• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

diesel Skyactiv-D vyššia spotreba a vibrácie pri čiastočnej záťaži

BarOn007

nový člen
1
Ahojte mazďácka rodinka,

rád by som sa informoval, či sa niekomu z vás nestalo niečo podobné, poprípade, či sa to podarilo vyriešiť. Jazdím s dieselovým Skyactivom, ktorý ma až doteraz spoľahlivo sprevádzal. Už niekoľko mesiacov ale pozorujem, ako stúpla spotreba, a pri čiastočnej záťaži (najviac badateľné je to pri zmene reliéfu na diaľnici, keď príde kopec) drme podľa môjho názoru výfuková súprava. Taktiež jeden zo symptómov je, že iniciálny nárast otáčok pri studenom štarte už naskočí len sporadicky a miesto toho sa motor klepe ako nezdravé TDI-čko. Tak som nechal vyčistiť komplet EGR/škrtiacu klapku/sanie/chladič EGR a v podstate všetko okolo toho. Zlepšil sa chod motora, keďže to bolo zakarbonizované, hore zmienené symptómy ale nezmizli. A teraz príde najväčší problém, diagnostika nevyhadzuje žiadnu chybu, kvázi ako keby sa nič nedialo...nemáte niekto skúsenosti s niečím podobným? Skúšal som už aj pozorovať cez Forscan rôzne snímače, ale je toho hafo, tak skôr hľadám radu, na ktorý by sa trebalo zamerať a odsledovať hodnoty.

Ďakujem krásne vopred za všetky názory a poznatky a prajem peknú nedeľu!

Ondrej
 
Back
Top