• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Střešní příčníky

Hapro traxer 8.6, dozadu je třeba dát T adaptéry, aby byla rakev co nejvíc vepředu. 5. dveře otevřu naplno, jen se dotknou boxu, nic víc.
 
Mám CX-5 (KE 2014).originál příčníky Mazda do montážních bodů a nevím zda mohu použít tento box
abych otevřel bez problémů zadní výklopné dveře.Používá někdo tento box??
Děkuji za radu.
 
Ahoj, dokazal byste prosim nekdo porovnat stresni nosice od Thule, ktere maji presah patek s temi, co presah nemaji? Je tam nejaky rozdil v hlucnosti? Rozumim tomu, ze ty, co maji presah, tak maji asi vetsi vyuzitelnou sirku. Je tam jeste jiny rozdil? Obecne, pokud byste mel nekdo pozitivni recenzi na nosic Thule na KE s pevnymi body, tak bych byl moc rad. Dekuji a Mazde zdar! :)
 
Ahoj, dokazal byste prosim nekdo porovnat stresni nosice od Thule, ktere maji presah patek s temi, co presah nemaji? Je tam nejaky rozdil v hlucnosti? Rozumim tomu, ze ty, co maji presah, tak maji asi vetsi vyuzitelnou sirku. Je tam jeste jiny rozdil? Obecne, pokud byste mel nekdo pozitivni recenzi na nosic Thule na KE s pevnymi body, tak bych byl moc rad. Dekuji a Mazde zdar! :)
Obávám se, že to jen tak nikdo neporovná, pokud to neotestoval :-/ Thule je drahé, nezvažoval jsi ten Hapro traxer, co jsem zmiňoval výše. Ten mám otestovanej :) Proč Thule? Je to děsná pálka :D
 
Diky za reakci. Ja jsem zatim ve stavu, kdy vybiram nosic, ne box. Koukal jsem, ze original Mazda stresni nosic je od Thule, tak jsem to zacal zkoumat. Chapu, ze Thule nejsou nejlevnejsi, ale prijde mi, ze ta kvalita a funkcnost je dobra. Navic, kdyz hodne ctu o tom, jak vsechny mozne (i Thule) nosice "piskaji" za jizdy, tak bych velmi ocenil radu od nekoho, kdo s tim ma nejakou vlastni zkusenost. Ja resim stresni nosic uplne prvne, takze vlastni zkusenost nula.
 
Ahoj, ja mam pricnik viz. prvni prispevek v tomto vlaknu. Nic mi nepiska. Vozim jak rakev, tak i obcas nejaky naklad.
Kola vozim na kouli.
Ohledne vyrobce jsem neresil kompromisy: vsechny nastavby pouze od Thule. Zatim bez jedine negativni zkusenosti.
 
Taky mám origo příčníky od Thule a ani s tou rakví Hapro nic nepíská ... U rakve pak bude důležité hlavně abys mohl otevřít doplna páté dveře.
 
@Petr68 jakou mas prosimte nakonec rakev? Je to ta Thule Pacific 700, jak jsi psal?
Libi se mi Thule Motion XT L, jak testoval @Domvik ale tedka koukam, ze je to na KF a ne KE generaci.
@david5masek nemel bys prosim nekde fotku, jak to vypada na aute u tebe?

Rozhodoval jsem se, jestli vzit Thule stresni nosic s presahem pres patky, ale nakonec vezmu bez presahu. Tu sirku navic urcite nevyuziju a prijde mi to bez presahu hezci :)

Do uzsiho vyberu tedy jdou dva kandidati... Thule WingBar Edge (TH959520+TH3069), to vypada, ze mas ty Petre a podle vseho nejaka novejsi verze Thule WingBar Edge Evo (TH720700+TH721420+TH721420+TH187006)
 
Ešte ti dám do pozornosti Yakima Whispbar, na tvoje auto by mali ísť asi S26:

 
Tak stresni nosic Thule WingBar Edge Evo (TH720700+TH721420+TH721420+TH187006) je doma. Zatim to vypada dobre az na jednu vec... do strechy se maji zasroubovat trny silou 8Nm, coz by nebyl problem, mam momentovy klic, ale je to nejakym divnym proprietarnim klicem (takova petiuhelnikova / petistranna hvezdicka). Komu tohle jako pomuze, k cemu je to dobre? :) Soucasti baleni je samozrejme plisek, ktery se da pouzit jako klic na utazeni, ale tohle jsem fakt necekal. Soucasti baleni je take imbusovy momentovy klic na 4Nm, kterym se utahuje vsechno ostatni. No nic, nahodim na strechu a nafotim.

@Petr68 jakou mas prosim nakonec rakev? Ja si ji zatim jen pujcim. Sehnal jsem cloveka, ktery pujci Thule Pacific 600 (delka 190cm), tak snad to nebude velky problem.
 
@Petr68 jakou mas prosimte nakonec rakev? Je to ta Thule Pacific 700, jak jsi psal?
Libi se mi Thule Motion XT L, jak testoval @Domvik ale tedka koukam, ze je to na KF a ne KE generaci.
@david5masek nemel bys prosim nekde fotku, jak to vypada na aute u tebe?

Rozhodoval jsem se, jestli vzit Thule stresni nosic s presahem pres patky, ale nakonec vezmu bez presahu. Tu sirku navic urcite nevyuziju a prijde mi to bez presahu hezci :)

Do uzsiho vyberu tedy jdou dva kandidati... Thule WingBar Edge (TH959520+TH3069), to vypada, ze mas ty Petre a podle vseho nejaka novejsi verze Thule WingBar Edge Evo (TH720700+TH721420+TH721420+TH187006)
Vypadá to asi takhle ..
1652803380534.jpg
 
Poslední úprava moderátorem:
Tak stresni nosic Thule WingBar Edge Evo (TH720700+TH721420+TH721420+TH187006) je doma. Zatim to vypada dobre az na jednu vec... do strechy se maji zasroubovat trny silou 8Nm, coz by nebyl problem, mam momentovy klic, ale je to nejakym divnym proprietarnim klicem (takova petiuhelnikova / petistranna hvezdicka). Komu tohle jako pomuze, k cemu je to dobre? :) Soucasti baleni je samozrejme plisek, ktery se da pouzit jako klic na utazeni, ale tohle jsem fakt necekal. Soucasti baleni je take imbusovy momentovy klic na 4Nm, kterym se utahuje vsechno ostatni. No nic, nahodim na strechu a nafotim.

@Petr68 jakou mas prosim nakonec rakev? Ja si ji zatim jen pujcim. Sehnal jsem cloveka, ktery pujci Thule Pacific 600 (delka 190cm), tak snad to nebude velky problem.
@Trip Tak dej pak vědět, jak Ti to tam sedlo a jestli jsi v pohodě otevřel páté dveře, nicméně to bys asi určitě měl, tohle je proti tomu Hapru (8.6) relativně prcek .. 190 cm na délku vs. 215 cm :) Jinak samozřejmě bez přesahu ten střešní nosič vypadá hezky, nicméně jak se tak dívám, tak ta moje rakvička už by tam seděla asi na těch vystouplých plastech na okrajích, ale to Ti v případě té rakve co budeš mít půjčenou opět asi problém dělat nebude, jelikož šířka jen 63 cm vs 90 cm Hapro ..
My jsme prostě potřebovali velkou rakev, páč bylo třeba tam dát i kočárek, atd. Ale každý den jsem ji minimálně tak 6x otevíral a zavíral po dobu 14 dní a vše bez problému. Hlučnost na dálnici minimální a spotřeba nahoru nešla skoro vůbec. Tož tak mé zkušenosti, snad to někomu pomůže.
 
Poslední úprava:
Box Kamei Husky (193x79x39) délka OK, ale nejdou na boxu dostatečně roztáhnout háky na přední a zadní příčník ?
Kamei_Husky.jpg
Box Neumann Orca (200x59x36) i při posunutí boxu co nejvíc dopředu chybí tak cca 2cm pro plné otevření zadních dveří ?, takže použít by se nouzově dal
Box Thule Touring L - někdy označován jako Pacific 780 (196x78x43), sedne parádně... při plném otevření patých dveří je ještě rezerva 1-2cm ??
Thule_Pacific_780.jpgThule_Pacific_780_1.jpg
 
U toho Neumanna, kde chybí tak cca 2 cm, .. jaké je tam uchycení k tomu střešnímu příčníku? Já dal dozadu T-adaptéry a díky tomu jsem rakev o cca 2-3 cm mohl ještě víc posunou dopředu a přesně to vyšlo.

Jinak díky za info a fotky!
D.
 
U toho Neumanna to byly klasické třmeny, kolem příčníku zespodu protažené do boxu. Věřím, že s těmi T-adaptéry se dá čarovat :)

Když tak koukám na ty T-adaptéry, tak by možná nakonec sedl i ten Kamei box... jak jsou ty příčníky WingBar Evo široké 8cm, tak čistě teoreticky by to mělo právě dokázat těch cca 8cm z rozpětí odmazat. ?
 
@Trip Tak dej pak vědět, jak Ti to tam sedlo a jestli jsi v pohodě otevřel páté dveře, nicméně to bys asi určitě měl, tohle je proti tomu Hapru (8.6) relativně prcek .. 190 cm na délku vs. 215 cm :) Jinak samozřejmě bez přesahu ten střešní nosič vypadá hezky, nicméně jak se tak dívám, tak ta moje rakvička už by tam seděla asi na těch vystouplých plastech na okrajích, ale to Ti v případě té rakve co budeš mít půjčenou opět asi problém dělat nebude, jelikož šířka jen 63 cm vs 90 cm Hapro ..
My jsme prostě potřebovali velkou rakev, páč bylo třeba tam dát i kočárek, atd. Ale každý den jsem ji minimálně tak 6x otevíral a zavíral po dobu 14 dní a vše bez problému. Hlučnost na dálnici minimální a spotřeba nahoru nešla skoro vůbec. Tož tak mé zkušenosti, snad to někomu pomůže.
Zdravím,
chtěl bych se zeptat jaký T-adaptéry se dají použít a případně kde je koupit? Zaujala mě varianta střešní box Hapro Traxer 8.6 a příčníky Thule 753.
 
Zdravím,
chtěl bych se zeptat jaký T-adaptéry se dají použít a případně kde je koupit? Zaujala mě varianta střešní box Hapro Traxer 8.6 a příčníky Thule 753.
Adaptery si musíš koupit k boxu co vybereš, třeba to Hapro má tyto https://www.nosice-stresni.cz/detail/hapro-t-adapter-premium-fit-master-fit-29772-1/
Nejdřív bych se ale zeptal prodejce jestli už nejsou v balení k boxu, já když jsem kupoval box tak tam byly U i T adaptery.
 
Adaptery si musíš koupit k boxu co vybereš, třeba to Hapro má tyto https://www.nosice-stresni.cz/detail/hapro-t-adapter-premium-fit-master-fit-29772-1/
Nejdřív bych se ale zeptal prodejce jestli už nejsou v balení k boxu, já když jsem kupoval box tak tam byly U i T adaptery.
Když jsem to kupoval já, tak tam T adaptéry nebyly, ale stačilo je přikoupit. Jsou to přesny ty, jak píše raider. Bez nich by se víko kufru nedalo otevřít doplna ..
 
Adaptery si musíš koupit k boxu co vybereš, třeba to Hapro má tyto https://www.nosice-stresni.cz/detail/hapro-t-adapter-premium-fit-master-fit-29772-1/
Nejdřív bych se ale zeptal prodejce jestli už nejsou v balení k boxu, já když jsem kupoval box tak tam byly U i T adaptery.
jinak se tak dívám, že ty T-adaptéry se dají koupit jen po 4 ks, .. nicméně budeš potřebovat jen 2. Nechci tady z toho dělat bazoš, nicméně jestli chceš, dej vědět a ty 2 co mám já zbytečně Ti můžu za nějakou rozumnou cenu poslat. Kdyžtak napiš SZ.
 

Podobná vlákna

Back
Top