• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Porucha radaru a čtení značek

buoda

nový člen
1
Zdar borci, poslední 3 dny se mi stává, že auto nahlásí chybu radaru a zároveň přestane číst dopravní značky. Radar i čelní sklo jsem poctivě umyl, ale po krátké jízdě se situace opakuje. Baterku jsem měřil v autě a dává 12,16 V nesetkal se už někdo s podobným problémem? Je možné, že kvůli slabé baterii auto vypíná tyto systémy?
 
Mně to hlásí když hustě prší a je to zaflákaný od nečistot. Ale, jestli máš baterku 12.16 V tak to je teda dost málo.Hned bych ji dal na nabíječku.Normálně, plně nabitá by měla nít 12.8.Takže nabij a uvidíš.Mohlo by to přestat.
 
Také mi hlásí poruchy předního bočného radaru. Nové auto. Ve 300km to občas skočilo a v 600 už tam bylo trvale. Bylo na reklamaci, našli spoustu chyb, přehráli SW (na druhý pokus) a vesměs to drží. Čas od času to sice vyskočí ale většinou pomůže očistit znak.
 
Já teda rv 2019 a chyba hlavního radaru vyskočila asi dvakrát. Byl špinavej od sněhu. Jezdím denně v každým počasí…
 
Já teda rv 2019 a chyba hlavního radaru vyskočila asi dvakrát. Byl špinavej od sněhu. Jezdím denně v každým počasí…
Jj taky nic krom zaflakaneho senzoru (model 2021) asi 4-5 krát za dobu co mám auto vždy stacilo zastavit a očistit.
Co mi ale vadí je to jak si to vždy načte třeba jednosmerku s tím ze jsem jel v zatáčce jen kolem no je to hodně nedodělaný snad by to mohlo podle polohy a map poznat ze jsem do té jednosměrný nevjel a jedu jinam a to jsou značky které jsou stejně 20 let a jezdím kolem prakticky denne.
Nechápu jak chtějí některé automobilky samořídící auta když je problém taková prkotina.
 
Back
Top