• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Vibrace do volantu

Jo díky. Bohužel,v okolí nikdo ten přípravek nemá. Psal jsem snad do všech pneuservisu v Olomouci a okolí.
Ale není možný přece,že origo kola dělají na vyváženi takový problém? Kde potom mazdaři přezouvají kola? Leda ještě zkusit servis mazda,třeba mají zkušenost...
 
Mně když vibroval volant po přezutí v rychlosti okolo 100 km/hod, tak jsem to zajel převážit do pneuservisu Best Drive a tam to vyvážili v pohodě, na obou předních kolech chybělo pár gramů závaží. Jednou jsem si nechal přezout kola v autorizáku a můžu ti říct, že se s tím trápili snad hodinu, přijímací technik se mi za to omlouval....
 
Teď jsem si vzpomněl, že když jsem byl na garančce v Auto Efekt Zlín,tak jsem se p.Boučkovi zmiňoval o problémů s vibracemi a on mi tenkrát ukazoval,nějaký spešl kroužek,který do servisu museli dokoupit,jelikož si pár lidí stěžovalo na vibrace. Moc jsem mu tenkrát nevěřil,ale teď to vypadá,že měl pravdu.
Každopádně,jestli se opravdu potvrdí,že onen speciální přípravek odstraní vibrace,tak nepochopím,jak tohle může mazda vypustit do světa aniž by o tom někoho informovala. Poměrně dost peněz jsem v tom nechal a problém doteď zatím neodstranil...
 
Já mám od tý doby klid, na origo čínský disky jsem nazul zimní gumy Kleber a na léto jsem koupil nové disky Dezent. Teď už je nechám jenom přehazovat bez každoročního vyvažování a jenom je po přehození vyzkouším na dálnici jestli jsou v cajku a nevibrujou.:cool: jo a oboje disky jsou 16"
 
Teď jsem si vzpomněl, že když jsem byl na garančce v Auto Efekt Zlín,tak jsem se p.Boučkovi zmiňoval o problémů s vibracemi a on mi tenkrát ukazoval,nějaký spešl kroužek,který do servisu museli dokoupit,jelikož si pár lidí stěžovalo na vibrace. Moc jsem mu tenkrát nevěřil,ale teď to vypadá,že měl pravdu.
Každopádně,jestli se opravdu potvrdí,že onen speciální přípravek odstraní vibrace,tak nepochopím,jak tohle může mazda vypustit do světa aniž by o tom někoho informovala. Poměrně dost peněz jsem v tom nechal a problém doteď zatím neodstranil...
Ahoj, tak mam asi stejny problem s vibracemi do volantu jako je tu popsany :( Nova M6, poprve jsem si toho vsiml na dalnici do Liberce s origo 17" na letnich pneu... zvlastni ale je, ze na zimu jsem koupil nove alu disky (Borbet) + nove zimni pneu a problem je tu porad... Prijde mi zvlastni, ze by byly obe sady spatne vyvazene - jedna z vyroby a druha pri slozeni novych kol...
 
Ahoj, tak mam asi stejny problem s vibracemi do volantu jako je tu popsany :( Nova M6, poprve jsem si toho vsiml na dalnici do Liberce s origo 17" na letnich pneu... zvlastni ale je, ze na zimu jsem koupil nove alu disky (Borbet) + nove zimni pneu a problem je tu porad... Prijde mi zvlastni, ze by byly obe sady spatne vyvazene - jedna z vyroby a druha pri slozeni novych kol...
V jaký rychlosti ti ten volant vibruje? Mně to dělal jenom kolem 100-110 km/hod, jak jsem to překročil a jel třeba 160, tak to bylo v pohodě.
 
Ahoj, nemáte někdo tip na kvalitní vyvážení kol (vyvažovačkou s přítlakem) v okolí Rychnov nad Kněžnou, Hradec Králové prosím?
(z Bestdrive mám aktuální info, že ji mají aktuálně pouze na těchto místech Praha - Stodůlky a Brno -Opavská, což je zatím trochu z ruky :) Za případný tip díky předem.
PS: už bych se konečně rád zbavil těch drobných vibrací (ne bočních do volantu-vibrací obecně) okolo 130tky, se kterými jsem se setkal v podstatě již u třetího auta - po pořádným vyvážení případně můžu hledat problém jinde
https://www.auto.cz/vyvazovani-kol-se-casto-podcenuje-a-pak-hleda-draha-oprava-zbytecne-128939
Pěkný den všem přeji.
 
Ahoj, nemáte někdo tip na kvalitní vyvážení kol (vyvažovačkou s přítlakem) v okolí Rychnov nad Kněžnou, Hradec Králové prosím?
(z Bestdrive mám aktuální info, že ji mají aktuálně pouze na těchto místech Praha - Stodůlky a Brno -Opavská, což je zatím trochu z ruky :) Za případný tip díky předem.
PS: už bych se konečně rád zbavil těch drobných vibrací (ne bočních do volantu-vibrací obecně) okolo 130tky, se kterými jsem se setkal v podstatě již u třetího auta - po pořádným vyvážení případně můžu hledat problém jinde
https://www.auto.cz/vyvazovani-kol-se-casto-podcenuje-a-pak-hleda-draha-oprava-zbytecne-128939
Pěkný den všem přeji.
Zkus https://www.nejlevnejsipneuhk.cz/ měl by mít Huntera stejně jako https://www.automercia.cz/servis/pneuservis/ v Chrudimi.
 
To jsem přesně hledal, ten Hradec pravděpodobně zkusím po stránce vyvážení, později bych dal reference.
Jen škoda že mají poměrně propastné rozdíly cen pneu 4271,- vs 3691,-
https://www.nejlevnejsipneuhk.cz/225/45r19-96v--nokian--wr-a4_36061
https://www.pneu-peterka.cz/nokian-wr-a4-225-45-r19-96v-t429815/produkt/
Zvažuju nákup zimních Nokian WR A4 225/45 R19 96V. Nevím zda se to hodí v tomto vláknu, ale za případný tip ohledně dobré zkušenosti s různými zimními pneu budu rád. (v tomto případě prosím neřešme velikost kol,to je jiná kapitola) Zachytil jsem informaci od, že aktuálně jsou shit Bridgestone, údajně častokrát nejdou dovážit i nové-ale čert ví.
 
S pneuservisem https://www.nejlevnejsipneuhk.cz/ spokojenost. Mají dobře udělané objednávání na danou hodinou přes webové stránky s připomínkou na mobil přes SMS. Dílna na první pohled nepůsobí příliš uhlazeně. Nicméně s výsledkem vyvážení jsem předběžně spokojený ač jsem netestoval dlouhodoběji na dálnici. První kratší úseky ve vyšších rychlostech jsou v pořádku. Bavím se o letních pneu, které se nechovaly okolo 130km/h dokonale. Byla to první kontrola od nákupu vozu. Např. u jednoho kola byla sundána kompletně závaží s OK výsledkem. Co mě trochu překvapilo, že automaticky vyvažovali bez přítlaku, že prý to není potřeba a je to o 200Kč dražší na každém kole. Netlačil jsem tedy na pilu a nechal vyvážit bez přítlaku jak letní tak obutí nového zimního kompletu. Uvidím při důkladnějším testování obou sad na dálnici. Pokud to nebude úplně ono, bude následovat fáze vyvážení s přítlakem. Pan šéf v pneuservisu komentoval jejich vyvážení dost přesvědčivě, rád mu budu věřit.
(Jen doplním poznatek pokud, při rozdílu tlaku v pneu se rozsvítí oranž. kontrolka - pro její zhasnutí je třeba dát do pořádku primárně tlaky v pneu. Tlačítko týkající se tlaku pneu vlevo pod volantem na palubce přidržte cca na 2-3 sekundy než uslyšíte pípnutí a kontrolka zhasne - vůz musí při této operaci stát. Po rozjetí, pokud jsou tlaky ok kontrolka zůstane zhasnutá. Zmiňuji to pouze proto, že bez studování manuálu jsem to intuitivně po srovnání tlaků zkoušel za jízdy, což chápu, že z bezpečnostních důvodů nereaguje.)
Tímto děkuji za dobrý shr3kovi.
 
BTW, nevíte prosím někdo zda na omezení častých vibrací do volantu nepomůže i volba správného výrobce/typu/značky pneu? Cca po roce se mi vždy pneumatiky rozhodí (poznám právě dle těch volantových vibrací) a musím na vyvážení s přítlakem, a pak je to na čas OK. Pokud ano, máte doporučení jaké pak pneu volit? Napadá mně třeba s pevnějším kordem, ale vím o tom prd.
 
Hladaj pneuservis s pomockou DuoExpert od Haweka. Mam s tym bohate skusenosti, jedine to pomohlo.
A poradíš nám, kde hledat?:)

Ono se to špatně hledá a leckdo ti bude jen tvrdit, že tuhle pomůcku má, jen abys přijel.

Mám dojem že pobočky Best drive duo expert mají. Už jsem jim položil dotaz a čekám..
 
Vibracie do volantu som mal, ked som trafil v 90tke v zakrute na morave skrytu dieru v plnom obsadeni auta + bagaz. Asi odletelo zavazie, lebo po vyvazeni uz bolo v pohode. Vtedy som sa velmi modlil aby to nebol ohnuty disk. Mam origo 18 disky. Zimaky vredestein wintrack pro a letne michelin pilot sport 4 obe 215/45r18. Nikdy ziadny problem, okrem tejto jednej jamy a to jazdim po D1 a Prahe,kde je tych jam, dlazobnych kociek a elektrickovych prejazdov pozehnane. Prezuvam v carstar praha a vtedy po incidente u pneuservis Bartoušek, neviem ale aku ma pan vyvazovacku, ale pomohlo to.
 
Děkuji pánové, měli jste pravdu. Po vyvážení na laserové vyvažovačce, se správným upnutím kola, správně rozmístěním závažím (viz článek od Lubose1 nahoře) a po přehození pravýho předního za levý zadní kolo už cítím jen vibrace od motoru a trochu od cesty. Diagnostika všech pneu ukázala, že jsou OK a podle jejich kvality je i "rozházela" na autě. Je smutný, že člověk musí kvůli kvalitnímu vyvážení lítat po republice a nemůže se spolehnout na běžnej pneuservis.
A kam si jel ? Já totiž řeším totéž.
 
mimochodem. Dnes jsem byl v pneumráček (vynikající přístup) a tam to vzali jako reklamaci prvního vyvážení (při jízdě nad 110km se ozve lehká vibrace do volantu a citím jej i v sedáku pod sebou). 1x převáženo přímo duo expert/bez úspěchu, dále převáženo přes hawok a opět bez rozdílu. Na kolech nic nenašli a všechno srovnáno do nuly. Jsou to originál kola bez vymezení určené Offset 50 mm přímo na moji M3. Házivost hodinkami taktéž nic neodhalila na náboji ani kotouči. Teď se mi zdá, že vibrace se vždy přidají při prudké akceleraci. Do 100km v hodině je vše v naprostém pořádku. Geometrie ok. Nájezd pouze 25t km. Napadá někoho, na co se dále zaměřit? Dát to do mazdy jako reklamaci? Mám prý nechat auto otestovat na nějakých ploškách co třesou s autem a zjistí vůle, ale tak brzo?
 
Nikdo nic, tak si odpovím sám. Další krok byla komplet výměna předních brzd a vibrace se změnila (dosti zmírnila). Do 120km uplný klid a od 130 do 150km lehká vibrace pouze volantu a nad tuto rychlost se to postupně vytrácí. Chystám se tedy do pneu Jirouch na Kladně nebo do Plzně do Šmuclera, kde mají Huntera s přítlakem a diagnostikou gum.
 
vidíš, já bych si bejval byl tipnul nějakej silentblok na stabilizátorech ;) je to boj tyhle věci někdy. tak hlavně žes na to snad přišel.
 
No ještě není odstraněno úplně ale uvidím jak dopadnu na hunteru. Silentblok v 25t km..To snad je ještě brzy díly na podvozku snad ne při tomhle nájezdu..

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
Back
Top