• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Rez u zcela nového auta - sedačky

Taktiez som skontroloval zadne sedacky a je tam povrchova korozia na operadlach.. Mazda 3 05/2018...
Je to zname aj na prednych sedackach alebo len na zadnych?
 
Na přední jsem koukal zespoda a byly čistý, jestli se dá podívat i pod potahy na opěradle netuším, to jsem nezkoušel.
 
Takze CZ zastoupeni Mazdy (ne)reaguje stejne, jak napr. Ford.cz. Vsak auto uz jsem si koupil, tak co se vzrusovat? Pockam par dni a dotaz poslu na nadnarodni uroven ;)
 
Mazdar, tohle vlákno mě docela vyděsilo. A jelikož mé japonské auto je čistokrevný mexikánec, hned jsem letěl zkontrolovat zadní sedačky. Rez jsem nenašel. Mazda 2 tam totiž ani ty plechy nemá. :eek: Na jednu stranu mě to uklidnilo, na druhou stranu toto autíčko nebude žádný bulletproof vůz. Ještě zkouknu ta přední, ale i kdybych tam něco našel, nejspíše bych to neřešil - je to v interiéru kde nepředpokládám zvýšenou vlhkost, ani agresivní prostředí a tudíž se tato případná koroze nebude nadále rozvíjet; ne tedy nijak zásadně. Navíc je to nepohledové místo. Ale je fakt, že obecně tímto krokem (prodávat rezavá auta) si to Mazda pěkně podělala.
 
Ne, jsou tam jen 2 vodorovné a 2 svislé tyčky o průměru cca 6mm, které tvoří jakousi mřížku, dá-li se to tak nazvat. (a pod tou "mřížkou" je plast)
 
Zdarec, jen potvrzuji, že jim to furt rezne, pořád na to malují fixou a pořád to tam montují :D
Před cca 10 dny při přebírání nové trojky z Mexika v Auto Palace Brno jsme při kontrole sedaček zjistili rez jak je tu už mockrát popsáno. Přístup prodejce ok, omluva, bez řečí zajistil do pár dnů opravu. A dokonce si to prý v servisu hoši nějak špatně pohlídali a "omylem" opravili ještě další trojku někoho úplně jiného, který o tom asi doteď nemá tušení :)
 
Zdarec, jen potvrzuji, že jim to furt rezne, pořád na to malují fixou a pořád to tam montují :D
Před cca 10 dny při přebírání nové trojky z Mexika v Auto Palace Brno jsme při kontrole sedaček zjistili rez jak je tu už mockrát popsáno. Přístup prodejce ok, omluva, bez řečí zajistil do pár dnů opravu. A dokonce si to prý v servisu hoši nějak špatně pohlídali a "omylem" opravili ještě další trojku někoho úplně jiného, který o tom asi doteď nemá tušení :)
To se mi na nich líbí nejvíc, všichni o tom vědí, ale opraví to až když se majitel ozve.:confused:
 
To se mi na nich líbí nejvíc, všichni o tom vědí, ale opraví to až když se majitel ozve.:confused:
Jj, druhý prodejce, co nás slyšel to řešit, samozřejmě zkoušel klasické "ale však to nikdo nevidí a tam už se vám vlhkost nedostane a dál to reznout nebude" :facepalm: Měl jsem chuť mu vylít kafe na záda té bílé košile s tím, že dopředu se to nerozleze a na záda mu zákazník nekouká... :D
 
Mně to opravil servis v záruce, ale když jsem se jich ptal, jestli to hlásili vejš na mazda.cz, tak mi přišlo že je to zbytečný a zastoupení mazdy by si stejně nedovolilo stěžovat v mexický fabrice.:mad: taky proto sem ty rezavý plechy choděj už tři roky.........
 
Ahoj vespolek, v první řadě děkuji za přijetí do skupiny Mazdařů!
Už to bude přesně rok, co mám Mazdu 3 BN G165 montovanou v Mexiku, nová od 10/2017, a celkem mě vyděsily reakce na zrezlá zadní opěradla. Přidávám se do řady, mám to napadený taky. o_O Kupoval jsem v S.A.S Ústí nad Orlicí, napíšu jim to tam. Reklamovat se mi to moc nechce, zabralo by to dost času a po cestě to zrovna nemám. Chtěl bych si to ošetřit sám.
Řešil jste to někdo svépomocí, čištění, přestříkání? Možná už se někdo zmiňoval, může kvůli tomu padnout záruka?
 
Na co by ti mela padnout zaruka, kdyz opravis rez na sedackach?

Mimochodem...mam take auto z S.A.S. a opravili mi to u Balvina. Timto jim dekuji ;)
 
Ahoj, teď jsem to sundal, taky mám mexičanku a mám to celkem o.k., mírně je to šmrnclé uprostřed nahoře .. Ale tohle asi řešit nebudu, 4/2016 benzin Takumi
 

Přílohy

  • IMG_20180919_122213.jpg
    IMG_20180919_122213.jpg
    620,5 KB · Zobrazení: 95
Jsem necelý týden majitelem zcela nového auta. Jak tak prolézám různé servery věnované Mazdě, narazil jsem na fóru japonec.sk na téma rez na zadních sedačkách. Vypadá to, že se to týká jen Mazd z Mexika a asi jen HB. Rez je na plechu v opěradlech zadních sedadel. Pokud se sklopí zadní sedačky a odhrnete tu látku, která je směrem do kufru. Mám to též. Mít rez na týden starém autě, to opravdu potěší. O ten plech v sedačkách ani tak nejde, tam se to asi více nerozjede ale co když je to i jinde? Jde o i princip, že si vám dovolí prodat nové auto, které má některé díly rezavé.
Jsem necelý týden majitelem zcela nového auta. Jak tak prolézám různé servery věnované Mazdě, narazil jsem na fóru japonec.sk na téma rez na zadních sedačkách. Vypadá to, že se to týká jen Mazd z Mexika a asi jen HB. Rez je na plechu v opěradlech zadních sedadel. Pokud se sklopí zadní sedačky a odhrnete tu látku, která je směrem do kufru. Mám to též. Mít rez na týden starém autě, to opravdu potěší. O ten plech v sedačkách ani tak nejde, tam se to asi více nerozjede ale co když je to i jinde? Jde o i princip, že si vám dovolí prodat nové auto, které má některé díly rezavé.
Zdravím. Také jsem se podíval. M3 zakoupená 03.2018 má také rez na zadní straně sedaček. Prosím, jak poznám M3 z Mexika. V TP je výrobce MAZDA MOTOR CORP. HIROSHIMA JAPONSKO
 
Zdravím. Také jsem se podíval. M3 zakoupená 03.2018 má také rez na zadní straně sedaček. Prosím, jak poznám M3 z Mexika. V TP je výrobce MAZDA MOTOR CORP. HIROSHIMA JAPONSKO
Zpráva #40 v tomto tématu.
 
Back
Top