• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Policie vs. řidiči

V podstatě vše se dá rozsekat právníkem...
I kdyby Tě změřil radar, mohl být špatně použit atp. Bez radaru to jde taky dokázat, z kamery, kdyz je správné použita.. ale taky je to napadnutelný. V ČR na to mám perfektnihi člověka, co tohle resit umi. Většinou jezdím rozumne, ale občas mi to taky trochu ujede:) Takže to mám jako takovou jistotku, ptz bez papírů bych se asi zbláznil:D
Dělal mi i školení řidičů pro pár klientů, kde se člověk dozví neuvěřitelný vychytávky ... V SK si asi někoho takového taky najdi, je dobré mít komu zavolat, když se něco takového stane. Plus vědět obecně, kdy třeba dávat řidičák z ruky a kdy ne... A kde ho mít a nemít "schovaný".
Taky v ČR bacha na body, zaplatit drobak na místě a myslet si, že je vše OK a pak zjistit, že mám body...o kterých se nikdo nezmínil..... To může být u vážnějších přestupku s recidivou nebo u "méně hodnocených" přestupku v dobe, když už pár bodů člověk má....dost velkej problém.

Pokud vím, na Slovensku body nemáte, že?!
V tom případě je pak malá pokuta na místě často nejlepším řešením. Pak je na zvážení, zda si myslíš, že důkaz nemají a tak s přestupkem nesouhlasit, nebo zda dát drobak jako odpustek, pokud se tím celá věc uzavře.
U nás to může být při vhodné konstelaci tím nejhorším řešením.

Uvidíme co odpoví někdo, kdo zná lehostalivu na Slovensku;)

F.
 
Môj dotaz je skôr principiálny. Môže sa mi policajt vyhrážať veľkým prekročením rýchlosti ak ho má zaznamenané (údajne) len na kamere a nie na radare? Môže sa mi vyhrážať porušením pravidiel organizácie dopravy ktoré upravuje značka ktorá tam je úplne nezmyselne a v noci by nemala mať podľa mňa platnosť lebo kto bude tam bude stavať nové domy a príjazdové cesty o polnoci.
 
1. Prostě musí doložit záznamem z oficiálního (certifikovaného a zkalibrovaného) radaru. Pokud takový záznam nemá, je to jen slovo proti slovu. Záznam na soukromé kameře může použít, ale jen jako nepřímý důkaz při přestupkovém řízení či soudní žalobě.
2. Ty nemáš právo rozhodovat a určovat, zda je dopravní značka umístěná na komunikaci v rozporu se skutečností nebo ne. Máš povinnost tuto značku respektovat a dodržovat její nařízení, i kdyby se jevilo jako nesmyslné. Pokud není značka doplněna o dodatkovou tabulku s dobou platnosti, platí stále. Můžeš podat dotaz/protest na příslušné orgány a žádat o vysvětlení, ale to je tak vše.

Policista vyhrožovat v žádném případě nesmí. Za to ho můžeš popotahovat, ale musíš to prokázat (třeba nahrávkou), jinak je to beznadějné. Důležité je také, zda je ve službě nebo jen náhodou jel kolem. Za každé okolnosti máš právo na sdělení jeho osobního čísla, které je povinen ti sdělit.
V každém případě je ale vždy rozumné, chovat se k policistovi vždy s respektem, bez arogance. A pokud jsi si vědom, že jsi spáchal nějaký přestupek, je lepší se pokorně kát a přijmout trest.
 
Záznam z kamery může posloužit jako důkaz o prekroceni rychlosti a značka, pokud nemá časově omezeno dodatkovou tabulku, platí i v noci, ikdyz to smysl nedává... Kamarád dostal v 1 ráno o prázdninách ve státní svátek o víkendu....pokutu že jel 38kmh na třicítce ...před školou.... .. nesmysl, ale měšťáci toho využívají......
 
Záznam z kamery může posloužit jako důkaz o prekroceni rychlosti a značka, pokud nemá časově omezeno dodatkovou tabulku, platí i v noci, ikdyz to smysl nedává... Kamarád dostal v 1 ráno o prázdninách ve státní svátek o víkendu....pokutu že jel 38kmh na třicítce ...před školou.... .. nesmysl, ale měšťáci toho využívají......
nejsem si tím jistý jak on dokáže rychlost jakou jel? pokud něco natočím svou kamerou v autě tak tam je moje rychlost,pokud na záznamu bude vidět informační radar s rychlostí tak stejně je neprůkazné jakého vozidla ta daná rychlost je,tedy co se týká rychlosti tak si myslím že je neprokazatelné.
 
Ke všem výše položeným dotazům či domněnkám lze dohledat nespočet podobných zde. Je to nejlepší fórum ohledně dopravního práva v Kocourkově.
 
Proč by musela být kamera certifikovaná? Na záznamu je rychlost z radaru policejního vozu. Radar musí být pravidelně kalibrovaný. Nejsem si však jist, zda otázka na certifikát je vhodná v okamžiku, kdy vím o svém překročení rychlosti.
 
Ahoj. Dnes jsem našel za stěračem lístek upozornění pro nepřítomného řidiče podezřelého ze spáchání přestupku za špatné parkování. U našeho domu je obytná zóna a jednosměrka a jelikož není kde parkovat, denně zde všichni obyvatelé stojí podélně na kraji. Jednou za půl roku se ale najde nějaký blbec od MP a všem dá za stěrač lístek. Mám lístek ignorovat a vyhodit, nebo jet věc řešit na stanici?
 
To máš ještě dobrý. V Praze se už ani nenamáhají dávat lístky, takže se zpožděním měsíc až dva ti přijde obsílka, ať zaplatíš pokutu z nějakého dne z nějaké ulice. Takže si ani nemůžeš pamatovat, kde jsi tehdy parkoval. Jednou jsem si byl shodou okolností jsit, že jsem parkoval správně, tak jsem napsal pár vět, proč nezaplatím a pokud nesouhlasí, ať mi pošlou fotku. Pak poslal na magistrát a OK, nikdo neodpověděl. Ale jinak obvykle jednou až dvakrát do roka pár stovek zaplatím a beru to jako placené parkování - v průměru to vyjde na den asi na 1 korunu.
Takže souhlasím s @99luftbalons, zajeď tam a vejdeš do 2 stovek.
 
Nic bych nedelal, protoze listecek spod sterace urcite ukradla potvora veverka.
btw, jit na fizlarnu a platit je to nejhorsi co muzes udelat. Poznamenaji si ze ses poddajna ovce, a budou te strihat casteji...
 
No když tam nezajedu a nezaplatím, tak příjde předvolání k podání vysvětlení a tam nevím, jak bych to obhájil..
 
Ano, může přijít předvolání a budeš to mít mnohem dražší. Každopádně jsem taky ta poddajná ovce :)
 
Já bych tam zajel, oni se slitujou a budeš to mít za kilo.?
Já tam jel a tak dlouho jsem mluvil zvýšeným hlasem a vysvětloval, že tenhle problém je po celém městě a že to nemá vzhledem k počtu aut a počtu parkovacích míst řešení a že to moc dobře vědí a že nehodlám platit za něco, co dělá dalších x set lidí každý večer a že jestli na tom budou trvat, takže budu požadovat jejich přísnost komplet na všechny a 24 hodin denně a že budu každý večer jezdit po městě a budu jim volat, ať jdou řešit další desítky aut se stejným "prohřeškem"...až jsem odešel s "domluvou" :joy:
 
Dnes mi řádně zvedli tlak dva příslušníci Polície v SK. V kamionu mám na sedadle nastavitelné loketní opěrky a většinou když neřadím, mám o tu pravou opřený loket a dlaň si opirám o tvář. Vjel sem takhle dnes odpoledne do jedné slovenské obce a v pravém úhlu ode mě na levé straně stáli mezi domy zašití příslušníci. Najednou vyjeli za mnou a já si říkám co jsem provedl, jestli jsem náhodou nejel víc než padesát. Zastavili mě přímo na cestě, takže mě všichni museli objíždět, a vypadlo z nich, že jsem za jízdy telefonoval. Tak jsem jim odpověděl, že určitě ne. Prý jsem měl pravou ruku u ucha a držel telefon. Tak jim vysvětluju, že ruku jsem u ucha měl ale rozhodně v ní nic nedržel. Oni že mají fotku, tak jsem jim řekl ať mi jí ukážou, že chci ten telefon vidět. Na to mi řekl, že mi není povinen nic ukazovat, já mu zvýšeným hlasem pověděl, že důkazní břemeno nesou oni, začali jsme se dohadovat, donesl jsem jim oba své telefony aby viděli, že se z nich posledních několik hodin vůbec nevolalo, načež mi odvětil, že kdoví kolik těch telefonů můžu mít a že to pak budu vysvětlovat na inspektorátu u velké fotky na obrazovce. Řekl jsem mu, že klidně, protože na fotce žádný telefon nebude, leda by ho tam někdo domaloval a že rozhodně s žádným přestupem nesouhlasím. Tak si opsal doklady, vrátil mi je a jeli pryč, ani mi nedali nic podepsat, tak teď vlastně nevím jestli mám čekat nějakou obsílku nebo co bude. No je to trošku delší ale potřeboval jsem se vyventilovat ?

Neví někdo ze Slovenska jestli i když nesouhlasím a věc by šla do správního řízení, jestli by mi alespoň měli dát podepsat nějaký záznam s mým nesouhlasem?
 
Policie - mlhovky
Tak konečně policejní rada k mlhovkám ?
..........,,řidič má povinnost sledovat situaci v provozu, a tak musí opět mlhovky vypnout, když z mlhy, sněžení nebo deště vyjede, aby neoslňoval okolní účastníky provozu,,..........konečně to někdo napsal - díky?
 
Back
Top