• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

diesel Slabý výkon po výmene rozvodov

Hurbbi

nový člen
3
Dobrý deň,

Mám mazdu 6 GH 2,2 136kw a na aute mi začala blikat kontrolka DPF, na fórach som zistil že to bude pravdepodobne snímač napnutia rozvodovej retaze.
Tak som išiel do mazdy aby mi to cez diagnostiku zmerali, hodnota bola 10.84 co znamená že by sa mali vymenit. Tak som zašiel u nás v meste do servisu a povedali že neni problém a že to spravia. Vymenili rozvody a volali mi že sa im nezdá výkon a na to že to má 136kw tak to moc nejede. Išiel som sa previezt a zistil som že auto je úplne mrtvé pocitovo tak 60-70kw. Mal som zaradení 4 stupen pri rýchlosti asi 75km/h a ked som dal plný plyn tak sa skoro nič nestalo a auto išlo uplne pomaly do otáčok, na 3000ot som sa dostal asi za 10 sekund... V servise si nevedia rady tak sa skúšam obrátit na Vás či náhodou neviete čo by mohlo byt za problém :/ V servise hovorili že hodnoty sú cez diagnostiku nastavené správne.
 
Pokud spravne rozumim, tak pred blikanim te kontrolky tam ten pokles vykonu nebyl. V takovem pripade bych se podival, jestli bylo pri vymene rozvodu spravne nastaveno casovani ventilu.

Jestli je to v poradku, pak zustava uz jen nakej problem s plnenim valcu, t.j. vzduch (turbo, sani, egr, vaha, komprese) nebo nafta (vstrikovace). Nevim co jineho by mohlo spusobit takovej pokles vykonu...
 
Tak nakoniec bola chyba v regulátore tlaku EGR. Vymenil sa a auto je v poriadku :) Ešte raz díky za radu
 
Back
Top