• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Reproduktory a 2DIN rádio

r1c1

člen KLANu
56
Ahoj,

nikde jsem toto tema nenasel ohledne GJ 2014 combi tak se zeptám a kdyžtak mě prosím odkažte.

Přemýšlím nad pořízením 2DIN rádia (momentálně mám rádio z výroby ve verzi Prime-Line (DE) viz priloha, žádny Bose)

Většina 2DIN rádií mají výstupní výkon 4x50W. Dokážete prosím někdo zjistit jaké repro tam mám popřípadé jestli to rádio má stejný výkon? Abych tam nenapálil 2DIN a nezjistil, že to hraje hůř :D V rámci toho bych nechal i vytlumit přední dveře.

JMZGJ596611175672

IMG_20190716_132809.jpg
 
Ahoj,

nikde jsem toto tema nenasel ohledne GJ 2014 combi tak se zeptám a kdyžtak mě prosím odkažte.

Přemýšlím nad pořízením 2DIN rádia (momentálně mám rádio z výroby ve verzi Prime-Line (DE) viz priloha, žádny Bose)

Většina 2DIN rádií mají výstupní výkon 4x50W. Dokážete prosím někdo zjistit jaké repro tam mám popřípadé jestli to rádio má stejný výkon? Abych tam nenapálil 2DIN a nezjistil, že to hraje hůř :D V rámci toho bych nechal i vytlumit přední dveře.

JMZGJ596611175672

Zobrazit přílohu 26846
Máš tam 4ohmové 6,5" papíráky. Rádio má 4×25 W max.

Hodil bych tam každopádně nějaký 2DIN Pioneer/Kenwood s dvojnásobným max. výkonem, rovnou už s DAB a mirroringem nebo AA/ACP (třeba Kenwood DMX-125DAB nebo Pioneer SPH-EVO62DAB) a vyměnil přední repro za 8" 3 Ohmové (Eton POW 200.2) pro lepší basy i hlasitost jako nejlepší řešení.

Ze 4 Ohmových 8" se nabízí třeba Focal Integration ISU 200.

Ze 6,5" 3 Ohm a méně třeba něco z toho.
 
Poslední úprava:
Máš tam 4ohmové 6,5" papíráky. Rádio má 4×25 W max.

Hodil bych tam každopádně nějaký 2DIN Pioneer/Kenwood s dvojnásobným max. výkonem, rovnou už s DAB a mirroringem nebo AA/ACP (třeba Kenwood DMX-125DAB nebo Pioneer SPH-EVO62DAB) a vyměnil přední repro za 8" 3 Ohmové (Eton POW 200.2) pro lepší basy i hlasitost jako nejlepší řešení.

Ze 4 Ohmových 8" se nabízí třeba Focal Integration ISU 200.

Ze 6,5" 3 Ohm a méně třeba něco z toho.


Díkes za odpověď.


Upřímně jsem měl před M6 Ochcávku jedničku Tour tzn total bez výbavy kde jsem měnil taky repro (a to ze byly papiraky :D) za APM Fire 2.16 + subwoofer v kufru. A to jsem si říkal jak to je boží:D Paradoxně když jsem koupil tuhle M6 (taky bez extra výbavy) tak ten zvuk je teda lepší jak v té moji "vytuněný" bejvalce. Nečekal jsem, že napíšeš, že tam budou papíráky, ten zvuk respektive projev není špatný bych řekl :D

Ale nejspíš půjdu do toho Kenwood rádia co doporučuješ a vezmu asi ty 4ohm Focal větší. Rozdíl mezi 8" a 6,5" je velký co se týče poslechu? Nebo už se v tomhle případě nic moc nemění kdybych vzal třeba Gladen Alpha 165?

Pořád hledám nejlepší poměr cena/výkon - ale když už tak aby to bylo trochu poznat oproti těm papírům.

Díkes
 
Tak především je tam 22cm prostor :D, takže basy hned ze dveří. Jo, klidně tam dej ty Gladeny, a když ti nebudou stačit basy, aktivní subwoofer si na ten Kenwood vždycky připojíš, výstupů má habaděj.
 
Tak především je tam 22cm prostor :D, takže basy hned ze dveří. Jo, klidně tam dej ty Gladeny, a když ti nebudou stačit basy, aktivní subwoofer si na ten Kenwood vždycky připojíš, výstupů má habaděj.


Je pravda, že už to je blbá tisícovka :D ... takže asi tam prdnu ty větší. Ještě něco k tomu bude potřeba za příslušenství, redukce, kabely? Nebo všechno se dá zapojit ihned na konektory v aute?
 
No jestli chceš volant, potřebuješ ještě Connects2 a kabel na Kenwood.
 
No jestli chceš volant, potřebuješ ještě Connects2 a kabel na Kenwood.


Tak rádio a připojení k volantu objednaný :) ... další část bude tlumící matroš a repro. K těm 8" je potřeba dopředu i podložky pod repro nebo to dá přímo do dveří?
 
Dal bych podložky, aby se to zpevnilo. Navíc originál repro jsou dost ploché.

Odesláno z mého MI 9 pomocí Tapatalk
 
To ti fakt z hlavy nepovím, optimálně sundat jeden tapecír a odměřit si to.
 
To ti fakt z hlavy nepovím, optimálně sundat jeden tapecír a odměřit si to.


Jasný, každopádně díky moc za tvoje rady a postřehy - nakonec jdu do toho všeho jak jsi doporučoval, tzn Kenwood rádio a ty Etony 8" - tak pak napíšu jaký je rozdíl - mimochodem když už budu tlumit i zadní dveře, nevyplatí se tam taky vyměnit repro? - pokud ano, tak co tam ?
 
Jasný, každopádně díky moc za tvoje rady a postřehy - nakonec jdu do toho všeho jak jsi doporučoval, tzn Kenwood rádio a ty Etony 8" - tak pak napíšu jaký je rozdíl - mimochodem když už budu tlumit i zadní dveře, nevyplatí se tam taky vyměnit repro? - pokud ano, tak co tam ?
Podle peněženky, stačí samotné středobasy a taky bych šel do 3 ohm.

Odesláno z mého MI 9 pomocí Tapatalk
 
Tak udpate:

Nakonec objednány do předních dveří tyto - dle recenzí jsou nejlepší volba do 4k Kč https://www.ahifi.cz/hertz-ck-165.html
+ tlumení předních i zadních dveří

Nakonec jsem nekoupil ty 8" z důvodu, že jsem nemohl najít nikde adekvátní podložky pod repro (jsou jen na 165mm repro pro Mazda GJ). Tak uvídíme jak budu spokojen a když budou prašule tak nechám udělat na 3D tiskárně podložky a hodím dopředu ty Etony a tyto Hertz bych dal dozadu.

Tak pak sem hodím update jak se změnil zvuk v autě ;) .... respektive jestli se mi všechno povedlo :D

Díky moc všem za rady
 
Poslední úprava:
Mazdáar,

tak předni dveře komplet vytlumené - nainstalované zatím repro (zatím bez výměny výškáčů) - a nové repro na OEM rádiu katastrofa :D respektive musim nastavit Bass +6 aby to aspon trochu bouchalo - no prostě hraje to hůř než na origo repro ... doufám, že to je tím rádiem a až tam dám ten Kenwood tak se to rozehraje. ;)
 
@r1c1 Máš nějaké info ohledně toho vytlumení? Jaký materiál jsi použil, máš nějaké fotky?
Nevím jak u té klasiky, ale u mého Bose repro nahrazují přední repra ve dveřích i subwoofer.
 
@r1c1 Máš nějaké info ohledně toho vytlumení? Jaký materiál jsi použil, máš nějaké fotky?
Nevím jak u té klasiky, ale u mého Bose repro nahrazují přední repra ve dveřích i subwoofer.


Fotky jsem teda tentokrát nedělal, ale taková klasika - Alubutyl na vnitřek dveří a na to (za repro) Gladen Aero Wave. Nic víc.

Jinak já tam měl fakt takový lehký papíry ty repro - navíc označený jako 25W max - tyhle Hertz repro jsou o dost těžší tak opravdu očekávám, že do nich nejde taková štáva z toho rádia - to rádio je vážně obyčejný.

Podle mě každý středobas je něco jako woofer, ne? Tzn nižší kmitočty.
 
Jsem zvědav i na tu výměnu rádia. Mohl bys zdokumentovat tentokrát :)

Včera když jsem to dělal tak jsem si říkal, jestli si to budu fotit nebo ne - ale času jsem měl málo, tak jsem se na to vybodl, ale mám foto když jsem tlumil první auto (O1) a postup a materiál jsou vesměs stejný - jinak jo, zdokumentuji ;)


Aha, teď jsem si o tom ještě něco četl - ja mám možná i špatně polaritu repra. Včera jsem si říkal, dobrý hraje to tak to mám asi dobře - ale teď jsem se dočetl, že i když je obráceně zapojeno repro (polarita) tak stejně hraje, ale membrána se tlačí "do reproduktoru" ... :D ... no tak teď mě to kurnik šrotuje v hlavě :D
 
Poslední úprava:
No já jsem ty 2-3 Ohmové repro neradil jen tak z plezíru. :D Polaritu musíš dodržet u všech repro stejně, jedno jestli máš u všech plus na jednom barevném kabelu nebo naopak, ale všude to musí být stejně, jinak se nízkofrekvenční zvukové vlny navzájem vyruší a je to huhlavé.
 
Back
Top