• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Pokuty ze zahraničí

... tak pokracovani se kona... madar to nevzdava :) ve schrance obycejna obalka a uvnitr na stranku a pul madarsky hatmatilky. no jak jsem tusil, v pul 2 rano na 50-tce namereno 70 :-/ za 30tis. HUF no neber to. toz asi si letos zkusim novou trasu pres rajch

Odesláno z mého Honor 8 pomocí Tapatalk
 
FYI, no stress :) Jen se tam chvíli nepodíváš. Mimochodem, nedávno jsem četl zkušenost člověka s pokutou z Rakouska. Přišla pokuta, pak po půl roce upomínka, pak výhrůžka vymáháním, no a od té doby uplynulo pět let a je klid. Ale rozhodnutí je na Tobě. Takhle to doposud fungovalo, ale situace se může změnit. Zákony i spolupráce mezi úřady jednotlivých zemí EU prochází úpravami a dosah ramena spravedlnosti by se mohl prodloužit. :rolleyes:

Upozornění pro turisty přijíždějící do Maďarska (info ze 7.2.2018):
Upozorňujeme, že policista může cizinci zadržet vozidlo během běžné kontroly bez ohledu na to, zda se řidič právě provinil (jedná se především o případy, kdy orgán silniční kontroly zjistí, že řidič vozidla nebo jeho provozovatel nezaplatil dříve uloženou pokutu za dopravní přestupek, nebo špatné parkování a stal se tak dlužníkem nebo vozidlo je používáno na zahraničních SPZ bez prokazatelného doložení oprávněnosti k užívání).

Pokuty za dopravní přestupky zasílá maďarská policie řidičům zahraničních vozidel na adresu trvalého bydliště majitele vozidla, přičemž při nezaplacení hrozí komplikace při další návštěvě země.

Zdroj:
https://www.mzv.cz/budapest/cz/viza...upozorneni_pro_turisty_prijizdejici_do_1.html
 
Aha, takže to znamená, že pokud máš nezměněnou SPZ po minulém majiteli a jedeš do HU, tak velký TP vždy sebou?
 
Podle mě snad stačí malý TP, protože je tam uvedené datum registrace vozidla. Asi by ses s nimi musel hodně dohadovat, že v době spáchání přestupku jsi nebyl vlastníkem. Každopádně by to bylo nepříjemné.
 
Tak stareho vlastnika musi vedet, kdyz ho obesilaji a v male bude uz jiny vlastnik, ne?

Navic si RZ muzes zmenit, kdyz si kupujes auto.
 
Jenže policejní hlídka někde na cestě si zřejmě jen tak nespáruje SPZ auta a původního vlastníka. Určitě by chvíli trvalo, než by se vše vysvětlilo.
 
Mají všechny informace, protože české úřady jim sdělí vlastníka vozu. Otázkou je, nakolik je informovaná a hlavně chápavá policejní hlídka? Pokuty posílá nějaký úředník, ten si dříve či později spojí dvě a dvě dohromady. Ale policajt může dělat problémy, minimálně Tě na hodně dlouho zastaví, bude vše ověřovat atd. atd. Ke všemu si představ, jak bude překvapený neinformovaný řidič, když na něj začne vyskakovat maďarský policajt. K tomu přičti jazykovou bariéru a máš o zajímavý zážitek postaráno. ;) Nevěřím, že to proběhne stylem "Jo, Vy jste to auto před rokem ještě nevlastnil, tak ok, jeďte dál." V tomhle přebyrokratizovaném světě takhle nefungujeme.
 
S pokutou z Rakuska mam skusenosti a nie raz. Pride profesionalne napisana v slovenskom aj nemeckom jazyku priamo z Rakuska. Pride priamo jednoducho do schranky, nedoporucene. Rakuske pokuty nie su vysoke (50 EUR za +17 km/h vyssiu rychlost v obci nameranej statickym radarom), v SR su vyssie. Nerozumiem, preco vobec riesite, ci zaplatit. To za buduce problemy urcite nestoji.
 
Někdy má smysl bojovat. Moje zkušenost, Itálie, dálnice, naměřeno 112 km/h. Rychlost překročena o 2 km/h! Pokuta 45 €! Všichni místní na mě troubili, byl jsem široko daleko nejpomalejší auto, protože jsem respektoval snížení rychlosti za deště. Tímhle jsou Italové pověstní, že posílají pokuty hlavně do zahraničí. Požádal jsem je o doložení kalibrace radaru a za tři měsíce došlo oznámení o zrušení pokuty. Nebuďme proto ovce, má smysl se bránit.
 
...
Navic si RZ muzes zmenit, kdyz si kupujes auto.
Tak toto už neplatí. RZ dnes platí stát a ten vydal nařízení které “zakazuje” měnit značky při koupi vozu (šetří se všude). Pokud chceš vyměnit písmenko, je třeba cca po mesici nahlásit ukradení SPZ. Při poškození jedné značky vyrobí duplikát.
 
Tak toto už neplatí. RZ dnes platí stát a ten vydal nařízení které “zakazuje” měnit značky při koupi vozu (šetří se všude). Pokud chceš vyměnit písmenko, je třeba cca po mesici nahlásit ukradení SPZ. Při poškození jedné značky vyrobí duplikát.
Blbost,značky si vyměníš kdy chceš,jen zaplatíš,mám v rodině švagrovou,která tyhle věci dělá,takže to vím 100 procentně.Stojí to 450 Kč a jen se napíše papír,že byly jakoby poškozené.
 
Takto mi to bylo řečeno na úřadě, když jsem adoptoval svoji Majdu. Nemám důvod si něco cuchat z prstu.
 
Výměna RZ - 1) poškození - nejlepší varianta (poškodit přední RZ od kouli tažného zařízení), 2) ztráta nebo 3) odcizení. Cena je 450,-. A to že stát platí RZ právě, že teď nově neplatí. Vždy když docházelo k přepisu, tak byla automaticky i výměna RZ, tedy v 800,- Kč byly i značky. Teď to tak není a pokud je chceš vyměnit, tak to stojí těch zmíněných 450,- Kč, takže si to člověk platí (400,- Kč značky a 50,- nové ORV).
 
Opakuji:
1) poškození jedné RZ = výroba duplikát
2) odcizení = nové RZ ( doložit protokolem od PČR)
3) ztráta = nové RZ

Mě nejde o cenu, je mi fuk kolik to stojí. Jen mě překvapilo, ze dnes už výměnu neudělají bez důvodu.
 
Jasně,klasika,babě na úřadě se zas nechce makat.Určitě si v Ostravě nenechám třeba pražskou značku.
Tak manželka má na autě právě Tčko a v Praze pracuje. Proste dostala pokyn, ze nesmí na Letne snížit rychlost pod 50 km/h
 
No s tím Ti mohu poradit, protože do zahraničí jezdím často a mám s tím celkem bohatou zkušenost. :rolleyes: Máš tři možnosti, tedy vlastně čtyři, ale předpokládám, že zaplatit nechceš. :)

1. Odvoláš se, příp. si najmeš místního právníka, protože odvolání musí být v jazyce země, kde jsi spáchal přestupek. Nedoporučuji, bylo by to drahé a časově náročné. Je to naprosto hloupá taktika, uvádím jen pro pořádek nebo kdyby se jednalo o něco velkého.

2. Zdržovací a vyčkávací taktika. Můžeš si písemně vyžádat další důkazy. Pokud je to pokuta za rychlost, napiš jim, že si nejsi vědom spáchání přestupku a slušně požádej o zaslání fotografie a certifikát o kalibraci radaru. Třikrát jsem tuhle taktiku použil na pokutu z Itálie - úspěšnost 100%. :) Nikdy mi nic neposlali. Následně byla pokuta zrušena, dostal jsem to i písemně. Šance na úspěch slušná, hlavně v jižních zemích.

3. Budeš hrát mrtvého brouka a nebudeš na výzvu k zaplacení reagovat. Pokuty spáchané v zahraničí se nevymáhají formou exekuce. Jestli na to máš nervy, velmi pravděpodobně se nic nestane. Ale dalších deset let hrozí, že Tě v Maďarsku odchytí v rámci běžné silniční kontroly a pak Ti to dají sežrat i s úroky nebo odstaví auto. Zkrátka bys ses Maďarsku musel vyhýbat a na dovolenou do Chorvatska jezdit jen přes Rakousko. :)

Pane kolego, komunikaci vedete v češtině, angličtině nebo italštině? Díky za odpověď.
 

Podobná vlákna

Back
Top