• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Reproduktory a 2DIN rádio

Hlavne treba nechat repro zabehnut, niekedy to potrebuje hodiny az desiatky hodin na rozohratie. Prave v tom case su basy totalne tlmene. Treba tomu dat cas a samozrejme skontrolovat tu polaritu.
 
No já jsem ty 2-3 Ohmové repro neradil jen tak z plezíru. :D Polaritu musíš dodržet u všech repro stejně, jedno jestli máš u všech plus na jednom barevném kabelu nebo naopak, ale všude to musí být stejně, jinak se nízkofrekvenční zvukové vlny navzájem vyruší a je to huhlavé.

Já vím, pomohl si mi i tak, diky :) ještě bych měl dotaz - nevíte někdo kde seženu ty cvoky na tapec pro GJ? po tech 6 letech uz byly zkřehlý a dost jsem jich sundal (btw největší mordor to dostat z těch dveří :D)

Jinak tyto repráky jsem tam měl viz soubory :)



Jsem zvědav i na tu výměnu rádia. Mohl bys zdokumentovat tentokrát :)
Napadlo mě pak ti poslat toto: https://www.ahifi.cz/clanky/detail/mazda-6-odhlucneni-dveri.html
Je to úplně to samé co jsem dělal i ja :) ... jen u mě to není taková vizuální paráda :D ale funkčnost snad dobry :D

Pak sem hodim to rádio - cekam na ramecek pro moji Mazdičku :) - vlastne i ten efekt na repro

IMG_20200319_164648_1.jpg IMG_20200319_164642.jpg
 
Kromě přehozené polarity v tom poklesu basů může hrát (velkou) roli citlivost repro. Běžně se liší o několik dB. A jak píše @shr3k i impedance, která mj. ovlivní, jaký výkon se do cívky dostane. Takže pokud jsou srovnané polarity, mohla by jít vyrovnat frekvenční charakteristika ekvalizérem Kenwoodu.
 
Já vím, pomohl si mi i tak, diky :) ještě bych měl dotaz - nevíte někdo kde seženu ty cvoky na tapec pro GJ? po tech 6 letech uz byly zkřehlý a dost jsem jich sundal (btw největší mordor to dostat z těch dveří :D)

Jinak tyto repráky jsem tam měl viz soubory :)




Napadlo mě pak ti poslat toto: https://www.ahifi.cz/clanky/detail/mazda-6-odhlucneni-dveri.html
Je to úplně to samé co jsem dělal i ja :) ... jen u mě to není taková vizuální paráda :D ale funkčnost snad dobry :D

Pak sem hodim to rádio - cekam na ramecek pro moji Mazdičku :) - vlastne i ten efekt na repro

Zobrazit přílohu 27163 Zobrazit přílohu 27164
https://www.aliexpress.com/item/32852595650.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4d2ZVBiE
https://www.aliexpress.com/item/328...2.0&pvid=0082ff9f-66e1-4b69-ad13-576f3062675d
plastové cvočky na tapec...
 
Kromě přehozené polarity v tom poklesu basů může hrát (velkou) roli citlivost repro. Běžně se liší o několik dB. A jak píše @shr3k i impedance, která mj. ovlivní, jaký výkon se do cívky dostane. Takže pokud jsou srovnané polarity, mohla by jít vyrovnat frekvenční charakteristika ekvalizérem Kenwoodu.

Právě jsem vybral teda 4Ohm ale zase citlivost 93dB - a hlavně jsem vybíral teda dle recenzí - na Ahifi je prostě vychválili do mrtě ... tak snad se rozehrajou. Jinak čekám právě na rámeček pro 2DIN tak pak tam mrsknu ten kenwood. Dám vědět :)


Díky :)))

Hlavne treba nechat repro zabehnut, niekedy to potrebuje hodiny az desiatky hodin na rozohratie. Prave v tom case su basy totalne tlmene. Treba tomu dat cas a samozrejme skontrolovat tu polaritu.

Jj četl jsem o tom dost, uvidíme tedy časem ;) a hlavně ta výměna radia.
 
Ještě sem dodám tento obrázek, podle mě se hodí k tématu kdyby někdo v budoucnu hledal (rozložení a typ reproduktorů GJ):

4G03BP2.png
 
Ahoj všem, tak rámeček na rádio konečně na cestě, takže tento týden dám foto z montáže aftermarket rádia 2din do M6 GJ. Jinak jsem udělal souhrn všeho co jsem potřeboval (nevím jestli jsem to chtěl vědět teda :D) + vlastní práce (nevypočítatelný :D)

Mazda 6 GJ 2014 vymena repro + radio + tlumeni
ramecek M6 GJ (2din)1209
radio Kenwood DMXDAB5990
redukce connects2 volant Mazda1250
redukce kenwood101
repro predni3970Hertz CK165
repro zadni (namontovano na puvodni podlozky - vice info níže)1990Hertz C165
tlumeni všech dveri21444x Gladen Aero Wave, 12x Alubutyl 18 V2,
dab antena690
podlozky pod predni repro499
material200
celkem18043
[TBODY] [/TBODY]
Zadní repro jsem namontoval na původní podložky díky návodu na youtube
+ jsem k tomu dokoupil MDF podlozky 18mm - odpoledne přidám foto jak to vypadá i ve dveřích.

No je to legrace :D
 
Jsem zvědav i na tu výměnu rádia. Mohl bys zdokumentovat tentokrát :)

Ahoj,

tak tady máš pár fotek :) ... docela to šlo ... jen je nefunkčí tovární USB a jack ... jinak vše šlape i volant :) Jooo a ještě musím doobjednat redukci na FM anténu :D ... DAB chytám jen ČRozhlas - zato ale asi 20 kanálů.


@shr3k Draku, díky za rady, vše fakčí ... uvidím jak s tím budu spokojenej a kdyžtak pak přinejhorším vyměním ty přední repra za Etony .... myslíš, že ten rozdíl 1,5" je v basech markantni rozdíl ?

Jinak celkově jsem vcelku spokojený, byla to piplačka ale bavilo mě to .... zvuk oproti továrnímu repru co se týče basů tak ty basy jsou takovy jiný - ta Mazda to má asi vychytaný to audio na ty papíry - teď ty basy jsou takový "tvrdší" - těžko se to vysvětluje. Jinak doufám, že se ještě teda rozehrají, ale změna rádia je určitě ku prospěchu.

IMG_20200328_120151.jpg IMG_20200328_111237.jpg IMG_20200328_102734.jpg
 
Tak se na Etony vykašli a dej pod sedačku nějaký aktivní subwoofer z Sbazaru, výstupy na rádiu máš.

Odesláno z mého MI 9 pomocí Tapatalk
 
Ahoj,

tak tady máš pár fotek :) ... docela to šlo ... jen je nefunkčí tovární USB a jack ... jinak vše šlape i volant :) Jooo a ještě musím doobjednat redukci na FM anténu :D ... DAB chytám jen ČRozhlas - zato ale asi 20 kanálů.


@shr3k Draku, díky za rady, vše fakčí ... uvidím jak s tím budu spokojenej a kdyžtak pak přinejhorším vyměním ty přední repra za Etony .... myslíš, že ten rozdíl 1,5" je v basech markantni rozdíl ?

Jinak celkově jsem vcelku spokojený, byla to piplačka ale bavilo mě to .... zvuk oproti továrnímu repru co se týče basů tak ty basy jsou takovy jiný - ta Mazda to má asi vychytaný to audio na ty papíry - teď ty basy jsou takový "tvrdší" - těžko se to vysvětluje. Jinak doufám, že se ještě teda rozehrají, ale změna rádia je určitě ku prospěchu.

Zobrazit přílohu 27308 Zobrazit přílohu 27309 Zobrazit přílohu 27310

Super, ale to nové rádio má nějaký malý displey. Bez rámečku by to bylo lepší....
 
Standard 2DIN, co bys nechtěl za ty peníze. To je Kenwood s DAB+, žádný čínský krám, čím víc palců tím víc Adidas a rozsypaný čaj.
 
Super, ale to nové rádio má nějaký malý displey. Bez rámečku by to bylo lepší....
Ono to možná tak na fotce vypadá, ale velikost je úplně akorát. Ten rámeček je právě z redukce na 2DIN tzn ten tam musí být ... jinak display nejaky 6,8" takže takový menší tablet popř. větší mobil no. Ale zatím supr:) - ale není to obrazovka jako v Tesle o tom žádná :D
 
Zdar chalani, tak po více jak týdnu ne a ne být tak nějak spokojený ... zkoušel jsem si pohrát s nastavením radia atd a zatím jsem nenašel to pravé ořechové. Nejhorsi na tom je, ze co sednu do auta a zapnu hudbu, tak mi normalne zalehne prave ucho ... :D neco tam mam spatne, nevim jestli to muze delat polarita? (musi byt polarita shodná u všech 4 repro nebo staci jen aby byli stejne naproti sobe?) popr. spatne ulozene vyskace, je pravda ze je tam mam tak nejak polozene... v originale jsem nemel zadny vyskac pod prednim oknem, vse slo asi ze dveri ... vyskace jsem tam dotahal rucne ty Hertz.

Jako jeste cekam ze se teda trochu rozehraji, kdyz dam nejaky track s bass testem tak to slusne duni (a to muze byt radio na zakladni nastaveni), ale pokud pustim obycejny song (napr. Pendulum - ty v sobe maji taky dost basu) tak ty basy jsou proste tlumene, ta pisnicka to proste nevybudí a kvalita pisnicky mam 320kbps.
 
@r1c1 Kdybys četl hodnocení repra resp komentáře borců z Ahifi pořádně, dočetl by ses , že ty Hertz mají v té cenové relaci nejkvalitnější zvuk = tj nejčistší zvuk. Taky by ses dočetl že je to na úkor basové složky (hloubek), která je slabší a doporučuje se provozovat v kombinaci s wooferem) .
Pokud nemáš v autě woofer , a nechce se ti za něj utrácet a patlat se s kabelama, tak by pro tebe byly vhodnější Mac Audio APM Fire 2.16 a 16.2 , který mají horší čistotu zvuku ale zase mají značně silnější hloubky a do nedávna kralovaly v této cenové kategorii
https://www.ahifi.cz/mac-audio-apm-fire-2-16.html
https://www.ahifi.cz/mac-audio-apm-fire-16-2.html

tady to máš vše v akčním setu za necelý 2 tisíce:
https://www.ahifi.cz/mac-audio-set-2-apm-fire-2-16-apm-fire-16-2.html
 
@r1c1 Kdybys četl hodnocení repra resp komentáře borců z Ahifi pořádně, dočetl by ses , že ty Hertz mají v té cenové relaci nejkvalitnější zvuk = tj nejčistší zvuk. Taky by ses dočetl že je to na úkor basové složky (hloubek), která je slabší a doporučuje se provozovat v kombinaci s wooferem) .
Pokud nemáš v autě woofer , a nechce se ti za něj utrácet a patlat se s kabelama, tak by pro tebe byly vhodnější Mac Audio APM Fire 2.16 a 16.2 , který mají horší čistotu zvuku ale zase mají značně silnější hloubky a do nedávna kralovaly v této cenové kategorii
https://www.ahifi.cz/mac-audio-apm-fire-2-16.html
https://www.ahifi.cz/mac-audio-apm-fire-16-2.html

tady to máš vše v akčním setu za necelý 2 tisíce:
https://www.ahifi.cz/mac-audio-set-2-apm-fire-2-16-apm-fire-16-2.html

V první řadě díky za tvoji reakci.

Jasny, ze jsem četl recenzi a pri výběru mi to i dost pomohlo. A přímo na ahifi psal, že nemohl uvěřit ze v aute není woofer jak hrajou pekne, cituji:"Výraznější výšky, hluboké spodní frekvence a originální Justinův hlas. Chvíli jsem dokonce podezíral kolegy, jestli někam nenamontovali subwoofer. Prostě ideální, líbivá kombinace. Tak jak uvádějí přímo ve značce Hertz - reproduktory řady Cento jsou vytvořeny pro mladé nadšence hudby, kteří očekávají od svých nových reproduktorů skvělý zvuk, vysoký výkon a perfektní zpracování. "

Ale jak říkám ty repra dokáží zabasovat jako 'prase' když použiji např toto

Ten rozdíl je až neuvěřitelný když po tom pustím Pendulum a píseň Slam. To je jak cimbalovka najednou

Jinak aktivní subwoofer mám, dnes přišel tak o basy nouze nebude jen jsem zatím čekal o mnoho víc a tak nějak jsem se sem přišel vypovídat... Hlavně mě spíš sejří to zalejhani uší... Nemám tu akustiku úplně nej v tom autě něco tam bude špatně... Tak jsem si říkal jestli někdo nemá nápad každopádně mě to hlodá a musím tomu přijít na kloub
 
90 dB (2,83V/1m) je na rádio slabota...

A zaléhání uší je špatná polarita.

Odesláno z mého MI 9 pomocí Tapatalk
 
Poslední úprava moderátorem:
Mě se líbí jak se na eshopu uměle zvýšuje citlivost. Spravně se má uvádět při 1W/1m což je u 4ohm reproduktoru 2V a u 8ohm reproduktoru 2,83V. Jenže pokud se uvádí citlivost při 2,83V u 4ohm reproduktoru , tak je to při 2W tedy při dvojnásobným příkonu tím pádem reálná citlivost je o 3db nižší (přepočet na 1W).

Takže třeba u těch APM Fire je to ve skutečnosti 87dB :D , Hertzy mají 90,5dB, což znamená že při stejným příkonu hrají dvakrát hlasitěji nebo pro stejnou hlasitost, stačí rádio vybudit na polovinu. Kdybych to bral do důsledku tak výhybka se strmostí 6db/oct. je na výšku nedostatečná , minimum je 12 ... i když při tom výkonu co rádio dodá... to nemluvím o tom že je to v podstatě jen kondík a bohužel zřejmě bipolární elyt místo PP svitku.... ale za ty prachy , pokud to hraje čistě je to úspěch.
Až se budu jednou nudit vymontuju Bose repro z GH a změřím TS parametry + frekvenčku, jsem na to vážně zvědavej.
 
To se nezvyšuje na e-shopu. To tak uvádějí výrobci. :D Mimochodem, Karel Šudák (ahifi) to ještě před lety nevěděl a tak to mixoval, jak mu to přišlo pod ruku :D - on není profík, co by soutěžil a vyhrával v autohifi soutěžích jako Jirka "Pasaťák" Karlovský (carmedia).

Ony nejsou zkrátka repro jako repro. Mimochodem, třeba takové legendární Mac Audio CFX 2.16 (velmi kvalitní, citlivé a zároveň zatížitelné repro z doby, kdy Mac Mudio pohltila kultovní značku Phase Evolution - dříve se jmenovaly Phase Evolution CFS 165.25) - hrají na originál Panasonic rádiu ve dvojce DE (facelift s AAC/WMA a USB) také slušně, ačkoliv je potřeba je vybudit volume doprava tak 2x víc, než staré původní papíráky. Nicméně na to, že dřív jsem je měl pověšené na digitálu Alpine PDX-4.150 a zvládly osminásobný výkon, je to furt slušné.
 
Poslední úprava:
Máš recht napsal jsem blbost, uvádí to přímo výrobci... O to je to horší...
 
Back
Top