• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Podložka pod RZ / SPZ

Vieš dať link?
pre SR
pre ČR
;)
 
Kdyby jste někdo chtěli, mám jedno nerozbalený balení pro ČR doma. Dostávali jsme to jako pozornost od vedení, ale mě se to nelíbí. Předám osobně, nebo zasilkovna ;)
 
Z istého dôvodu som potreboval dať dole zadnú SPZ a došlo nedopatrením k miernemu poškodeniu držiaka... Tak som sa rozhodol nahradiť ho. Ono to síce držalo, ale stratiť SPZ nie je príjemná predstava.

Ja som to riešil tiež pred nedávnom a rozhodol som sa že tam dám tie bezrámčekové z ahifi.cz. Mal som taký blbí pocit že či to bude dobré ale drží to ako pes ježa. Po necelých dvoch mesiacoch žiadny problém. Zadná RZ nedrnčí pri zatváraní kufra čo som riešil u M3 BM.

Obrázok WhatsApp 2024-04-11 o 06.30.26_a176a580.jpg Obrázok WhatsApp 2024-04-11 o 06.31.07_9ff065be.jpg
 
Uvidíš spíš tak za rok, jestli to nezežloutne a nakonec nepraskne, UV, mráz...

Pokud nechci přiznaný rámeček, tak za mě pořád vítězí kvalitní oboustranná lepící páska (neodcizitelné), případně suchý zip (odcizitelné).
 
Za mě taky vítězí 3M ale tenhle plastový mám už rok na druhém autě a taky pohoda.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Ak akýkoľvek spôsob funguje, tak je to OK. Ja len trochu viac verím mechanickým spojom ako lepeniu :). (niekedy páska / lepidlo drží perfektne, ale nevydrží farba, povrchová úprava materiálu... (a páska odpadne aj s nalepenou vrstvou uvedeného materiálu)
A tiež mám rád, ak "riešenie" obsahuje viac materiálu. Predsa len plast zvykne po čase "zkrehnúť". V danom prípade sú aj 2 roky málo. Ak značka (alebo čokoľvek) drží na pár "bodoch", stačí málo a spoj nevydrží. Ak je bodov viac a riešenie je robustnejšie (nie vždy krajšie), tak pravdepodobnosť "okamžitého zlyhania" je menšia. :innocent:
V každom prípade som skoro kúpil iné riešenie - minimalistickejšie ako mám :)

Na motorke mám napr držiak SPZ, ktorý má západky len na čelnej strane značky (ako minimalistické držiaky) a tak nejako sa mi to nezdalo celkom pevné. Značka sa mierne hýbala a nemal som z toho celkom dobrý pocit... Tak som to poistil "Mamutom" ("kvapka" zozadu)... A teraz to drží bez jediného mikropohybu ;) Síce keď to raz budem meniť, tak to bude vyžadovať trochu "násilia", ale náhodne SPZ určite nestratím a to je základ. Samozrejme motorkou jazdím aj na cestách, kde by som Mazdu trápil veľmi nerád, takže uchytenie SPZ vyžaduje zvýšenú odolnosť.
 
Tak a teraz ktoré? 😂
Rámček mi nevadí ale chcem odstrániť hrkotanie pri zatváraní kufra. A nechcem robiť reklamu firme čo ma na rámčeku všetky kontaktné údaje 😂
 
Tak áno, spĺňajú jednu tvoju požiadavku ale technicky sú rovnaké, čiže hrkotať budú (môžu)
 
Já mám na v zadním rámečku takové "molitanové" špunty které se protáhnout dírkou v držaku a nic nedrnčí. Možná by šly použít i gumové úchyty pc ventilátoru
 
Tak a teraz ktoré? 😂
Rámček mi nevadí ale chcem odstrániť hrkotanie pri zatváraní kufra. A nechcem robiť reklamu firme čo ma na rámčeku všetky kontaktné údaje 😂
Skodovka prodava pod ramecek takovou penovou samolepku, to ti zarucene zabrani tem pazvukum a koneckoncu i zabrani tomu, aby ti ramecek odrel lak a zacalo to reznout, jak uz se to tu resilo.

A reklamu z ramecku odstranis behem 2 minut nejakym lihovym cisticem!

Jinak davat 400 za eno-nuno plastovy ramecek mi prijde docela ulet (x 2).

KEA075004.jpg
 
Back
Top