• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Pokuty ze zahraničí

Doofer

moderátor
Člen týmu
1 377
Zdar klanaci, mam dotazek. Ve schrance mam doporucene psani ze zahranici s koncovym oznacenim "... HU". Je mi jasne ze to bude pokuta z Madarska cestou do/z Chorvatska.

A ted dotaz. Jaka je vymahatelnost? Net je plny rad, platit / neplatit / nevyzvednout na poste...?

Odesláno z mého Honor 8 pomocí Tapatalk
 
Počkal bych, až to vhodí do schránky. Předpokládám, že máš tedy ve schránce avízo.
 
jj avizo ze mam na poste "Doporucene psani z ciziny". Asi to neprevezmu, pry ten institut 10 dni = prevzato u dopisu ze zahranici neplati. No nevim no.

Odesláno z mého Honor 8 pomocí Tapatalk
 
Mě přišla hezká obálka z Rakouska, ale měl jsem to rovnou ve schránce, nebylo to ani doporučeně... :confused:
 
No s tím Ti mohu poradit, protože do zahraničí jezdím často a mám s tím celkem bohatou zkušenost. :rolleyes: Máš tři možnosti, tedy vlastně čtyři, ale předpokládám, že zaplatit nechceš. :)

1. Odvoláš se, příp. si najmeš místního právníka, protože odvolání musí být v jazyce země, kde jsi spáchal přestupek. Nedoporučuji, bylo by to drahé a časově náročné. Je to naprosto hloupá taktika, uvádím jen pro pořádek nebo kdyby se jednalo o něco velkého.

2. Zdržovací a vyčkávací taktika. Můžeš si písemně vyžádat další důkazy. Pokud je to pokuta za rychlost, napiš jim, že si nejsi vědom spáchání přestupku a slušně požádej o zaslání fotografie a certifikát o kalibraci radaru. Třikrát jsem tuhle taktiku použil na pokutu z Itálie - úspěšnost 100%. :) Nikdy mi nic neposlali. Následně byla pokuta zrušena, dostal jsem to i písemně. Šance na úspěch slušná, hlavně v jižních zemích.

3. Budeš hrát mrtvého brouka a nebudeš na výzvu k zaplacení reagovat. Pokuty spáchané v zahraničí se nevymáhají formou exekuce. Jestli na to máš nervy, velmi pravděpodobně se nic nestane. Ale dalších deset let hrozí, že Tě v Maďarsku odchytí v rámci běžné silniční kontroly a pak Ti to dají sežrat i s úroky nebo odstaví auto. Zkrátka bys ses Maďarsku musel vyhýbat a na dovolenou do Chorvatska jezdit jen přes Rakousko. :)
 
Zdar klanaci, mam dotazek. Ve schrance mam doporucene psani ze zahranici s koncovym oznacenim "... HU". Je mi jasne ze to bude pokuta z Madarska cestou do/z Chorvatska.

A ted dotaz. Jaka je vymahatelnost? Net je plny rad, platit / neplatit / nevyzvednout na poste...?

Odesláno z mého Honor 8 pomocí Tapatalk
Hoď to do koše, a kdyby něco řekneš , že na předváděcí akce kde se podává Hu-Hu koktejl, nechodíš. :cool:
 
Ještě bych doplnil, že ta pokuta musí přijít v češtině. Pokud je to v jiném jazyce, nemusíš reagovat. S tím mají problém Italové a pokuty posílají zásadně v angličtině. Rakušáci a Němci to už v češtině zvládají. Já bych Ti asi doporučil dopis na poště nepřebírat. Jsem překvapen, že jej poslali doporučeně. A tady máš docela obšírné povídání, které koresponduje s tím, co jsem tu už napsal:

http://www.auto.cz/preshranicni-vymahani-pokut-pokuta-ze-zahranici-111186
 
jj avizo ze mam na poste "Doporucene psani z ciziny". Asi to neprevezmu, pry ten institut 10 dni = prevzato u dopisu ze zahranici neplati. No nevim no.
Tak bych počkal, až to vezmou přes místní úřad (někdy požádají o spolupráci při doručení).
 
No přebírat to nebudu a počkám co se stane dál. Maďarskem jsem projížděl v době kolem půlnoci a dál, cestou potkal tak 20 aut. Na dálnici tempomat na 130 km to jsem si dával bacha to vím určitě. Takže to bude někde v obci na 50-tce buzerace na překročení rychlosti max. do 10-ti km. Nikde ani živáčka, potkal jsem maximálně pár srnek a psů. Za to se mi 100 éček platit fakt nechce
 
Aby tě to potom nevyšlo na víc.
Už jsou stejný pravomoce jako u nás. Doženou tě už i ze zahraničí.
A pak je to za dvojnásob.
 
ja dostal pokutu v Chorvatsku za parkování,byl jsem tam firemním autem.Volal jsem šéfovi a on jelikož do zahraničí jezdí pořád mi řekl at to zaplatím na místě.
Pokud bych nezaplatil hned,po osmi dnech by se pokuta zdesetinasobila a sla k jejich soudu,kde se pokuta znovu navýší a jelikož EU,je mezi zeměmi v tomhle spoluprace.V česku by ty peníze nikdo nevymáhal,nejspíš,ale problem by nastal ve chvíli pokud bych se do té země znovu vrátil,jelikož to není na jméno,ale na RZ,v případě že by kohokoli v tom autě které má nezaplacenou pokutu,odchytli,měl by velké problémy se zákonem té země.Pořád je řeč o Chorvatsku.Za nezaplacenou pokutu,po nejaké lhůtě se tam zavírá do vazby.
Takže,určitě bych nedělal mrtvého brouka.Převzal bych to psaní,které se stejně považuje za doručené i v případě nepřevzetí a řešil bych situaci.
EU mám rád,ale v jistých situacích je to komplikace.Byl bych moc opatrný.
 
Kolegovi přišla týden po dovolené taky pokuta z Maďarska. Na 40 jel 56 a dostal 30 000HUF = cca 2 400kč. Je to dost, ale asi ne zas tolik abych to nějak řešil a doufal že to projde.
Říkal že tam nebyla fotka a snad ani pořádně nepochopil kde ho změřili.
 
no to bude podobny jako u me. oni maji min pokutu tech 30tis. HUF. je to prijem tech obci, tak to rozesilaji jak se da za sebemensi kraviny.

misto aby kamery instalovali na rizikovych a nebezpecnych mistech, tak te vyfoti na prehledne rovince, kde je predpoklad, ze snizenou rychlost drtiva vetsina nedodrzi.


Odesláno z mého Honor 8 pomocí Tapatalk
 
Chlapi, pokud @Doofer dalších 10 let do Maďarska nepojede, nic mu nehrozí. Dopravní pokuty mezi státy EU nelze vymáhat. Potvrdí vám to každý právník, nebo si přečtěte článek, na který jsem dával odkaz.
 
Přesně proto píšu, simulovat prozatím nepřítomnost. Je na Maďarovi, jestli požádá o spolupráci při doručení místně příslušný správní úřad nebo soud. Pak bych případně odepsal pěkně psacím písmem ručně a česky... ;)
 
No přebírat to nebudu a počkám co se stane dál. Maďarskem jsem projížděl v době kolem půlnoci a dál, cestou potkal tak 20 aut. Na dálnici tempomat na 130 km to jsem si dával bacha to vím určitě. Takže to bude někde v obci na 50-tce buzerace na překročení rychlosti max. do 10-ti km. Nikde ani živáčka, potkal jsem maximálně pár srnek a psů. Za to se mi 100 éček platit fakt nechce

No bacha na rozdělení dálnic a rychlostek....Na té nové rychlostce na szombately je jen 110.
Letěl jsem tudma 2 týdny zpět taky (místy asi i 140), tak doufám, že mě nic nedorazí :)
 
No bacha na rozdělení dálnic a rychlostek....Na té nové rychlostce na szombately je jen 110.
Letěl jsem tudma 2 týdny zpět taky (místy asi i 140), tak doufám, že mě nic nedorazí :)
no to máš recht, tu si přesně vybavuju. nová krásná skorodálnice a 110. navíc když tam jedeš ve 2 hodiny ráno a nikde nikdo tak to natáhneš. no a to oni přesně vědí
 
Mě přistála pokuta za stěračem ve Vídni. Nic jsem naplatil. Navíc to byla předváděčka z APS, takže čekám co bude.
 

Podobná vlákna

Back
Top