• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Tlumiče BM

DAveDOG

člen KLANu
65
Nazdar, byl jsem dnes na STK - a technik si mě pozval do jámy abych se taky kouknul že má podezření na tekoucí pravý zadní tlumič (nebylo zrovna sucho a tak byl spodek mokrý). Auto má 6 let, najeto 92tisíc. Měnil už někdo tlumiče? Nějaké doporučení co koupit? Nebo to mám dát jen do servisu a říct že chci nové? Díky DAveDOG
 
..pak treba komplet sada sada Bilstein a mozna i s pruzinami..pokud pujdes od B8 nahoru chybu neudelas. Japonske tlumice obecne problemy nedelaji..ale vadni kus muze potkat kazdeho.
 
Zdravím,
Budu měnit zadní tlumiče, ty mi ELIT objednal z DE. Neměla by se společně s tlumiči měnit i prachovka a případně dorazy? Nebo i něco dalšího? Auto má 150 000 km... Jedná se o Mazdu 3 BM SEDAN 2014 2.0 88kw, pokud byste někdo měl přímo číslo dílů které by měly být vyměněny bylo by to skvělé, nemohu nikde najít spolehlivý katalog náhradních dílů.

Děkuji mnohokrát a hezký zbytek adventu :)
 
Zdravim chtěl jsem se zeptat jestli nemá někdo zkušenost s rozdílnou výškou zadku částí vozů. Od zemňe k lemu nám rozdíl skoro dva centimetry mohou to být tlumiče?? Pružiny jsem zkoušel přehodit a výsledek je pořád stejný
 
Zdravím, nevyfotil by mi někdo z vás zadní tlumiče na svých 3 BM? V servisu Mazdy mi řekli, že tlumiče jsou vyteklé, ty jsem však měnil před 15 000 km jak jsem zde psal. Potřebuji porovnat. Děkuji :)
 
Zdravím chtěl jsem se zeptat zdali někdo nemá někdo zkušenost (nějaký fígl) na sundání zadních tlumiču??
 
Zdravím chtěl jsem se zeptat zdali někdo nemá někdo zkušenost (nějaký fígl) na sundání zadních tlumiču??
Ahoj, jestli myslíš zadní tlumiče pérování na podvozku tak sundání je jednoduchý - sundáš kolo(a), podepřeš si těhlici heverem a prostě ten tlumič povolíš nahoře (dvě matice) a dole. Víc jednodušší to být asi nemůže, aby tam byl nějaký švindlgrif. V PDFku jsem ti poslal i postup ze servisního manuálu kde jsou napsaný i utahovací momenty (ten šteft z těhlice v PDF pod číslem 4 není třeba demontovat)
Pokud ti jde i o vyndání vinuté pružiny (péra) na zadní nápravě, tak musíš povolit stabilizační tyčku na daným spodním ramenu, pokud máš xenony tak na levym ramenu povolíš i náklonový čidlo a nakonec povolíš samotný spodní rameno ve spoji spodní rameno-těhlice. Pružina na tebe pak jen vypadne (není potřeba žádný stahovák). Jen doporučuji si samotný spodní rameno přidržovat samostatným heverem (jak kvůli demontáži tak kvůli montáži)
 

Přílohy

  • zadni_tlumice_BM.pdf
    297,9 KB · Zobrazení: 57
  • zadni_pruzina_BM.pdf
    353 KB · Zobrazení: 39
Poslední úprava:
Tak tlumiče Bilstein co jsem instaloval v 12/2019 tedy před 15 000km již znovu tečou... Nyní jsem zkusil KYB, který nejspíš nově začal dělat zadní tlumiče na naše Mazdy. Bohužel v Evropě jsou nesehnatelné, já je objednal na USA webu RockAuto.com zde: https://www.rockauto.com/en/moreinfo.php?pk=10350508&jsn=1

Shipping do EU je cca 800 Kč.

Nemáte někdo zkušenosti s reklamacemi tlumičů? Prokazování výrobní vady může být dost náročné.
 
Ahoj, jestli myslíš zadní tlumiče pérování na podvozku tak sundání je jednoduchý - sundáš kolo(a), podepřeš si těhlici heverem a prostě ten tlumič povolíš nahoře (dvě matice) a dole. Víc jednodušší to být asi nemůže, aby tam byl nějaký švindlgrif. V PDFku jsem ti poslal i postup ze servisního manuálu kde jsou napsaný i utahovací momenty (ten šteft z těhlice v PDF pod číslem 4 není třeba demontovat)
Pokud ti jde i o vyndání vinuté pružiny (péra) na zadní nápravě, tak musíš povolit stabilizační tyčku na daným spodním ramenu, pokud máš xenony tak na levym ramenu povolíš i náklonový čidlo a nakonec povolíš samotný spodní rameno ve spoji spodní rameno-těhlice. Pružina na tebe pak jen vypadne (není potřeba žádný stahovák). Jen doporučuji si samotný spodní rameno přidržovat samostatným heverem (jak kvůli demontáži tak kvůli montáži)

Děkuju moc mi to pomohlo jen ten samotný tlumič mi nejde sundat všechny tři matky sundáné je to nějak ve spod přirezli nejde s tím hnout
 
Děkuju moc mi to pomohlo jen ten samotný tlumič mi nejde sundat všechny tři matky sundáné je to nějak ve spod přirezli nejde s tím hnout
Přirezlý to asi nebude, to by jsi musel jezdit v hodně korozivním prostředí na to jak je to mladý auto, ale spíš tam bude pořád nějaký pnutí. A pokud to je přirezlý na tom spodnim čepu/šteftu, tak trocha násilí tomu neuškodí - nesmíš ale promáčknout plášť tlumiče.
 
Přirezlý to asi nebude, to by jsi musel jezdit v hodně korozivním prostředí na to jak je to mladý auto, ale spíš tam bude pořád nějaký pnutí. A pokud to je přirezlý na tom spodnim čepu/šteftu, tak trocha násilí tomu neuškodí - nesmíš ale promáčknout plášť tlumiče.

Jj dík moc nechci poškodit tlumič a zatím se tam drží zuby nehty vyzkoušel jsem všechno teď už zbývá asi jen to nějak rozřezal a dostat se pod tu gumu a zkusit to tak
 
Up, nikdo neví ? :(
Čau mal som ich miesto pôvodných a sú fantastické, najprv som mal k nim pružiny volgrad a potom eibach. Tie eibach sú tvrdšie. Takže keď chceš mäkšie tak tie volgrad alebo h&r.

Odoslané z SM-G975F pomocou Tapatalku
 
Ahoj.
Jsem sice amatér, ale podle popisu mi přijde, že ty tlumiče jsou na starší generaci. BM(Bn) je až 2013(2014) až 2018(2019). Jinak co se týče servisu, tak asi hodně doporučován je tu Max6 (Příbram). Taky se k němu chystám...
 
Tie čo si dal link tak niesu na BN.

Odoslané z SM-G975F pomocou Tapatalku
 
Máš pravdu, jsou pro jinou verzi ale i tak díky za dobrou zprávu, že se tlumiče vyplatí. Mám radši měkčí jízdu ale zkusím od Shreka doporučovaný Eibach Pro Kit a uvidím. No Max má plno a nemá čas alespoň podle posledních informací tak hledám alternativu :)
 
Back
Top