• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

ŘJ automat, převodovky

Jantar

nový člen
3
Zdravím,
chci se zeptat, jestli jste někdo řešili násl. problém. Benzín 2l 107kW automat. Převodovka občas spadne do nouzového režimu (během jízdy cukne a pak řadí jen 1-2-3). Na palubce svítí kontrolka motoru + AT. Po restartu se to většinou na pár dní spraví. Diagnostika říká: Error P0753 - Shift solenoid valve manifold "A" Electrical (Gearbox electromagnetic valve A - electrical malfunction).
Podle všeho se nejedná o mech. a má se zkontrolovat kabeláž a konektory. Ty jsou v pořádku, tak zbývá pravděpodobně vadná řídící jednotka převodovky (TCM).
A tady nastává problém. Repas nesehnatelná, resp. na nějakých .ru a . ua webech. Nová z Mazda servisu cca 35000,- s nejstým termínem dodání.
Nemáte někdo tip na sehnání? Číslo náhr. dílu je LF6L189E1.
Předem díky za rady.

tcm1.jpg
 
Ahoj, nestačilo by vyměnit jen ten konkrétní vadný solenoid pod olejovou vanou převodovky ?
20140919_170318.jpg
Teď nemám po ruce workshop abych přesně zjistil který solenoid to podle chyby P0753 je, ale měl by to být solenoid "A" a ten je tady:
G05118584~2.png
 
Poslední úprava:
Zdravím. Podle toho, co jsem zjištoval to ale právě není závada přímo toho elektromagnetu, ale nějaká jeho signalizace (el. chyba). Nejčastější příčiny tý chyby jsou kabeláž/konektory nebo právě že odchází TCM. Ono se to taky projevuje jen občas a to přesně v danou chvíli od startu. Když je teplo, tak je to v podstatě OK (např ted je týden klid - určitě přes 500km). Nastudoval jsem nějaký videa, abych vůbec věděl kde TCM je a zjistil její číslo. Nejsem mechanik a vůbec se v tom nevyznám. Můj garážník s tim nechce nic mít a jinej servis zatim nemám, protože moje Mazda neměla za celejch 13 let provozu jedinou vážnou závadu. POKUD BY NKDO MĚL TIP NA SOLIDNÍ SERVIS PRAHA-ZÁPAD NEBO PRAHA OKOLÍ, TAK BUDU VDĚČNÝ ZA KONTAKT.
 
Back
Top