• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

benzín Zle natankovane palivo - chyba P0421

Viktor2658

nový člen
3
Dobrý večer prajem mam Mazdu 6 2.5 Benzin rok 2017,GJ

Podarilo sa mi natankovať do benzínovej Mazdy diesel, s autom som bohužiaľ aj šiel no auto po cca 3 km zdochlo tak som ho naložil na odťahovku. V servise bolo auto vyčistene a od tej doby som na nom najazdil cca 3500km. Auto ide perfektne, nemá žiaden úbytok výkonu ani nežerie viac, proste motoricky ide tak ako pred tým. Jediný problém je že od tej doby sa neviem zbaviť kontrolky motora kde hlási chybu P0421- účinnosť katalyzátora pod prahovou hodnotou. Chybu som aj skúšal vymazať cez diagnostiku ale stále po určitých km alebo keď sa auto na druhy deň znova naštartuje a príde do prevádzkových teplôt tak znova zasvieti. Znamená to že je katalyzátor na výmenu alebo čo by tam mohla byt príčina? Skúšal som aj natankovať lepšie palivo, vymeniť lambda sondy obe za nove originál a taktiež aj sviečky, na emisnej ukázalo že katalyzátor je úplne čistý a funguje ako novy . Ďakujem každému za pomoc.

 
Zkusil bych nějaký čistič Pro-Tec Oxicat nebo podobný a když to nepomůže, tak P0421off.
 
áno bohužiaľ mam Mazdu jak v nafte tak aj v benzíne a tankoval som cez kanister :/ Shr3k mam stiahnutú mapu riadiacej jednotky vedeli by sme sa dajak dohodnúť na cene a vedel by si to spraviť
 
Back
Top