• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Přešití volantu

Karnoha

člen KLANu
5
Mazdar zavodnici,
rad bych se s vami podelil o svoji zkusenost s presivanim volantu.
(M6 GH 2011 GTA)

Muj volant uz vypadal silene (na ty kilometry uz zaslouzene), tak jsem se rozhodl investovat do presiti, at to v interieru vypada o trochu lip.
Vybral jsem firmu Volantech v Liberci. Maji na strankach pekny priklady jejich prace a kamarad daval dobre reference.
Nechtelo se mi resit sundavani a posilani volantu, tak jsem jim volal, jestli bych se mohl stavit na presiti. Ale meli plno a objednaci lhutu 3 mesice... Chte-nechte jsem tedy zvolil variantu poslat volant postou.
Kamarad s vrakovistem mi pujcil na tyden nahradni volant, at je s cim kroutit. (nedoslo mi, ze budu tyden bez tempomatu, spatne se odvykalo...)

Ohledne samotne vymeny volantu
Odpojime baterku
Zboku volantu jsou zaslepky na srouby k airbagu, zaslepky vyndat, srouby vyndat golou s 10 orechem.
Pytel pak vyndate k sobe, odpojite konektory (idealni pouzit maly plochy sroubovak na povoleni cerne pojistky v konektoru), pytel vyndat. Na youtube je x navodu, jak na to.
Odpojite konektor od multifunkce
Gola a orech 21 na povoleni hlavniho sroubu ve stredu volantu. Idealni je mit volant zamceny, nebo druhy ruce na podrzeni do protipohybu.
Samotny volant staci vytahnout k sobe, bacha na kabely, musi se protahnout dirou ve volantu (nebo odpojit, ja ho tam nechal viset)
20210117_150903.jpg20210117_151216.jpg
20210118_124111.jpg20210118_124117.jpg

K objednavce na presiti
Ze stranek Volantechu se stahne PDF, vytiskne, vyplni a prilozi do krabice s volantem. Poslete PPLkem, nebo postou.
Moznosti presiti jsou velike, doporucuju si prohlednout jejich galerii, co vsechno umi.
Ja si zvolil premiove positi, kde jsem si vybral 2 typy kuze (Hladka nappa a perforovana) a barvy niti. Nite jsem ladil k budikum, kombinace oranzove a modre.

Presiti trvalo par dni, moje zasilka dorazila do Liberce ve ctvrtek a dalsi stredu mi prijel PPLkem zpatky.
Platil jsem 2100,- Kc dobirkou - premium positi + dph + ppl.

20210127_161851.jpg20210127_161906.jpg20210127_162239.jpg

20210129_131038.jpg20210129_131128.jpg
Samozrejme po odpojeni volantu a jezdeni s nahradnim bude blikat airbag (pokud nepujcite uplne stejny volant a padne tam airbag). Po opetovnem prikojeni prestal blikat sam, ve forscanu jsem pak nasel chybu uz neaktivni.
Po pripojeni baterie je potreba jeste zkalibrovat dsc (nebo jak se tomu nadava) = otocit volantem na max na obe strany.
A zkalibrovat okna.


Pridam jeden "pro" tip. Multifunkcni tlacitka jsem chtel rovnou taky vymenit, jelikoz se po tech letech uz osoupala barva na par nejbeznejsich mistech. Zkousel jsem Mazdagenltemena a fb skupiny, nikde nemeli.
Tak jsem sel na to od lesa a vyresil to cernou lihovkou. Aplikoval jsem sve umeni a postupne jsem tam nanesl lihovkou vrstvicku barvy, ktera na prvni pohled nejde poznat.
1612564498059.png

Vysledek necham kazdemu ke svemu zvazeni, ja jsem velmi spokojen, auto zas o par let omladlo, volant se drzi velmi pohodlne, je to kvalitne udelano.

Drzim palce s vasema vymenama ;)
Karnoha.
 
Pěkně provedeno. Škoda že Volantech v rámci obšití nenabízí dodělání vyhřívání volantu, to by bylo něco pro mně.
 
Pěkné , a hlavne firmu mam zhruba 200m odemne :) takže ušetřím par korunek na dopravě, už jsem se koukal na stranky.
 
Mám s nima taky zkušenost, ale na Jeepu. A můžu doporučit. Byl jsem tam osobně, domluva parádní a práce super.
 
Taky jsem kdysi nechával u nich.. pro zajímavost, kolik máš najeto? Já mám 310k a volant vypadá pořád slušně - je to samozřejmě o předchozích vlastnících, ale zajímalo by mě to...
 
Na Mazdě mám 170k km a volant je slušný. Je na něm vidět zub času a opotřebení, ale jen lehce.
Na Jeepu mám 308k km a volant byl špatný. Přešít jsem ho nechával v cca 285k km. Byl měkký, teklo z něj lepidlo a špinil ruce
 
Ja mam ted 365k. Predchozi majitel nosil prstynek a ja mam dost agresivni pot. Mam pocit, ze za 2 roky co s ni jezdim ja, jsem to dodrbal o dost vic nez bylo, pot v tom tedy asi hraje velkou roli.
 
Yes, zatim absolvovalo jedno cisteni. Jezdim na vif kazdou nadrz, celkem pravidelne ji provetram po dalnici. Mapu tam mam od powertech na cca 142kw@430nm, je to raketa :)
 
Čau, nemáte někdo zkušenost s mistrkuze.cz?
Přeci jen bych to měl po Praze blíž než do Liberce :)
 
demontáž je za 200kč. Nedostal jsem se dál, to raději někdy pojedeme na hory přes Liberec a nechám si to udělat za polovic
 
zkusil jsem volant obšít svépomocí, potah objednán z Aliexpress,práce cca 2-3 hodinky i s vyčištěním a striknutim panelu kolem tlačítek. Vím že to není dokonalý a má to chyby, ale stejně z toho mám radost a za mě spokojenost. uvidíme co to udělá po čase ale potah stal cca 240,- a práce mi nevadí ?

09BD902F-47E8-4F0D-BA36-27A691090523.jpeg
 
taky jsem si před měsícem nechal na neMazdě dělat volant ve Volantechu a spokojenost. Příjezd v 9hodin, v poledne odjezd s zesíleným alcantarovým volantem sproužkem na dvanácti hodinách. Cena: cca. 2600 Kč
 
Já jsem se dnes stavil v Volantpraha v Počernicích. Nemají to Češi, očíčka jim jdou trošku šejdrem, ale česky mluví dobře. Koukal jsem tam na jejich práci, vypadá to velice dobře. Objednávají týden dopředu, ráno přistavit auto, odpoledne hotovo. Cena 1600,- + 200,- za demontáž/montáž. Asi to prubnu...
 
Mazdar.
Mate niekto skusenost s obsitim volantu priamo v aute, alebo je to nemozne?
Mam trochu respekt pred demontazou volantu zvlast kvoli airbagu.
Resp. ak inak sa neda, je niekde navod na tu demontaz?
Dik
 
Back
Top