• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Rozdíl v tvrdosti na discích 17" a 19"

Hmmm, ja mam 7,5 x 19" (z Mazdy 6) a ziadny rozdiel ci problem nevidim...Myslim si ze 8" by tiez este mohlo byt v pohode, sam som mal hranicu do 8" ked som uvazoval o diskoch...
 
Co sa stane, ak sa zmeni sirka disku na 8x19 namiesto 7x19? Disk v rozmere 7x19 vie dodat naozaj len Mazda...
Pokud Ti to technicky nebude drit o podbehy pri zataceni, tak snad jen to, ze Ti disk nebude odpovidat technickemu prukazu, pokud si tam novy rozmer nenechas zapsat. Coz napriklad prave s uvadenym pouzitim disku z Mazdy 6 na Mazdu CX-5 nejspis ani nepujde.
 
Ja idem tiež 19. Bude to ale moja prvá zima. Tak som zvedavý...

Odoslané z F8331 pomocou Tapatalku
 
Plánuji koupit nové 7x17" disky a 225/65 pneu. Rozdíl v ceně 19" a 17" pneumatik ty 17" disky téměř zaplatí. Zatím jsem ale nevybral.
 
Tak ja som zatial na 90% rozhodnuty pre tieto 19" na zimu:
https://www.centrumkolies.sk/MAK-WOLF-hlinikove-disky-7x19-5x114-3-ET40-SILVER-d79483.htm
Maju akurat o 5 mensie ET, ale zvysok parametrov sedi.

Pozri si ich aj nazivo, nazivo vyzeraju trochu inac, tiez som nad nimi uvazoval...Maju ich priamo v PPS Zvončín pri Trnave (aj ked su 8"), ale uvidis vzor nazivo, co je dolezite. A to ET40 je v pohodeeeeee, ja som rozhodnuty pre ET 35, lebo origo aj ET45 sa mi vidia este dost utopene, a to predosla CX-5 mala dokonca ET50 !
 
Ach jo, přestože se řidiči změřený tlak pneumatik nikde neukazuje, tak 2017+ CX5 má bohužel direct TPMS. Rozhodnutí koupit zimní disky asi rychle přehodnotím. Zkoušel někdo jezdit bez senzorů? Jak moc to auto otravuje? Je to jen pípnutí při startu, nebo tam i za jízdy pořád něco bliká? Moc se mi to nechce kupovat, už proto že baterie má omezenou životnost a půlku doby by ležela ladem, to už radši budu nazouvat 19"..
 
Po detekci nízkého tlaku to chvíli pípá, pak už jen svítí ikonka podprsenky. Při prvním zastavení jsem dofoukl, a tak nevím zda obtěžuje po každém nastartování.

Ale jak se chová pokud nemá signál, to by mě taky zajímalo (i když mám zimáky i s čidly).
 
Zdá se že TPMS je menší zlo než jsem si myslel, takže kupuju disky..
- Kvalitní, certifikované, programovatelné senzory různých výrobců (cub, autel) se dají koupit od zhruba $20.
- Senzor komunikuje v ISM pásmu, 433MHz v Evropě, 315MHz jinde. Jsou i 2 in 1 senzory.
- Dílenský programátor stojí cca $150+, ale dobře funguje i podložka za $55 připojená k usb portu v notebooku.
- Čtení/programování senzoru je bezdrátové, jde to i zvenku u stojícího auta. Vybere se jen typ auta a nové id senzoru.
- Auto není třeba programovat, kódy si buď načte samo (mazda) nebo jdou naklonovat původní kódy.
- Senzor snímá tlak, teplotu a zrychlení, zapíná se při pohybu. Výdrž je přes 5 let při 10 hodinách jízdy denně, baterie se dají měnit.

 
Tak v pátek přezuto. Rozhodl jsem se pro 17" Racing Line HR005 stříbrná 17x7 5x114,3 ET45, TPMS senzor CUB pro Mazda CX5 KF (06/2017-12/2018) a navlíkl jsem na ně Nokiany WR SUV 4.
Spotřeba se zvedla cca o půl litru benzínu. Dnes otestováno na sněhu a TCS ani nebliklo, budu to muset zkusit urvat na louce za barákem;)
 

Přílohy

  • IMG_2321 2.jpg
    IMG_2321 2.jpg
    715 KB · Zobrazení: 82
Skončil jsem podobně. Brock RC30 7x17 ET45, Autel MX-Sensor 433MHz, Nokian WR SUV 4. Senzory koupeny v 11/11 sale na Aliexpresu za hubičku ($69 senzory + $48 programovací podložka). Programování bylo na pár minut, naprosto bez problémů.
 
Divné že po výměně kol se indikátor tpms vůbec nerozsvítil. Asi se to spárovalo samo během cca 5-10 minut, než jsem startoval.

Jinak mám navíc 20 matic co přišly s diskama, a nevím co s tím.
 

Přílohy

  • IMG_20181130_174246.jpg
    IMG_20181130_174246.jpg
    263,1 KB · Zobrazení: 71
TPMS nemal dovod sa rozsvietit, pokial bol tlak v poriadku tak, ako ma vo svojej pamati od vyrobcu...Tiez som dnes disky vymenil za zimne, skontroloval tlak a dofukal - TPMS spokojne :)
 
Tak já jsem 19 zahodil, jsou fakt tvrdý. Na 17 naprostá pohoda :)
Mohu se zeptat na r o z m ě r y pneu 19palců, které si zahodil? Já chci svoje pneu 245/45 R19 v létě nahradit o centimetr širšími a vyššími gumami, abych trochu eliminoval tu tvrdost, která je přece jen při jízdě cítit, jak jsem už psal 7.8.2018.
 
Back
Top