• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Sedřená nápravnice na dovolené

DanCZer

výkonný člen KLANu
311
Zdar, jen dotaz: Na dovolené v chorvatsku jsem se otáčel na jednom VELMI těsném místě a zadní kolo mi sjelo ze zídky a sedlo si na nápravnici (pokud se tak říká spodnímu výlisku nápravy) a cca 60cm jsem dřel auto o tu zídku, než jsem ho zase dostal na kola - škoda viz obrázek + pro porovnání druhá strana/náprava. Více méně povrchová záležitost, ale zajímá mě, zda s tím mohu něco udělat. Tím něco mám na mysli (teď jen plácám pro ilustraci) třeba stříknout WD-čkem, aby to nebylo úplně odhalené a opravit protikorózní nástřik až po návratu doma, nebo se na to mám teď vybodnout?
Díky za rady!3ada40334e77b3b3d46cfbc3277b8b99.jpgb0909d52183a85f097b3acef15c0acf5.jpg

Odesláno z mého SM-G975F pomocí Tapatalk
 
Ještě druhý dotaz: co jsou ty dva gumové caplíky, které koukají skrz nápravnici a které jsem pochopitelně ulomil? Mají nějakou funkci? Na zbytečné dva kousky gumy mi propadají moc dlouhé a viditelné, takže nějakou roli asi mají...

Odesláno z mého SM-G975F pomocí Tapatalk
 
Ahoj, ty gumový kolíky (caplíky jak jsi napsal) byly součástí dosedací gumy pod pružinou. Slouží jako aretace pro gumový doraz pružiny co je v tom rameni zevnitř aby při montáži dala pružina správně. Že je to urvaný teď nevadí, ale až budeš někdy z nějakýho důvodu vyndavat pružinu, tak bych tu dosedací gumu vyměnil (čistě z estetického hlediska).

Nápravnici jsis nepoškodil, ale odřel jsis spodní rameno. Pokud to budeš přestříkávat nějakou černou matnou barvou, aby to tam tahle nesvítilo, dýl jak za měsíc, tak bych to prozatím přestříknul něčím mastným ať to zbytečně nechytne lišku. Ale stejně to budeš muset smirkem trochu pohladit ať to vypadá hezky, takže je to asi jedno.

Celkově je to za mě jen "estetický" poškození a na funkci živočicháře to vliv nemá.
 
Ahoj, ty gumový kolíky (caplíky jak jsi napsal) byly součástí dosedací gumy pod pružinou. Slouží jako aretace pro gumový doraz pružiny co je v tom rameni zevnitř aby při montáži dala pružina správně. Že je to urvaný teď nevadí, ale až budeš někdy z nějakýho důvodu vyndavat pružinu, tak bych tu dosedací gumu vyměnil (čistě z estetického hlediska).

Nápravnici jsis nepoškodil, ale odřel jsis spodní rameno. Pokud to budeš přestříkávat nějakou černou matnou barvou, aby to tam tahle nesvítilo, dýl jak za měsíc, tak bych to prozatím přestříknul něčím mastným ať to zbytečně nechytne lišku. Ale stejně to budeš muset smirkem trochu pohladit ať to vypadá hezky, takže je to asi jedno.

Celkově je to za mě jen "estetický" poškození a na funkci živočicháře to vliv nemá.
Díky! Domů se dostanu ve čtvrtek, zajedu ke kámošovi na zvedák a hned to ošetříme. Mezitím jsem si to s ním už i dohodnul.

Odesláno z mého SM-G975F pomocí Tapatalk
 
Back
Top