• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

manuál Řazení dvojky, rány, nepřesné řazení

Ahoj chci se zeptat na váš názor. Mám u své M3 problém při řazení 5 stupně. Občas mi řadící páka nedojde až na konec té dráhy, rychlost nezapadne a zejména u přítelkyně to skončí tak, že spojku stejně pustí a omlátí se zuby. Myslíte, že ta výměna oleje v převodovce by v tomhle mohla pomoct, nebo spíše je to na generálku převodovky? Olej jsem sám neměnil, když jsem chtěl měnit při koupi (118t km), tak mi mechanik řekl, že to není třeba a je to úplně zbytečné.
 
Výměna oleje za některý, se kterými se tu experimentuje, bude definitivně nejlevnější pokus o nápravu. :)
 
Přesně tak. Olej rozhodně vyměnit. To samé se mi stávalo s origo olejem. Pátá rychlost se zasekávala. Musela se dávat na 2x. Po výměně oleje tento problém zmizel.
 
Ještě můžeš zkusit seštelovat, rozebrat středovej tunel, odjistit pojistku a přenastavit, ale pokud jdou ostatní rychlosti řadit v pohodě, tak spíš pomůže výměna oleje.

Odesláno z mého Redmi 4X pomocí Tapatalk
 
Ještě můžeš zkusit seštelovat, rozebrat středovej tunel, odjistit pojistku a přenastavit, ale pokud jdou ostatní rychlosti řadit v pohodě, tak spíš pomůže výměna oleje.

Odesláno z mého Redmi 4X pomocí Tapatalk
Se seřízením lanovodů řazení hodně opatrně. Hodně lidí si to u BM dělalo samodomo a spíš napáchali víc škod než užitku. Sice na to byl servisní postup, ale chce se ho to opravdu držet.
 
Já třeba měnil olej za RAVENOL při aktuálním nájezdu 22t km a zlepšení skoro žádné. Vpodstate se to chová snesitelne ale ne dokonale. Teď v tom mrazu je za studena řazení tužší a po půl hodině jízdy se o něco zlepší. U dvojky cítím zuby ale po té půlhodině už jde pěkně. Ale z pěti zařazení dvojky jde pěkně 2x. Je to taková stará dobrá mechanika. Obecně autu prospiva spojka až na doraz a řazení pomaleji.

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
Se seřízením lanovodů řazení hodně opatrně. Hodně lidí si to u BM dělalo samodomo a spíš napáchali víc škod než užitku. Sice na to byl servisní postup, ale chce se ho to opravdu držet.
Je to dost citlivé, já to nastavoval několikrát, než jsem se trefil do správné polohy. Po přenastavení a první jízdě to bylo ok, ale časem jsem zjistil, že to nrní úplně ono. Zase pokud mu ta rychlost tam nejde dát skoro vůbec, tak není co zkazit.

Odesláno z mého Redmi 4X pomocí Tapatalk
 
Přidávám se do klubu malinko nespokojených s řazením z prvního na druhý rychlostní stupeň. Nedávno jsem pro manželku koupil 2014 (74k km), manuál a bohužel za určitých podmínek jde zařadit dvojku jen trochu pod tlakem. Když člověk řadí pomalu, plynule nedělá to. Jak na to šlápnu a chci rychle zařadit tak je slyšet zoubky. Právě se mi mění olej v převodovce tak snad to pomůže. Je to škoda, protože při testovací jízdě jsem nic nepozoroval.
 
Dnes jsem si vyzvedl auto s vyměněným olejem v převodovce. Pocitově se řazení zlepšilo, ale určitě se problém nevyřešil. Očividně ta dvojka jde při rychlém řazení z 1 na 2, je to prostě divné. Pokud netlačím na pilu, vytočím jedničku a v klidu přeřadím na dvojku, je všechno plus mínus OK. Zkusím s tím žít jako většina majitelů, protože měnit převodovku se mi nechce.
 
Zdravím, mám dotaz, na který jsem tu nenašel odpověď. Na mém BM 2014 88kw při řazení vibruje řadící páka, je to pouze při sešlapovani spojky a pak při pouštění. Je to normální stav nebo se jedná o nějakou závadu? Děkuji
 
Dnes jsem si vyzvedl auto s vyměněným olejem v převodovce. Pocitově se řazení zlepšilo, ale určitě se problém nevyřešil. Očividně ta dvojka jde při rychlém řazení z 1 na 2, je to prostě divné. Pokud netlačím na pilu, vytočím jedničku a v klidu přeřadím na dvojku, je všechno plus mínus OK. Zkusím s tím žít jako většina majitelů, protože měnit převodovku se mi nechce.
Přesně totéž mám já jako jediný neduh jinak skvělého auta a to mám facelift 2018 kde převodovka zřejmě zůstala bez rozdílu. Řeším to tak že za studena radim do dvojky přes neutral a jde to krásně. Po zajetí už to bývá ok. Výměna oleje v převodovce 2x a nepomohlo. Zvykl jsem si a řešit to nebudu. Fakt nechci ty dnešní odborníky nechat rozebírat převodovku to by to dopadlo. Byl tu jeden, který si nechal vyměnit z Polska převodovku za G165 která tím netrpela..

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Přesně totéž mám já jako jediný neduh jinak skvělého auta a to mám facelift 2018 kde převodovka zřejmě zůstala bez rozdílu. Řeším to tak že za studena radim do dvojky přes neutral a jde to krásně. Po zajetí už to bývá ok. Výměna oleje v převodovce 2x a nepomohlo. Zvykl jsem si a řešit to nebudu. Fakt nechci ty dnešní odborníky nechat rozebírat převodovku to by to dopadlo. Byl tu jeden, který si nechal vyměnit z Polska převodovku za G165 která tím netrpela..

Samsung S22 256GB Tapatalk
Ja bych taky chtel tu z g165, ale neumim jednoduse sehnat :/
Ja mam problem zaradit jednicku treba na semaforu, pomuze jedine zarazeni jineho kvaltu a pak zase lousknout za 1.. nebo kdyz se auto hybe tak to taly jde lousknout... jinak jako by tam spadl kus zeleza ne a ne ji tam narvat..

Ale dela to mene nez zezacatku, pravda je, ze jezdim jako slusne, ale prase :) respektive od te doby co jezdim jako prase se to temer nedeje,.
 
Cx-3 s tim problém nemá. Tam je jiná prevodovka, nevíte? Jen tak pro zajímavost se ptám...
 
Jen to tady trochu oživím. Možná někomu pomůže. Mám už 2x měněný olej v převodovce za Ravenol (2x protože to jsem prostě já :) ). Teď, jak po ránu ale i přes den máme kolem -10st, tak musím konstatovat, že řazení jde lehce a jedna báseň oproti původní náplni. Je to fakt poznat.
 
Jen to tady trochu oživím. Možná někomu pomůže. Mám už 2x měněný olej v převodovce za Ravenol (2x protože to jsem prostě já :) ). Teď, jak po ránu ale i přes den máme kolem -10st, tak musím konstatovat, že řazení jde lehce a jedna báseň oproti původní náplni. Je to fakt poznat.
Dneska jsem to taky ráno vzpomínal že to je úplná pohoda to řazení, měli jsme ráno -18 a řadilo to jak v létě, úplně v poho
 
Mě to napadlo v souvislosti, že mám doma ještě starého Peugeota 307SW a tam, ačkoli se olej v převodovce též měnil za předepsaný a nový, tak to jde v těch mrazech o poznání hůře (nemluvě o gumové kulise). Tady, nedbaje počasí, to cvaká jak po másle, což před výměnou úplně říct nešlo. Od výměny už to bude tak cca 2 roky.
 
Back
Top