• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

manuál Spojka a řazení

tak máme staršie auta a už potrebu viacej tej lasky. No čital o tej praskajucej konzole a preto by som rad poriešil tu spojku čo najskor, u mňa je tvrda a zabera dosť hore
 
dnes som šiel po auto, spojka ide krásne lahučko proste, jedna baseň . praca 130€ aj s geometriou ,spojkova sada LUK 380€ to co mi nacenili odmietam im platit drogy v mazde :D
 
Tak furt je to skoro za polovinu oproti ceně během covidu :D
 
Poslední úprava:
Tak už spojku mením aj ja... akurát čomu nerozumiem je to že mam 2.5 2008 a mám tam spojku 225 mm (230 tam vôbec nepasovala - bola veľká). Niekto písal že menil a dával tam 230 mm - že to je správna veľkosť pre 2.5 a 225 mm je na 2.0/1.8 Neviete ako je to možné?
 
Nevím jestli je to vůbec možné, ale nemohl tam někdo narvat setrvák z dvoulitra a k tomu spojku? Nebo jen spojku?
 
Neviem, dám update, zajtra by som mal ísť do servisu, tak mi hádam povedia viac… každopádne mám nabehane 180 tis a spojka bola originál…ešte netriaslo ani nič ale spojka mala už nepravidelný chod (zaberala vždy inak), zaberala k vrchu a keďže km a zvysok odpovedal tak som si povedal že ju dám vymeniť… mechanikovi som povedal že nech tam dám 230 mm ale to mi oznámil že tam bola veľká…tak objednával tu druhu a zajtra tam mám ist
 
Update: ozaj to je ta 230 mm, problem majú ale dodávatelia kedy deklarujú spojkove sady 230 mm a v skutočnosti prídu a majú iný rozmer ako na krabici (po zmeraní reálneho dielu)
 
ja som tiez zabudol premerat ci je to 230 ked som ju vozil v kufri dvoveroval som vyrobcovi od akedho vyrobcu si bral Meli?
 
mne to objednávali v servise (celkom to bolo asi 4 rôzne spojky od LUK, SACHS, a potom mi vraveli nejaké značky čo som ani nepoznal), akurát dnes sme ale objednali znova LUK ale s číslom 623 375 00, zajtra im príde tak dám vedieť.

Každopádne ak niekomu pomôže tak mám aj čísla dielov =
lamela L50116460
prítlačák L50116460

Vravím mechanik to objednal a nepasovalo, tak objednal inú, ani tá nepasovala, tak objednal ďalšie dve a potom to začal premeriavať a zistil že každá má pomaly iný rozmer.... (a na krabici 230 alebo 225)
 
ta LuK 623 3725 00 by ti mala sadnut uz ,tu som daval ja a iny na fore. idalne je vyhladat original cislo dielu a podla toho hladat druhovyrobu ak sa robi
 
Spojka vymenená a vše v poho, sadla tam tá LUK 623 375 00 = 540 eur s DPH, vymenil sa rovno aj spojkový valec a ten stál 88 eur. Rozdiel v chode spojky je obrovský, prestala aj šklbať pri preradení s 1 na 2.
 
Chcel by som sa opytat, neviete ci sedi spojka a dvojhmota z 2.2 mzr-cd na 2.0mzr-cd? Pozeral som cisla dielov a porovnaval a napr M3 BL 136kw pouziva spojku z 2.0mzr-cd a dvojhmotu z 2.2mzr-cd tym padom by to mohlo byt kompatibilne? Ja len ci sa tym niekto nezaoberal a neskusal to uz. Samozrejme ked to skontrolujem tu tak to jasne vyhadzuje a rozlisuje pre 2.0 a 2.2 https://partsouq.com/en/catalog/genuine/unit?c=MAZDA2020&ssd=$*KwG2gpOK59rj5ra3xfiIsO762t3Dsr2wsaOwoODgwsi1--TynbWx7enk78S2xbDu5Pe1--vu6MXx5a6tuO23wrazswAAAADLNjCR$&vid=1926817115&cid=2283&uid=39857&q=
Ale tak snad prevodovka moze byt identicka pre oboje motorizacie a len povedzme zosilnili spojku a dvojhmotu?
 
Tak mám po repasi hlavního spojkovýho válce. Spojka jde lehčeji, přepážka prasklá není, konzole pedálu prasklá není a po dni ježdění to zas vrže a ještě víc. Mechanik říkal že se mu nezdá osa pedálu, že mu přišla nějaká křivá a z to bude spíš chtít vyměnit... Což mě moc netěší
 
Mne to obcas zavrzga, hlavne v lete. Pride mi, ze to sposobuje pruzina hore na spojkovom pedali.
 
Back
Top