• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor Svíčky a jiný spotřební materiál

@Hanz1
Ahoj, nemáš GH, ale GJ (viz VIN JMZGJ......) . Svíčky použij od NGK, ty fungují nejlíp. Pro 2.0 121kW jsou iridiový 94124 a doporučuju vyměnit hned všechny 4 . Jsou oproti klasickým niklovým dražší, ale interval výměny je zas někde okolo 120tkm s tím, že bych je doporučil měnit po 60tkm.
 
@Hanz1
Ahoj, nemáš GH, ale GJ (viz VIN JMZGJ......) . Svíčky použij od NGK, ty fungují nejlíp. Pro 2.0 121kW jsou iridiový 94124 a doporučuju vyměnit hned všechny 4 . Jsou oproti klasickým niklovým dražší, ale interval výměny je zas někde okolo 120tkm s tím, že bych je doporučil měnit po 60tkm.
Ahoj diky moc za rychlou reakci, Ja to GH opsal z technicaku tak tam bude asi nekde trochu chybka a vysvetluje to proc jsem nikde tuhle kombinaci nemohl najit a ano na VINU je GJ mas pravdu. Jasny vymenim vsechny kdyz uz to budu delat. Jsou to tedy tyto svicku jo? https://www.motora.cz/ngk/94124.htm...trika&utm_content=Ngk+94124+zapalovací+svíčka

A prosimte ja se asi ptam jako tele ja presel ze Saaba na Mazdu takze jeste nemam svyho servisaka kterymu bych veril tak se nemam kde zeptat. Svicky vymenim co nejdriv teda hned jak pridou ale nemuzu motoru nejak ublizit kdyz na to budu par dni jezdit?
 
Ahoj diky moc za rychlou reakci, Ja to GH opsal z technicaku tak tam bude asi nekde trochu chybka a vysvetluje to proc jsem nikde tuhle kombinaci nemohl najit a ano na VINU je GJ mas pravdu. Jasny vymenim vsechny kdyz uz to budu delat. Jsou to tedy tyto svicku jo? https://www.motora.cz/ngk/94124.html?utm_source=seznam&utm_medium=cpc&utm_campaign=PI+|+Autoelektrika&utm_content=Ngk+94124+zapalovací+svíčka

A prosimte ja se asi ptam jako tele ja presel ze Saaba na Mazdu takze jeste nemam svyho servisaka kterymu bych veril tak se nemam kde zeptat. Svicky vymenim co nejdriv teda hned jak pridou ale nemuzu motoru nejak ublizit kdyz na to budu par dni jezdit?
Ahoj, bohužel tomu můžeš uškodit. Pokud ta svíčka na třetím válci špatně pálí, tak z toho dostává docela na zadek její cívka. A u Skyactiv-G jsou docela citlivý. Zároveň pokud nějaká část paliva se nespálí protože svíčka zrovna nedala jiskru, tak to palivo vyletí do výfukových svodů. Další zážeh který už proběhne, to palivo ve výfuku může zapálit a pak ti hoří palivo ve výfuku blízko katalyzátoru a může ho to poškodit.
Pokud auto vyloženě necuká, tak asi nějaká občasná jízda do Kauflandu pro banány nevadí, ale určitě bych s tím nejezdil delší trasy (cca + 10km).
 
spíš bych co nejrychleji vyměnil ty 4 svíčky, to musí zvládnout kdejakej servisák. Když bude chyba stále tak bude problém s válcem - ventily netěsní, nemá tlak apod
 
No tak snad vymena pomuze. Auto ma najeto cca 85k tak doufam ze to nebude nic zasadniho. Objednam ty svicky a uvidime. Diky moc!!
 
Ahoj chlapi, jeste mam dotaz. Tu chybovou hlasku jsme po diagnostice vymazali a ted jsem s tim kousek jel a zadna kontrolka uz nesviti. Znamena to ze to mohla bejt nejaka jina kravina a nebo, ze pravdepodobne zavada trva, ale jen mi o tom auto nic nehlasi? Ty svicky uz jsem objednal takze je stejne vymenim, ale zajima me vas nazor. Diky

Jeste jsem na YT nasel video s navodem na vymenu svicek - treba se to nekomu muze hodit.
 
Asi to není tak vážný ale už se chyba sporadicky vyskytuje, tak vyměň svíčky a uvidíš
 
zdravim ....poprosim o radu pri vybere sviecok do mazdy 6 gl 2018 nakolko som sa zameral podla vas na tu ngk iridiovu ale na kazdej stranke je ponuka pre moju motorizaciu ine cislo ngk sviecky ....ake tam mam vybrat teda cislo je to jedno ? dakujem
 
Back
Top