• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Vehicle System Inspection Required

pan Bob

člen KLANu
32
Ahoj, popíšu situaci. V noci při odbočování vlevo naskočila hláška “ vehicle system inspection required”. Červený trojúhelník k tomu…OBD sranda kostka co tam mám zapojenou nehlásí nic. Odpoledne jsem dal auto do servisu, diagnostika nehlásí žádné problémy, vymazáno. Ráno jedu do práce, odbočuju a zase to samé… parkovací sensory všechny zkontrolované, každý aktivní - to bylo první co mě napadlo, všechna čidla ok. Napadá někoho prosím, co by to mohlo být? Podotýkám, velká diagnostika nic neukázala…poslední instance mě napadla slabá batt v klíči, ale po výměně pořád to samé. Díky Bob
 
ještě mě napadla jiná souvislost - měnil jsem olej při 213k km, teď mám 225k km, je možné že si říká samo o výměnu oleje, aniž bych zadával o interval? Příp. ano, byl to neautorizák, neresetoval interval výměny
 
Poslední úprava:
Podobné téma, jen ví kód chyby.
 
Podobné téma, jen ví kód chyby.
Není relevantní, výkon je ok, nedělá chyby, jen svítí triangl. Já na velké diagnostice nemám právě chybu žádnou. ?
 
Prosím o pomoc.Rozvěcela se hláška na přístrojovém panelu,že se blíží výměna oleje který byl v plánu měnit.Jenže nastala situace,že s autem jel syn a hláška při každém nastartování ho štvala.Ptal se jestli to může vypnout a neviděl jsem problém proč by ne,když o výměně vím.
Jenže se asi něco zvrtlo a nevím kde co vypnul.Po vyměně oleje jsem chtěl nastavit další interval výmeny a v menu to prostě není.V menu vyberu Maintenance-klik info a tam už jen nabídka :Messages - Scheduled - Tyre rotation - Tyre pressure .....šipku dolu můžu mačkat jak chci a olej tam prostě není?‍?
Oil change prostě chybí a nevím jak ho znovu zobrazit a nastavit.Zkoušel jsem i default nastavení v menu přístrojového panelu,ale bez výsledku.
Budu rád za každou radu,jak to opět zobrazit.
 
Zkus jeste reset interface: najednou po dobu asi 10 vterin drz tlacitka Mute (hlasitost zamacknout) + NAV + Back (sipka). To je jen obecna rada, konkretne nevim, co by mohlo pomoct.
 
Zkus jeste reset interface: najednou po dobu asi 10 vterin drz tlacitka Mute (hlasitost zamacknout) + NAV + Back (sipka). To je jen obecna rada, konkretne nevim, co by mohlo pomoct.
Díky za radu...zítra to zkusím.Jen ještě dodám,že infotaiment je NB1:sweat:
 
@pilot .. máš..musíš to stlačit na tunelu jak je ovládání u ruční brzdy.
Na druhou stranu asi to není nutné, protože podle mne co píšeš je v nastavení na palubní desce (upozornění na servis a hláška o výměně oleje) a ne v nastavení infotamentu a tady předpokládám, že on poté co by provedl vynulování se interval automaticky nastaví na hodnotu nastavenou přetím a upozorní tě až zase po najetí kilometru.
 
Poslední úprava:
Taky si myslím,že tímto resetem nedocílím vrácení položky servisu oleje v palubním počítači.IMG_20220831_193635[1].jpg
A stejně nevím jak bych to udělal,když tam tlačítko mute nemám?‍?
 
JJ jak jsem říkal, tohle nastavení restartuje infotaiment ne palubní počítač. A to že tam není máš pravdu sorry, ja si špatně přečetl podpis ;) každopádně k ničemu to není tenhle restart nepotřebuješ ;)
 
Back
Top