• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

diesel Reset hodnoty degenerace oleje po jeho výměně

AR1

výkonný člen KLANu
212
Ahoj lidi asi triviální dotaz ale prostě tápu. Dle manuálu mám po výměně olej udělat reset ŘJ. Důvody jsou jasné a dané. Našel jsem na toto téma dna stejné dotazy (jiné auto ale stejný motor) a tazatel se vždy spokojí s odpovědí že je tím myšlen reset intervalu na výměnu oleje. Což technicky chápu jako jiný a jednodušší počin. Co to tedy skutečně obnáší?
Ptám se protože tyhle jednoduchý věci si dělám doma sám, mám čínskou diag na Sup II kde si intervaly vyresetuju a nic jiného to nechce. A Mazďule zatím nevím... Díky
 
Ahoj lidi asi triviální dotaz ale prostě tápu. Dle manuálu mám po výměně olej udělat reset ŘJ. Důvody jsou jasné a dané. Našel jsem na toto téma dna stejné dotazy (jiné auto ale stejný motor) a tazatel se vždy spokojí s odpovědí že je tím myšlen reset intervalu na výměnu oleje. Což technicky chápu jako jiný a jednodušší počin. Co to tedy skutečně obnáší?
Ptám se protože tyhle jednoduchý věci si dělám doma sám, mám čínskou diag na Sup II kde si intervaly vyresetuju a nic jiného to nechce. A Mazďule zatím nevím... Díky
postup u motoru SH je shodný jako u RF nebo R2.
 
Děkuju!! To je přesně to čemu jsme pořád nerozuměl - u VW prostě smáznu jen řádek s intervalem (vyresetuju), tady je to skutečně celá jednotka tím se resetuje i internval. BTW - právě jsem zaplatil skoro bůra v Mazdě jen za výměnu oleje + filtr, takže tohle se musím naučit nebo nechám v servisu ledvinu.
 
Ne, není to celá jednotka, jsou to dvě hodnoty, které se smažou jedinou funkcí (viz. video přes ForScan, nebo i ručně):
  1. Switch the ignition ON (engine off).
  2. Ground the test terminal.
  3. Perform engine racing 5 times within 5 seconds by fully closing/opening the accelerator pedal.
  4. Verify that the glow indicator light flashes 5 times.
ac5wzw00005820.png
 
Ahoj teď jsem vyzkoušel tento postup:
Podržte stisknutou dolní ( ) část tlačítka INFO po dobu nejméně 5 sekund v průběhu
10sekundového intervalu po zapnutí zapalování. Hlavní varovná kontrolka bude blikat
několik sekund, než bude vynulování dokončeno.

Podle blikání přístojovky to funguje. Nevíte někdo, jestli to není jen vypnutí hlášky na displeji na výměnu oleje nebo to i resetuje údaj v řj?
 
Zdar - takže, výše uvedený postup v mém příspěvku zřejmě funguje. Ověřeno přes Forscan, načtení hodnoty něco jako "Ujetá vzdálenost po poslední výměně oleje", která se po resetu změnila na 0 km. Ale reset intervalu jsem v menu Foscanu nenašel jako je v tom videu od Shreka. Nevím jestli je to verzí Forscanu - mám beta verzi pro PC, nebo autem, nebo to hledám blbě. Kdyby mi někdo poradil, kde to najít... Co jsem třeba našel, že bych měl mít auto bez závad, počet regenerací DPF bylo 447, vymazání chyb před 10 tis km (předchozím majitelem) nebo poslední regenerace DPF před 136km nebo že odběr baterie je při zapnutém zapalování a výhřevu sedadla 13A. Ale reset oleje jsem nenašel...
 
Reset viz. video co dal Shr3k - obnovení hodnot kvality oleje (pokud je Forscan v češtině)
 
BINGO! Díky - pes byl zakopán v tom překladu. Já ho mám samozřejmě česky a podle videa Shreka jsem si tu hlášku pro sebe přeložil jinak. Obnovení hodnot kvality oleje tam mám a funguje, právě dokonáno.
 
Ahoj, prosím poraďte jak vyresetovat a nastavit interval oleje. Našel jsem spoustu návodů na youtube, že přes info na displeji, ale ja tam nemám vůbec možnost oil change jen schedule a to hlášku o oleji nesmaže. Mám M6 2.2 rok 2014. Díky
 
Pokud máš nastartováno, tak se ti nabídka neukáže. Zapni zapalování, bez sešlápnutí brzdového pedálu a v menu je to
Maintenance - Sheduled - Set Time/Set Distance
Tam prodloužíš dobu o měsíce a počet ujetých km než to na tebe upozornění zase vyskočí.
 
Pokud máš nastartováno, tak se ti nabídka neukáže. Zapni zapalování, bez sešlápnutí brzdového pedálu a v menu je to
Maintenance - Sheduled - Set Time/Set Distance
Tam prodloužíš dobu o měsíce a počet ujetých km než to na tebe upozornění zase vyskočí.
To jsem presne udelal, nastavil 10k km a 12 mesicu ale i pres to na me hlaska oil change vyskoci po dalsim zapnuti zapalovani.
 
Nazdar, jde nějak přes Forscan posunout servisní interval na olej. Koukal jsem, že defaultně je 21k km, ale chtěl bych to stáhnout na 10k, ať si to pořád nemusím zapisovat. Dík
 
To jsem presne udelal, nastavil 10k km a 12 mesicu ale i pres to na me hlaska oil change vyskoci po dalsim zapnuti zapalovani.
Radí ti špatně. Tím samozřejmě tuto hlášku nevymažeš. Je na to postup jak to udělat "mechanicky" tj nějaká kombinace tlačítek a asi i pedálu (sorry nevím z hlavy) nebo mobilem přes Forscan. Ta hláška se jmenuje nějak přiblbe jako "Reset původních hodnot oleje" nebo tak nějak
 
Ne, není to celá jednotka, jsou to dvě hodnoty, které se smažou jedinou funkcí (viz. video přes ForScan, nebo i ručně):
  1. Switch the ignition ON (engine off).
  2. Ground the test terminal.
  3. Perform engine racing 5 times within 5 seconds by fully closing/opening the accelerator pedal.
  4. Verify that the glow indicator light flashes 5 times.
Zobrazit přílohu 20375
@Kaplan mi volal, že nemůže tohle najít. ;)
 
Back
Top