• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Rozpoznávání značek

mellda

výkonný člen KLANu
439
Mám M3 2014 a rád bych přidal rozpoznávání a zobrazování značek. Neřešil někdo? Je možnost nějak přidat nebo se musí řešit zvlášť např. android telefonem?

Objevil jsem tuto apku, ale ještě nevyzkoušel:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.evotegra.aCoDriver

A na netu jsem našel myDriveAssist, ale ten není na google play, tak zkusím apk.


Ideální by byla varianta:
a) telefon, který by jednak ukazoval značky a zároveň nahrával pro případ nehody
b) telefon, který by bylo možný použít jako head-up display pro zobrazování značek
 
?

Asi se zeptám hloupě. Mám jenom verzi 2017.
Ale ty máš HUD displej? Máš "origo navigaci"? Máš tu origo kamerku na předním skle? To vše je k tomu potřeba a umí to až Revolution verze.

A pssst, stojí to pěkně za h... tady ta funkce.
 
Fakt? Já doufal, že to bude dobrý. Mám Revolution Top, ale 2014. Nějakou kameru to má, ale jestli se ho dá nějak přemluvit, aby to zobrazoval, to netuším.
 
A poč? Mě to ukazuje OK.

Něco to ukazuje, ale nechtěl bych to vysvětlovat policajtovi, že jsem se řídil podle zobrazených značek na displeji. Opravdu to všude pasuje?, buďte si jistí že nikoliv. Podklady Here jsou strašné a čtení značek ještě zvláštnější ikdyž to funguje lépe než když to načítá z těch mapových podkladů. Tím, že se touto věci zaobíram ve Waze a můžu porovnávat, tak mám sice funkci zapnutou, ale tak nějak ji ignoruji.
 
Fakt? Já doufal, že to bude dobrý. Mám Revolution Top, ale 2014. Nějakou kameru to má, ale jestli se ho dá nějak přemluvit, aby to zobrazoval, to netuším.
Dva infračervené laserové snímače fakt neumějí číst značky, až BL dostalo kameru s optickým vyhodnocováním.
 
Nevím no, já po tom netoužil, ale co s tím jezdím, tak mě překvapuje jak je to užitečné a v případě 2017 modelu přesné - všímá si to i dočasného značení a fak bych napočítal na prstech jedný ruky, kdy se to spletlo.
 
Až pojedeš po D46 od Olomouce na Vyskov, v jednom místě je ukončovací značka rychlosti 110. Dalších 10km to svítí. Bo si systém nepamatuje, že tam je zpět 130.

V omezení si krásně na začátku načte 80. Na konci si načte zrušení 80. Svítí to přeškrtnuté kolecko až do dalšího exitu.

Všechny rampy v mapě jsou 130. Auto nemá kde načíst data. Auto si také nepozná kdy je dálnice a rychlostní silnice z těch značek. V mapě to je dodnes špatně.

Občas mne to přečte rychlost z nálepky kamionu. ;)

Atd....
 
Takže i kdybych rozpoznávání značek v autě rozchodil, za moc to nestojí. Zkoušel jsem tu androidí apku a nefunguje. Zkusím ještě tu druhou, ale možná to bude podobný. Škoda. Hodilo by se mi to.

S instalací AA jsem přišel o zobrazování následující instrukce na HUD. Řešil toto někdo? Docela jsem si oblíbil google mapy. Pokud by nešlo posílat následující instrukci do HUD, stačilo by, kdyby to šlo posílat na druhej android, kterej bych použil jako druhý HUD. To už je ale asi docela sci-fi, co se možností týče, že?
 
distance - že u značky byla dodatková tabule s délkou po jakou vzdálenost platí omezení rychlosti...
 
distance - že u značky byla dodatková tabule s délkou po jakou vzdálenost platí omezení rychlosti...
To víš jistě? Z nějaké tabulky? Máš ji? Nebo odkaz? Jsou tam i další nápisy a ani Mazda ČR zatím neví, co to je. Jinak NE dodatkovka s délkou úseku tam nebyla (jedině, že by špatné vyhodnocení nebo z nějaké databáze). Vlastně jsem zatím ani nikdy neviděl, pod omezením rychlosti, že by tam byla dodatkovka se vzdálenosti. Navíc na tom HUD to umí i naléhavě zčervenat ten nadpis.
 
Celá ta funkce je divná. Nevím zda to tam v nastavení je, ale nechám zapnuté jen pokud kamera přečte značku u cesty a nic víc jako upozornění. Už ani nechci mít zobrazeno co je tahané z navigace. Připadá mne, že Brno a okolí je jak z jiného světa a prakticky nic nepasuje až na výjimky. Tolik nesmyslných čísel, to už je snad schválnost kdo to dělá.
 
DIST je opravdu vzdálenost. Kromě toho to umí i TIME a myslím, že i i WEIGHT. Samozřejmě ne vždy se systému podaří správně vyhodnotit, někdy tam svítí jen vykřičník.
 
Tak nikde sepsané tyto informace nejsou (nebo jsem je alespoň nenašel), ale je to jen logická dedukce - po cestě do/z práce pár takových značek mám a vždy je to přečte jak říkám.
Ono celkově to čtení značek je celkem zajímavé. Nedávno jsem přišel na to, že pokud je značka omezení rychlosti a pod tím dodatková tabulka s deštěm tak pokud ti jedou stěrače, auto jí přečte, jinak jí vynechá...
 
Mě se DIST rozsvítí, když je pod značkou omezení rychlosti dodatková značka s časem, kdy to omezení platí.
Asi záleží na velikosti písma dodatkové značky a asi taky na zašpinění značky.
Na Karlovarce mi to svítí často a za kruháčem směrem ke Zbraslavskýmu mostu je omezení rychlosti tuším 7-19 hod. a tam se mi to nerosvítilo ani jednou
 
S odstupem času musím říct že je to velmi užitečná funkce. Zobrazování značek na HUD je jak při aktivním navigovani originál ale i při nepouziti navigace. Značky to čte podél silnic dobře jen občas to vezme třeba z navesu kamionu. Blbý je ze pokud není déle značka tak to nic neukazuje a přitom by to mělo brát značení podél cesty a pokud není tak z navigace original. A tohle mě právě zajímá jak to tedy funguje. Možná to potřebuje placené online služby. Ale mě to tedy funguje pouze snimanim kamerou podél silnic. A tato funkce funguje až na faceliftu BN který má optickou kameru a detailnější HUD.
 
Právě se mne snaží někdo přesvědčit na Twitteru jak to je cool funkce. Zaplať Mazda, se jde ten paskvil nepoužívat. A děsím se toho, že by to mělo být jednou v povinné výbavě a dle toho se omezovat rychlost jak si představuje EU.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Back
Top