• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Tlumiče a pružiny

@MAN teď se nepřihlásim do katalogu Mazdy pro aktuální cenu, ale varianta GHP9-28-910N stála nějakých 5700Kč za kus což je opět nesmysl.
Kdysi jsem ty zadní horní uložení viděl prodávat samostatně, ale teď v ČR nevidím, ale fakt jsem to projel v rychlosti.
Tak to je dost teda. To objednám někde jen ty tlumiče a uložení nechám původní zatím. Prasklé není tak snad vydrží :) moc děkuju za pomoc ;)
 
@MAN tady jsem jedno našel, ale je to MaxGear což je taková horší Čína. Ale dřív to dělalo i NTY a nebylo od nich vůbec špatný
 
Ahoj, sorry, že to tady znova otvírám, ale fakt by mě zajímalo, co by mi mohlo dělat to, že když v malé rychlosti jedu doprava tak něco docela dost zavrže, jen jednou a silněji... Na rovince je klid, děje se to fakt jen když zatáčím doprava. Nedaří se mi to znovu nasimulovat třeba na parkovišti. Taky jsem si všiml, že to děl víc když jedu mirně z kopce. Napadlo mě právě uložení tlumiče, jak se tam dávaly ty návleky aby to nedřelo o ten plast? Nevím... pochybuju, že to je něco od spodních ramen, protože by to dělalo i v jiných situacích a hlavně na nerovnostech. Samozřejmě to taky pozoruju víc když zabrzdím a potom jedu v zatáčce do prava, ale pochybuju, že to dělají brzdy, na ty se mi i mechanici dívali a říkali, že v poho. Je to tak náhodnej problém, že v servisu to nikdy nezopakuju :D

Je docela nepříjemné vézt někoho a najednou vám vrzne předek rip.

Napadlo mě to všechno nějak prostříkat? všichni píšou olej, ale jakej olej? silikon? vazelinu? má to smysl když se jako ne-mechanik nedostanu dovnitř? napadlo mě prostříkat horní uložení tlumiče zvrchu, má to ale význam?
 
Při přezouvání na zimu, jsem zjistil, že zadní originál komplet brzdy po skoro 10 letech a 90tis km vydrželi déle než pružina.

Měl bych tam mít GHP9-28-011.
S KYB (KYB RA5238) teda neudělám chybu jo?

edit: Co je potřeba k výměně pružiny dokoupit? Ty gumový sedla nahoře a dole?

IMG_3436.jpeg IMG_3437.jpeg
 
Poslední úprava:
Při přezouvání na zimu, jsem zjistil, že zadní originál komplet brzdy po skoro 10 letech a 90tis km vydrželi déle než pružina.

Měl bych tam mít GHP9-28-011.
S KYB (KYB RA5238) teda neudělám chybu jo?

edit: Co je potřeba k výměně pružiny dokoupit? Ty gumový sedla nahoře a dole?

Zobrazit přílohu 48838 Zobrazit přílohu 48839
Zrovna včera jsem měnil. Gumový uložení jsem nechal, jen očistil od písku, jinak byli ok, žádný praskliny, styření apd. Ty tvoje budou taky cajk si myslím.
A co máš s pružinama. Vypadají (to co je na foto),že jsou v pořádku_?
 
Back
Top