• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Rozdíl v tvrdosti na discích 17" a 19"

Čaute Mazdaci, ak ma niekto z Vás záujem o 4ks 17¨ originál diskov na Mazdu CX-5 tak momentálne ich predávam nakoľko som mal predtým Mazdu CX-5 rok 2012 a teraz som si kúpil novú CX-5. Na novej môžem použiť iba 19¨ ostali mi disky rozmerov 17¨, 7J x 17, zális 50 mm (vzor 57A, farba - mistral antracit) s pneumatikami NOKIAN Line 225/65 R17. Kto by mal o ne záujem nech sa mi ozve.

DSC05498.JPG
 
Ahoj,
Dají se připsat do techničáku alu kola J7,5x17" 5x114,3 ET40 ?
A druhý dotaz, kolik je středová díra? jediné co jsem zjistil, je nepotvrzený numero 67,1
 
Ahoj,
Dají se připsat do techničáku alu kola J7,5x17" 5x114,3 ET40 ?
A druhý dotaz, kolik je středová díra? jediné co jsem zjistil, je nepotvrzený numero 67,1

To či sa dajú zapísať alebo nedajú, ti skôr potvrdí predajca MAZDA nakoľko on ti musí dať k tomu certifikát s ktorým pôjdeš na políciu a tam ti to zapíšu do VT (veľký technicky). A ešte otázka na aké auto to chceš? A ak je to CX-5 2.5 rok od 2017, aká výbava nakoľko som si pozeral cenník a pri nižšej výbave sú 17-ka kolesa (nad výbavu TAKUMI už sú len 19-ky).
 
Poslední úprava:
Ahoj,
Dají se připsat do techničáku alu kola J7,5x17" 5x114,3 ET40 ?
A druhý dotaz, kolik je středová díra? jediné co jsem zjistil, je nepotvrzený numero 67,1
Ano daji, s typovym listem pro disk/vozidlo. Viz to, co jiz nedavno odkazoval @shr3k:
Samozřejmě, já jsem třeba na GJ zapisoval k 17" a 19" i 18" a 225/50R18.
Alternativní rozměr pneu
Legální rozměr pneu v TP - zápis, možnosti

Ano, stredova dira je 67.1.

To či sa dajú zapísať alebo nedajú, ti skôr potvrdí predajca MAZDA nakoľko on ti musí dať k tomu certifikát s ktorým pôjdeš na políciu a tam ti to zapíšu do VT (veľký technicky). A ešte otázka na aké auto to chceš?
Neni pravda, aspon ne u nas. Mazda prodejce/zastoupeni s tim nema nic spolecneho. Opet viz odkazy vyse.

A pro pochybovace o informacich na MK prikladam oficialnejsi zdroj:
https://www.mdcr.cz/Dokumenty/Silni...p-zapisu-rafku-a-pneumatik-do-technickeho-pru
 
Ano daji, s typovym listem pro disk/vozidlo. Viz to, co jiz nedavno odkazoval @shr3k:


Ano, stredova dira je 67.1.


Neni pravda, aspon ne u nas. Mazda prodejce/zastoupeni s tim nema nic spolecneho. Opet viz odkazy vyse.

A pro pochybovace o informacich na MK prikladam oficialnejsi zdroj:
https://www.mdcr.cz/Dokumenty/Silni...p-zapisu-rafku-a-pneumatik-do-technickeho-pru


Neviem ako je to ČR ale u nás som si to zisťoval u predajcu MAZDA a oni mi povedali, že potrebujem od nich certifikát a s tým treba isť na políciu si to dať zapísať. A tu som našiel odkaz "Zápis pneumatík a ráfikov" https://www.minv.sk/?zapis-pneumatik-a-rafikov .
Pri zápise pneumatík a ráfikov je držiteľ vozidla povinný preukázať svoju totožnosť a predložiť:
  • potvrdenie výrobcu alebo zástupcu výrobcu vozidla vystavené na konkrétne vozidlo, že vozidlo príslušnej značky, typu, identifikačného čísla VIN, vyhotovenia a vybavenia môže byť alternatívne vybavené diskami a pneumatikami iných rozmerov, ako sú uvedené v osvedčení o evidencii časť II v súlade s platným typovým schválením vozidla, v ktorom uvedie presné rozmery pneumatík a k nim prislúchajúcich rozmerov ráfikov.
 
Poslední úprava:
Neviem ako je to ČR ale u nás som si to zisťoval u predajcu MAZDA a oni mi povedali, že potrebujem od nich certifikát a s tým treba isť na políciu si to dať zapísať. A tu som našiel odkaz "Zápis pneumatík a ráfikov" https://www.minv.sk/?zapis-pneumatik-a-rafikov .
Pri zápise pneumatík a ráfikov je držiteľ vozidla povinný preukázať svoju totožnosť a predložiť:
  • potvrdenie výrobcu alebo zástupcu výrobcu vozidla vystavené na konkrétne vozidlo, že vozidlo príslušnej značky, typu, identifikačného čísla VIN, vyhotovenia a vybavenia môže byť alternatívne vybavené diskami a pneumatikami iných rozmerov, ako sú uvedené v osvedčení o evidencii časť II v súlade s platným typovým schválením vozidla, v ktorom uvedie presné rozmery pneumatík a k nim prislúchajúcich rozmerov ráfikov.
U vás je to to samé jako u nás https://www.elektrony.sk/zapis-do-oev
 

Neviem či je to tak, nakoľko na stránke https://www.minv.sk/?zapis-pneumatik-a-rafikov Pri zápise pneumatík a ráfikov je držiteľ vozidla povinný preukázať svoju totožnosť a predložiť: je texte uvedene "potvrdenie výrobcu alebo zástupcu výrobcu vozidla vystavené na konkrétne vozidlo, že vozidlo príslušnej značky, typu, identifikačného čísla VIN, vyhotovenia a vybavenia môže byť alternatívne vybavené diskami a pneumatikami iných rozmerov, ako sú uvedené v osvedčení o evidencii časť II v súlade s platným typovým schválením vozidla, v ktorom uvedie presné rozmery pneumatík a k nim prislúchajúcich rozmerov ráfikov."
nikde sa pritom neuvádza nejaký výrobca diskov alebo nejaká certifikačná autorita ale je uvedené, že je potrebné potvrdenie výrobcu.
Je to predsa len stránka MV SR a nie webstranka predajcu. Ale nič nie je nemožné "MAZDA"
 
Mám na CX5 II na léto pneu 245/45 R 19, při první jízdě (po přezutí ze zimních disků 17 na 19) strach, co se to děje (?špatně vyvážené?) , v dalších dnech to nějak "sedlo", nebo jsem si na tvrdost zvykl, nevím. Nyní ji pociťuji jen někdy. Pokud budeš mít gumy 55 a né 45 jako já, myslím si, že už rozdíl nepocítíš. V každém případě až je sjedu, nové letní koupím už minim.50ky. PS: Nic by se příliš moc nemělo odchylovat od doporučených rozměrů Mazdy. Jen přidám odkaz na šířky pneu, ne na velikost disků, líbí se mi že je to tam pěkně shrnuto: https://www.oponeo.cz/clanek/sirsi-nebo-uzsi-pneumatiky
Chtěl bych po roce můj příspěvek ani ne opravit, ale spíš dodat nové informace. Letos v létě jsem, jsem si byl upravovat nějaké elektrověci v autoservisu, a když už jsem tam byl, nechal jsem si zrovna i převážit kola (pneu 245/45 R 19). Nic moc jsem od toho nečekal, ale pro jistotu. Dali mi tam půltuctu nových závaží, pak tam mají nějaký speciální přípravek na umístění pneu na discích. A voalá, najednou tvrdší chování pneu (při velkých rychlostech) úplně pryč. Takže rozdíl v tvrdosti 17 a 19 žádný. Aspoň u mne. A to mě internetový pneuprodejce vloni pneu na discích vyvážil, ale asi ne tak dokonale jak to lze. V servisu mi říkali, že jsou to těžká kola a k tomu tak i přistupují a upevňují/vyvažují je právě s tím jejich technickým přípravkem (nějak to pořádně stlačí či co).
 
Ja si tiež myslím, že rozdiel nebude nejak extra merateľný a viac záleží od tuhosti a nahustenia pneumatiky. Je to dané aj tým, že pneumatiky majú pomerne vysoký bočný profil.
 
Ano, ano, záleží od tuhosti a nahustenia pneumatiky ..... Já jsem proto to chtěl původně zkusit vyřešit novými pneu s více "centimetry krychlovými vzduchu". Ale vyřešilo se to samo vyvážením s přítlakem. Samozřejmě neměřeno nějak vědecky ale subjektivně jízdou, nicméně rozdíl je zřetelný. Teď jde o to, aby každý kdo chce nějak v tomto vlákně Rozdiel v tvrdosti CX-5 na diskoch 17" a 19" hodnotit, neudělal chybu jak já, a posuzoval bez pořádně vyvážených kol. ...No jo, všechno je jednou poprvé....
 
Taky muze byt rozdil v tvrdosti bocnice pneu. Pokud by 17" mely hodne tuhe bocnice (treba zesilene XLka s obecne vysokou nosnosti) a 19" patrily spis k mekkcim (CX-5 nic extra tvrdeho nevyzaduje, hmotnosti je porad skoro jako osobak), taky to udela rozdil. Vzorek a tuhost jeho bloku taky dela nepatrny rozdil, i kdyz spis v intenzite vnimani povrchu silnice.
 
Presne si to vystihol, medzi jednotlivými značkami pneu od rôznych výrobcov a ich vyhotovením (napr. nikdy nechcem XL lebo naozaj majú tvrdé bočnice) je veľký rozdiel !! Moja skúsenosť...
 
Yokohama Geolandar
Ahoj, jsem tu nový a hltám postupně forum :). Zkusil jsem do vyhledávání zadat TPMS pro CX-5, ale moc mi toho nenašlo, tak se chci zeptat vás zkušených jaké ventilky koupit? Zda je nutné orig. Mazda za cca 4000kč nebo to co se nabízí třeba v Číně (stejně si to všichni nechávají dělat tam :) ), ale pak jak je to s tím spárováním, když bych samo dodržel frekvenci 434Mhz. Děkuji za info
 
ventilky z Číny jsou v pohodě a dáš za ně cca 1000 kč, spáruje se to samo po pár kilometrech
 
ventilky z Číny jsou v pohodě a dáš za ně cca 1000 kč, spáruje se to samo po pár kilometrech
Díky moc!! Takže asi stačí zadat CX-5 KF a třeba na Alli koupit. Co jsem se divál, tak ano 40USD za celou sadu. Auto jsem dovezl ze SRN a vypadá že je vše v cajku, 1.majitel, plná serviska Mazda, dva roky staré, koupeno od dealera Mazda, výbava Exclusive line, ale je na zimákách origo disky Mazda 17", tak špekuluju co na jaro.....
 
Díky moc!! Takže asi stačí zadat CX-5 KF a třeba na Alli koupit. Co jsem se divál, tak ano 40USD za celou sadu. Auto jsem dovezl ze SRN a vypadá že je vše v cajku, 1.majitel, plná serviska Mazda, dva roky staré, koupeno od dealera Mazda, výbava Exclusive line, ale je na zimákách origo disky Mazda 17", tak špekuluju co na jaro.....

Stále ešte mám 4ks 17¨ originál diskov, sú ako nové farby - mistral antracit na Mazdu CX-5, tak ak by bol záujem môžem ponúknuť. Sú aj s pneumatikami NOKIAN Line 225/65 R17, dezén 6mm.

ET je 50 a foto DSC05498.JPG DSC05500_.JPG
 
Pořád mi to nedalo a chtěl bych na Mazdu ty 18", které mi přijdou jako mezi stupen komfortu a vzhledu ok a nechtěl jsem to řešit natvrdo jako kolega, který prostě koupil 7Jx18 ET46 od Alutecu nasadil na ně 225/60 R18 což je totožně velké kolo, TUV certifikat jej povoluje a ten certifikat vozí prostě v autě a v něm je vyloženě napsáno "schváleno pro Mazda CX-5 6/2017-" Vím že to nic neřeší při prípadné pojist. události a tak jsem napsal panu Plessingerovi do SCC a zde je odpověd, která třeba někomu pomuže :)

Dobrý den pane Bláho,

bohužel je to tak jak píšete, my jakožto zástupce výrobce nejsem schopni Vám další alternativy kol zapsat, jelikož je nemáme v technické dokumentaci, existuje však možná cesta jak si vámi požadovaná kola nechat zapsat do technického průkazu, pokud si je plánujete koupit. Výrobce kol Vám dá typový list na základě kterého Vám kola do technického průkazu zapíší. Pokud kola už máte, můžete zkusit oslovit prodejce kol Alcar, Ronal, zda-li by Vám za nějakou drobnou úplatu typový list nevydali.

SCC, s.r.o.
Antala Staška 1859/34
140 00 Praha 4
Czech Republic
 
Poslední úprava moderátorem:
Já to řešil s ET 40 u prodejce disků
Dohodli jsme se že zjistí u výrobce Dezent, sežene papíry a domluví termín na STK.
Asi hodku si mne vychutnávali a pak potvrdili
 
Poslední úprava:
Back
Top