• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Pojistka parkovacích světel

Petr N

člen KLANu
56
Zdravím vás, nevíte někdo kde se nachází pojistka na parkovací světla? Mazda 6 gh mzr-cd 2.0 103kw
Díky za odpověď
Petr
 
Parkovačky jsou napajený přímo z jednotky BCM , pojistka je jen pro jednotku - resp pro sekci osvětlení - v hlavní pojistkovce pojistka 19 - Tail 15A
Screenshot_2022-01-15_113051.png
 
Tak třeba problém z tohoto důvodu. Odpojit DRL, třeba je to jen špatně zapojené nebo je špatná jednotka pro DRL.
Asi je to možný, do nedávna to normálně fungovalo. Každopádně se v tom vůbec nevyznám. Je to napojený, tak že se aktivují pod volantem externím vypínačem a přepne se na parkovačky. Ten externí vypínač při zapnutí svítí. Každopádně nefunguje ani ty přídavné ledky ani parkovacky a ani naklápění xenonu. Což je pro mě asi to nejhorší. Myslím ty xenony.

Jo a ani nevím co to DRL je a ani kde to najdu. Elektronika je pro mě Španělská vesnice.
 
Poslední úprava moderátorem:
Ajeee napadenina. To jsem v práci jen skrz audio tento týden řešil 3x
Trochu ot:
Např pan si koupil Saab 9-5 2007. Někdo minulýmu majiteli měnil radio (system Harman Kardon) a samozřejmě mu nejelo repro, protože zes H&K se z radia aktivuje jedním vodičem remote (stejně jako např u GH Bose) a to on nevěděl. Takže místo jednoho drátu to inteligent vyřešil takhle :D :
IMG_20220113_125748.jpg

Navíc repro bylo celkově zapojený jaksi dokola že hraly jen výšky i ze stredovasů a basak v kufru zapojil na externí zesilovač napajenej ze zapalovače :D To nemluvím o tom, že misto redukce z OEM konektoru na ISO za 170Kč dotyčnej konektory ustříhal a nabastlil na handsfree a to následně nějak nabastlul na ISO konektory s tím, že vodiče CAN nechal holý do luftu. Takže nešel použít ani adaptér pro ovládání na volantu...

Proč o tom píšu - pokud ti někdo denní svícení zapojil tak, že musíš na parkovačky použít vypínač, čekal bych podobnou odbornou práci a problém bych hledal tam ;)
 
To nemusels být ty. Oprava BCM / výměna BCM.
Díky. Mám velmi podobný problém, jako je v tomto vláknu. Moc prosím o radu shr3k: přestaly mi fungovat/svítit led v osvětlení SPZ -Mazda CX7/2.2. Klasicky jsem začal dávat nové led. Po vložení do patic jsem zapnul osvětlení na páčce u volantu a pak "asi zkrat" = přestal v ten okamžik znít ten zvuk, oznamující zapnutá světla bez motoru s otevřenými dveřmi, dále pak obrysová světla také v ten okamžik přestala svítit a to jak vepředu, tak i vzadu = koncová světla a nesvítí ani mlhovky vzadu. Ostatní světla O.K. včetně brzdových světel, které jsou také O.K.
Prošel jsem hlavní pojistky, které jsou k tomu relevantní, ale zdá se, že jsou O.K.
Moc prosím o radu shr3k jak dál v procesu opravy.
BTW: Díky moc za skvělou pomoc, kterou dáváte všem.
 
Back
Top