• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Sedačka řidiče - vrzání, kývání

Nic.. Ještě mi měnili i vzpěry v kufru - sami se o to přihlásili..

Odesláno z mého Mi 9T Pro pomocí Tapatalk
 
@fakqcze Dovezeno z německa, dělali při jiném servisu v Auto Efekt Zlín společně s další svolávačkou (plynové vzpěry kufru) zdarma. Co se sedákem dělali nevím, ale od té doby se nevyklá a nevrže :D:D:D
 
Mám taky problém s kývající sedačkou řidiče, ale když zadám vin na strankách mazdy tak mi to neukáže žádnou svolávací akci, auto je koupené z Německa, a dle vyjádření Autopalace v Brně taky o ničem neví...předpokládám, že už to mohlo být opravené předešlým majitelem ale očividně špatně. Můžete poradit?
 
Ahoj,

Nevíte někdo jak sundat plastový kryt sedačky u řidiče? (Výbava GT -- Kůže)

díky
 
Ahojte. M6 GL pred FL, kožkované sedadlá v elektrike.
Tiež mi začína liezť na nervy vŕzganie šoférovho sedadla z oblasti operadla. Chystám sa teda na samo domo opravu. Nejakú teóriu mám - kedysi dávno som to robil na inom aute, ale to nemalo ani elektriku ani bočné bagy. Nejaké dobré rady pred robotou? Vyberali ste sedadlo von? Tričko funguje aj po rokoch alebo by ste teraz použili niečo iné?
Ďakujem.
 
Ano, nic jako preventivní montáž není. Jakmile navštívíš autorizovaný servis Mazda, má povinnost ti ji provést nebo dohodnout termín montáže, protože mu to vyskočí v systému DSR. Notabene když pak do systému zadá třeba prohlídku, výměnu oleje atp., to po něm jde už aftersales, protože to vidí jako nevykonanou svolávačku.
Já na sedačce namontováno nemám, při kontrole dle vin 2 roky zpět v Autopalace Brno na moje vozidlo žádná svolávačka není. Od začátku podzimu letos mi sedačka začíná vrzat. Dají se ty konzole objednat dle nejakyho OEM kódu té sady? Že bych si to namontoval sám - GH 12/2007
 
Já na sedačce namontováno nemám, při kontrole dle vin 2 roky zpět v Autopalace Brno na moje vozidlo žádná svolávačka není. Od začátku podzimu letos mi sedačka začíná vrzat. Dají se ty konzole objednat dle nejakyho OEM kódu té sady? Že bych si to namontoval sám - GH 12/2007
Podle VIN by ti meli dokazat rict kdy a jake svolavacky na aute delali.
K te vrzajici sedacce na GH - opravy se delaly dvema zpusoby - bud ti tam namontovali ty pomocne drzaky nebo menili cely podvozek sedacky za jiny.
Pokud je tva sedacka druhy pripad, tak ti tam ty konzole nebudou pasovat.

Odesláno z mého SM-N975F pomocí Tapatalk
 
D974C530-0F28-4793-AA18-AADB0E9DB091.jpegPoprosím o pomoc. Potrebujem vybrať šoférovu sedačku a nejde mi rozpojit konektor pod sedadlom. Bielu poistku mam vytiahnutu a konektor nechce povoliť. Je tam este nejaké iné ostenie okrem bielej poistky?
 
Konektor nakoniec nejako povolil - resp. som vytrhol bielu poistku úplne von a potom už šiel konektor rozpojiť. Po opätovnom zapojení všetko v poriadku.IMG_5510.JPGIMG_5512.JPGIMG_5515.JPGIMG_5516.JPGIMG_5517.JPGIMG_5518.JPGIMG_5519.JPGIMG_5520.JPGIMG_5521.JPGIMG_5522.JPG

Sedadlo som vyberal kvôli tomu, že som chcel odstrániť vŕzganie z operadla z oblasti lopatiek. Tak som sa rozhodol pripojiť pár postrehov a fotografií z tejto roboty.
Najskôr som pre istotu odpojil baterku. Sedadlo držia 4 šrauby hlavičkou na vnútorný torx E 12. Po rozobratí sedadla som zistil, že vŕzganie spôsobuje miesto dotyku kovovej kostry sedadla s molitanovou výplňou, resp. šedou látkou, ktorá bola medzi kostrou a molitanom. Medzi molitan a kostru som vložil kus látky z trička, ktorý zamedzuje dotyku a tým pádom to prestalo vŕzgať. Látka tam bude držať podľa mňa bez problémov ale ešte som ju pre istotu prichytil dvoma sťahovacími páskami, aby sa nezvliekla dole. Miesto okolo airbagu som samozrejme nechal neprekryté látkou. Montáž poťahu naspäť bola celkom piplačka, ale dalo sa to zvládnuť. Namiesto kovových ôk na prichytenie poťahu do molitanu (resp. kovových drôtov v ňom) som použil sťahovacie pásky šírky 2,5 mm a dĺžky 150 mm pre lepšiu manipuláciu a aj preto, že oká som síce kúpené mal, ale kliešte nie. Sťahovaciu pásku po utiahnutí a odstrihnutí prebytočnej dĺžky som otočil "hlavičkou" do molitanu, aby mi časom nepredrala poťah na sedadle alebo ma netlačila do chrbta.
Sedadlo po poskladaní a založení prestalo vŕzgať, síce nejaké zvuky ešte počuť, ale je to podstatne lepšie. Mne sa tá babračka s tým určite vyplatila. Po čase sa asi pustím aj do sedadla spolujazdca.
 
Poslední úprava:
Mě ani tak nevadí povrzávání, jako ten vakl co to má - elektrika, předFl... na jaře to rozeberu...
 
Kdyby měl někdo zájem, mám sadu doma - blbě jsem se v autě podíval a následně objednal, při montáži se ukázalo že už konzolky namontovaný mám :D :D :D :D Lze použít i na mazdu 2 a tuším i 3 a 5 generačně shodné s GH .
IMG_20220305_141305.jpg
 
Poslední úprava:
Kdyby měl někdo zájem, mám sadu doma - blbě jsem se v autě podíval a následně objednal, při montáži se ukázalo že už konzolky namontovaný mám :D :D :D :D Lze použít i na mazdu 2 a tuším i 3 a 5 generačně shodné s GH .
Zobrazit přílohu 39318
To jsou ty konzolky co montuji v autorizaku proti vrzani sedadla ? Vrze mi to uz priserne...
 
Jj, blbě jsem se podíval a když jsem je šel montovat, ukázalo se že je tam mám :D
 
Tak mi je zatim prosim rezervuj a ja to okouknu a kdyztak bych je od tebe koupil... :)
 
Back
Top