• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Předělání blinkrů do LED technologie

Zdravím, chci vyměnit blinkry za LED, ale odpor se strašne hřeje.Pomůže, když tam dám 2 nebo by to blikalo ještě pomaleji?Nebo se toho nemám bát a nechat ho tam?Použil jsem odpor 25W 6ohm.
 
Poslední úprava:
Ale pro takové situace tato dodelavka není asi úplně ideální. Jak píšu. Po 45 minutách byli oba pasivy zahrate natolik že sotva šla udržet ruka. Není to tak dlouho co jsem s jiným vozem v rodině měl tukanec a 2 hodiny opravdu běželo na varovné. Nevím jak to vnímají ostatní co led instalovali též...

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
Pokud jen šla sotva udržet ruka, tak to neznamená, že to je špatně. Hliníkové chladiče vedou prerfektně teplo, takže to subjektivně může být velmi horké, ale je to třeba jen 50 °C. Aby ten odpor nějaké teplo vyzářil, tak prostě horký být musí. Špatné je, když se o něj popálíš. To už může mít přes 80 °C, takže může ohrozit své okolí a současně uvnitř při daném tepelném odporu může být přes 110 °C a materiál to nemusí vydržet - závisí na skutečné kvalitě odporu. Ideální je, když můžeš jeho teplotu změřit - některé multimetry mívají termočlánkové teploměry. A nebo termokamerou :)
 
Otestuji na hodině varovných a změřím nějakým thermo teploměrem, jestliže jej seženu. Každopádně pasiv je přišroubován k podběhu a kolem nic není a navíc jsem tapec oblepil nehořlavou tkaninou.
Ještě by mě zajímalo, zda máte taky takové volné ty přední led v té patici?
Mám obavy že na kostkách prostě vyskočí. Jdou velmi snadno z té patice uvolnit.
 
Půjdou - a budou blikat pekelně málo jako u všech světel (jsou slabé a vzhledem k umístění chipů nevyužijí vůbec parabolu).
 
Ano, ale zase EMC mají na dobré úrovni, minimální šum FM, skoro žádné výpadky u slabého DAB.
 
Mazda 6 GL - nevíte někdo, kde se dá v motorovém prostoru nebo na světlech napojit na 12V od jednotlivých blikačů? Je to už LED, ale předpokládám, že i tak bude nějaký drát ke světlu, který je signal.
 
Tak už mám taky odpory, štvalo mě jak to po 4 minutách na křižovatce začalo rychle blikat - zřejmě jak se přehřály ty SMD odpůrky v žárovkách (což docela čumím že to nebylo po 10s), mám údajně 16W LED (NEJSOU od Roba) . Podle toho mě vyšel odpor 14,3 ohm / 10,1W . Zvolil jsem 10ohm/50W z GME (zřejmě Čína) a namontoval je jak se mají - přímo na kovovej podklad podmáznutý teplovodivou pastou (nerezový vruty pro rýpaly) . Po půl hodině blikání jsou jen lehce ohřátý (teď je venku +1°C) , takže předpokládám že i v létě na nich půjde udržet ruka. Jo a ten plech je v tom místě dutej a je asi 5cm za ním další - vnější
plech

IMG_20211211_140316.jpgIMG_20211211_145240.jpg
 
Já koupil a Alíku a vše ok. Blikny mám přes přidané odpory.
Jen mi napadlo, třeba na Ochcávce se dá překódit žárovkz za led a už nejsou třeba odpory. Nelze toto udělat i u Mazdy?
 
Já koupil a Alíku a vše ok. Blikny mám přes přidané odpory.
Jen mi napadlo, třeba na Ochcávce se dá překódit žárovkz za led a už nejsou třeba odpory. Nelze toto udělat i u Mazdy?
Jde jen u kombi GL od MY2018.

Odesláno z mého Mi 10 pomocí Tapatalk
 
Back
Top