• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

brzdy Ruční brzda

Míra

rodinný člen KLANu
980
Chlapi,chci se zeptat,jak Vám u GH brzdí ruční brzda?Samozřejmě mám brzdy zkontrolované lanka jsou v pohodě,ještě jsem je promazal mazivem na bowdeny,páku jsem ještě přitáhnul(max,6-tý zub),kapalina vyměněná,upevnění bowdenu bez závad.Kola postupně brzdí obě dvě stejně,ale maximální účinek je nic moc(při větším kopci to neudrží)Mezikruží kotoučů je jak má být.Desky i kotouč jsem řádně odmastil..Nožní brzda je bez závad.Napadá mě jediná věc.Nejsou moc tvrdé desky?Nevím,jaká značka tam je,tak jsem to koupil.Nebo je to vlastnost vozu?U GG to brzdilo o mnoho lépe,přitom zadní brzdiče a desky jsou stejné.Podělte se o zkušenosti.Díky.
 
Nezdá se mi, že by GH drželo hůře oproti GG, spíše naopak případě stejně. Když je velký sklon, zatáhnu až na konec a mazdička drží. Můžeme vyzkoušet třeba na Pálavě v nějakém sklonu, ať vlastnost vozu vyloučíme ;)
 
Nezdá se mi, že by GH drželo hůře oproti GG, spíše naopak případě stejně. Když je velký sklon, zatáhnu až na konec a mazdička drží. Můžeme vyzkoušet třeba na Pálavě v nějakém sklonu, ať vlastnost vozu vyloučíme ;)
Jasně,díky za nabídku
 
jak říká @Natural vše bez problému, pokud je fakt velký sklon je třeba za to vzít pořádně, pak ale drží a ani si nevrzne
 
i moje ručka brzdí zcela bezchybně a naprosto dostačujícím způsobem ....
 
Ja dávam ručnú brzdu doštelovať každého pol roku,pretože aby poriadne držala, ju musím zaťahovať pomaly vyššie a vyššie,až to nakoniec nedrží dostatočne ani na maxime, ak je veľký kopec. Potom mi ju v servise nastavia a zase drží výborne (hneď na začiatku dráhy ručnej brzdy), ale časom sa to zase rozhasí a keď už nedrží,tak zase servis. Príde mi to divné, ale v Autopalace mi povedali,že je to bežné o_O
 
Tak už jsem na to přišel a vyřešil můj problém s ruční brzdou.Srovnával jsem to s jiným GH a zjistil jsem,že něco nemám v pořádku.Moje páka jakoby u konce dráhy pružila i když byla dotáhnutá na konec závitu lanka,tak brala hodně vysoko.Na středním kopci auto nezabrzdilo,musel jsem dávat rychlost a pod kolo klín.Tak jsme včera s rakkinem udělali rozborku zadních brzd.Kotouče z obou stran perfektní,desky zabíraly po celé své ploše,lanka nepoškozeny.Ale!I když jsem brzdy rozdělával před půl rokem,tak čepy byly hodně zatuhlé,i když jsem použil silikonovou vazelinu na brzdy.Odšrouboval jsem držáky třmenů a už mě to bylo jasné.Předešlý majitel použil nesprávný tuk a ten se v té dutině zapek.I když jsem použil správné mazadlo ,vyleštil čepy,na chvíli to bylo dobré,ale pak to zase zatuhlo.Takže řádně ten maras z dutiny vyčistit až pěkně na kov,čepy taktéž,máznout vysokoteplotním mazadlem a hle,zadní brzdy mi skoro zablokují kola.A proč to pružilo?Nebot při vysouvání válečku zapružil kotouč ,neměl správně fungující protikus.Divím se,že mi to nezkroutilo kotouče.Na obou kolech to bylo stejné.Matici na páce jsem znovu povolil na třetinu závitu několikrát sešlápnul pedál brzdy a vůle se automaticky nastavila.Takže ted je to stejné nebo i lepší než na GG.Takže poučení?Používejte na brzdy opravdu předepsané a ověřené komponenty a přípravky!
 
Chlapi,chci se zeptat,jak Vám u GH brzdí ruční brzda?Samozřejmě mám brzdy zkontrolované lanka jsou v pohodě,ještě jsem je promazal mazivem na bowdeny,páku jsem ještě přitáhnul(max,6-tý zub),kapalina vyměněná,upevnění bowdenu bez závad.Kola postupně brzdí obě dvě stejně,ale maximální účinek je nic moc(při větším kopci to neudrží)Mezikruží kotoučů je jak má být.Desky i kotouč jsem řádně odmastil..Nožní brzda je bez závad.Napadá mě jediná věc.Nejsou moc tvrdé desky?Nevím,jaká značka tam je,tak jsem to koupil.Nebo je to vlastnost vozu?U GG to brzdilo o mnoho lépe,přitom zadní brzdiče a desky jsou stejné.Podělte se o zkušenosti.Díky.

Nezdá se mi, že by GH drželo hůře oproti GG, spíše naopak případě stejně. Když je velký sklon, zatáhnu až na konec a mazdička drží. Můžeme vyzkoušet třeba na Pálavě v nějakém sklonu, ať vlastnost vozu vyloučíme ;)
Chci se zeptat jestli se da nekde koupit pruzina co vraci lanko rucni brzdy?jsem ji nekde stratil a nefunguje rucka*
 
dnes jsem seřídil i ruční brzdu, byla dost povolená a při zatažení na full se už dotýkala područky. utáhnul jsem to, že zabírá fest na 3-4 zubu. chci se zeptat zda to bude třeba seřídit (povolit) při výměně nových desek, předpokládám že jo.
 
Nebudeš muset povolovat,stejně musíš pístek zašroubovat do třmenu,aby si tam dostal nové desky..Zajímavé bylo,že když jsem seřídil ručku na 3-4 zub,tak se postupně časem ta ručka zas povolila.Nevím proč.
 
Ahoj,
Koupil jsem nové repasované zadní třmeny TRW, desky i kotouče TRW. Po odvzdušní a veškerých úpravách jsem po nasazení lanka ruční brzdy zjistil, že páčka s pružinou na levém třmenu nezabírá a netlačí na desku. Brzdění pedálem je ok. Znovu jsem to rozebral a manuálně zkoušel a pístek se po zmáčknutí páky vystrčí jen nepatrně a nestačí k zatažení ručky. Pokud pístek našlapáním pedálu vytáhnu o 1cm ven, páčka ruční brzdy na třmenu zabírá a vylízá již dobře! Na druhé straně vše ok. Je chyba repasovaného třmenu nebo mám nasráno v rukách.
Díky
 
Zdarec, potřeboval bych prosím poradit, jak seřídit lanovody ruční brzdy? :) (@Max6) Podotýkám, že lanovody byly měněny 2 roky zpátky. Teď po výměně obou zadních třmenů mi pravý brzdí o dost slaběji a přičítám to právě nesouměrnosti lanovodů (viz foto).

IMG_20210716_143219.jpg
 
@Visitor' Ahoj, pokud mají oba lanovody při povolený ruční brzdě stejný přepětí (mají stejnou vůli v úchytu ručky na trměnu - neměli by mít žádnou), tak nehledej problém v lanovodech, ale ve třmenech.
 
@Max6 Ahoj, díky za radu. Dneska jsem na to kouknul a levý má minimální vůli, ale v tom pravém už docela je..(můžu s tím zakončením lehce hýbat nahoru/dolů).
 
A ta vůle je daná vytahaným lankem nebo poškozeným pákovym mechanismem ručky(ta vidlička kterou to lanko hýbe) ?
Zkus s ten ovládací mechanismus ručky normálně rukou vrátit zpět jestli tam není problém právě v něm.
 
Back
Top