je potreba hodne sily na rozpojeni, takze trpi nalepeny spoj. Taky bych se bal, pokud parkujes na ulici nenechavcu...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ak na aute nemajú byť ostré hrany, nevadí ŠPZ bez rámikov? Hlavne predná "levitujúca"...

Mal s tým niekto problém na technickej napríklad?
 
Zrovna dnes jsem byl na STK se svoji Toyotou a obe znacky mam bez ramecku. Zadny problem. Ale na RAVce mam docela rovny cumak, tak teda moc "nelevituje".
 
Čoraz viac vídavam autá bez rámčekov. Niekto hovoril že sa to lepí silikónom. Má niekto skúsenosť akým silikónom to nalepiť a či je to tak bezpečné proti strate.
 
 
Vpredu som dal 4ks a vzadu obojstranná páska + v aute tenký silný špagát keby som to musel rezať.

20231016_113451.jpg 20230725_140710.jpg
 
Mám 3M sucháč, plastových držiačikov by som sa bál, že v mraze skrehnú a ulomia sa. Ten sucháč by mal držať do -30 a tuším tam majú aj odolnejšie. Drží to tak, že dole to pôjde asi aj s lakom, ale samotná značka by sa mala dať zložiť (napr na umytie auta pod ňou), ešte som to ale neskúšal.

Kúpil som 2m (takže v skutočnosti meter lebo lepí sám o seba) na dve autá. Veľká výhoda oproti držiaku na 2 šroby vzadu je, že značka drží pevne, nekýve sa a zatváranie kufra je oveľa tiššie (mám to na Yarise).
 
Mám 3M sucháč, plastových držiačikov by som sa bál, že v mraze skrehnú a ulomia sa. Ten sucháč by mal držať do -30 a tuším tam majú aj odolnejšie. Drží to tak, že dole to pôjde asi aj s lakom, ale samotná značka by sa mala dať zložiť (napr na umytie auta pod ňou), ešte som to ale neskúšal.

Kúpil som 2m (takže v skutočnosti meter lebo lepí sám o seba) na dve autá. Veľká výhoda oproti držiaku na 2 šroby vzadu je, že značka drží pevne, nekýve sa a zatváranie kufra je oveľa tiššie (mám to na Yarise).
Testoval som to keď bolo začiatkom decembra kopu snehu a ľadu na to a nevidel som problém, skôr UV od slnka by ma trápilo, ale mali by to mať zmáknuté, z ahifi som to bral.
 
Chtěl jsem se také zbavit reklamních podložek, tak jsem vzal Plexiclick a upřímně bych to teda jen na dvou držácích nenechal. Hlavně vepředu bych se bál, že první návštěva myčky nebo rychlejší dálnice to sundá, protože konce dost levitují a taky není moc těžké značku bokem vysunout. Vycvaknutí ze dvou držáků jde taky až moc snadno. Na CX-5 mám vepředu stejně ještě představnou černou plastovou podložku, na které až byla našroubovaná podložka s RZ, takže tam jsem dal jen obyčejný černý plastový rámeček a všechny čtyři Plexiclicky použil na zadek, pak to drží solidně a vypadá to fajn.

Plexiclick.png Back origo.png
 
Poslední úprava:
Chtěl jsem se také zbavit reklamních podložek, tak jsem vzal Plexiclick a upřímně bych to teda jen na dvou držácích nenechal. Hlavně vepředu bych se bál, že první návštěva myčky nebo rychlejší dálnice to sundá, protože konce dost levitují a taky není moc těžké značku bokem vysunout. Vycvaknutí ze dvou držáků jde taky až moc snadno. Na CX-5 mám vepředu stejně ještě představnou černou plastovou podložku, na které až byla našroubovaná podložka s RZ, takže tam jsem dal jen obyčejný černý plastový rámeček a všechny čtyři Plexiclicky použil na zadek, pak to drží solidně a vypadá to fajn.

Zobrazit přílohu 49924 Zobrazit přílohu 49925
Vpredu som to dal tiež na 4, už aj ľadu bolo medzitým a pohoda. Skôr ma zaujíma slnko dlhšiu dobu.

20231016_113451.jpg 20231016_113442.jpg
 
Z istého dôvodu som potreboval dať dole zadnú SPZ a došlo nedopatrením k miernemu poškodeniu držiaka... Tak som sa rozhodol nahradiť ho. Ono to síce držalo, ale stratiť SPZ nie je príjemná predstava.
Samozrejme prvou voľbou zrejme mali byť držiaky (podložky) priamo z MazdaKlanu, ale... :cool:

Pred časom som tu kdesi videl "neviditeľné" držiaky na SPZ a celkom ma to zaujalo. Ibaže sa mi to zdalo veľmi jemné, labilné...
Tak som začal hľadať niečo lepšie - bez reklám, nápisov = čo najjednoduchšie. A našiel som - od firmy Altigiri
Vyzerá to asi ako na fotkách a pôsobí to celkom kvalitne (a stojí násobok ceny lacného držiaka) 👍
(Ospravedlňujem sa za špinavé auto :cool:)

01.jpg 02.jpg 03.jpg 04.jpg
 
Back
Top