• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Vibrace do volantu

Tak mám po hunteru. Zimní sada nebyla otestovana a byla pouze prevazena ale letní též vykazovala vibrace a teď je naprostý klid. Na jednom kole bylo třeba posunout pneu vůči ráfku. Cena fakt vysoká ale chválím pneu Jirouch za kvalitní práci u které jsem asistoval. Bohužel z toho vychází to že správně vyvážit kola na mazde umí 1/10 servisů.. a že snad budu nucen jezdit do Kladna abych měl hned napoprvé klid. Druhou část vibrací způsobily špatné brzdy. Tak snad už bude klid.

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
No tak si aspoň hned cestou domu na D6 vyzkoušíš, že to máš dobře vyvážený ? já mám pneu Jirouch asi kilometr od baráku, tak tam možná taky zajedu na přehození letních kol.
 
Jsou fajn a dělají to pečlivě jen pozor ať tě nesrazi cenová politika. Za vyvážení 2 sad 18 kol plus 1 kolo bylo posunuto na ráfku takže u všech měření s pritlakem což je pouze pritlaceni válce byla faktura na 2700kc

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
Jestli někdo jezdíte úsek dálnice D1 od Šeberova u Chodova až po Čestlice tak tam je položeny nový povrch a právě tam vnímám nepatrné vibrace při vyšších rychlostech. Na jiných dálnicích to necítím a i s jiným autem v rodině to je poznat. Úsek je na pohled krásně hladký. No třeba někdo připíše vlastní zkušenost z tohoto úseku.

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
Jezdíme tudy pravidelně zkusíme se zaměřit. Nicméně ten povrch je hodně specifický - položený tzv "tichý asfalt" v oblasti Chodova. V oblasti se navíc křižují dráty VVN = chybí tam přirozené vetrolamy - pocitově je dost často cítit bočný vítr resp. poryvy větru.
 
Ahoj,
tak jsem po přezutí na nové Hankook Ventus evo 3 taky začal cítit vibrace. Zajel jsem do pneu Jirouch na místní doporučení a výsledek: jedna pneu posunuta, jedna dobrá, dvě na reklamaci. K diagnostice kol je protokol jež by měl reklamaci vyřešit. Celkem 1750,-
 
Ahoj, poprosím každého o doporučení pneuservisu kdekoli, který vysloveně používá pomůcku na vyvážení Duo Expert?
V druhém případě prosím o doporučení pneuservisu, který vám vyvažuje Mazdu a nepocitujete vibrace při vyšší rychlosti = spokojenost s vyvážením pro uživatele, co tyto vjemy vnímá (spousta lidí si toho ani nevšimne). Děkuji
 
Jinak mohu konstatovat že úsek D1 Chodov - Čestlice, který má nový povrch stojí za starou belu v obou směrech. V celém úseku jsou cítit jemné vibrace do volantu i sedáku. Pokud tento úsek opustim tak vibrace zmizí.

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
Ahoj, poprosím každého o doporučení pneuservisu kdekoli, který vysloveně používá pomůcku na vyvážení Duo Expert?
V druhém případě prosím o doporučení pneuservisu, který vám vyvažuje Mazdu a nepocitujete vibrace při vyšší rychlosti = spokojenost s vyvážením pro uživatele, co tyto vjemy vnímá (spousta lidí si toho ani nevšimne). Děkuji
Že by nikdo neřešil správné vyvážení? Po Praze zatím bez úspěchu.
Nejlépe místo kde používají k vyvážení duo expert. Nebo vaše kladné zkušenosti na téma vyvážení bez vibrací....?

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
Ahoj, já můžu jen dodat že po reklamaci dvou vadných pneu (viz. předchozí příspěvek), a přezutí v nejmenovaném servisu na nové vyvažovačce vibrace pokračovali. Následovala tedy opět cesta do Kladna k pneu Jirouch, diagnostika gum s přítlačným válcem, pootočení jedné gumy a je po vibracích. Cena cca 1400,- .
 
Pneu Jirouch jsem tu právě doporučil já po zkušenosti ze mě po vyvážení na hunteru a pootoceni pneu zmizeli vibrace. Tedy téměř pač úplně nepatrná se objeví jen kolem 130km v hodině a to podle mě umí dokonale odstranit jen duo expert jenže nikde se nepíše kdo ho má ve výbavě.
Ma ho pneumracek ale ten ho neumí ani správně použít a pak pouze domněnka že ho mají pobočky best drive.
Jirouch je ale bohužel dost drahý. Vyvážení s diagnostikou 1400kc plus cesta a jinde se vejdu do 1000kc.

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
Duoexperta má myslím Pneu Hnídek v Jablonci. Já jsem teď byl na Hunteru u Mertlíka v České Lípě, ale upínají jen na kužel. Dvě kola byla na pikaču a po pootočení pneu se to zlepšilo. Konečně se s tím dá zase jezdit a neskáče to. Cena 1200,-
 
A nějaká další místa kde používají duo expert někdo ví? Možná by bylo fajn udělat seznam pač pouze tato metoda zajistí jízdy zcela bez vibrací.

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
Mimochodem pneu Hnidek v Jablonci potvrdil včetně fotek ze má duo expert od Haweka včetně pritlacne hlavice quick plate a jsou velmi ochotní takže až bude třeba tak si tam udělám výlet.

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
Sice nemam 3ku, ale taky jsem posledni dobou resil mirne vibrace a kmitani volantu pri rychlosti 100 az 120 km/h. Po dvojitém prevazeni kol (uz jsem si pripadal jak otravny zakaznik) se to sice zlepsilo, ale porad to nebylo ono. Nakonec i u me problem vyresil az Hunter s pritlacnym valcem v K&K pneu Senov, konecne klid. Doufam, ze to tak zustane ☝️? Vyvážení provedeno zdarma v ramci reklamace, kupoval jsem u nich na jare novou letni sadu pneu. Asi holt mají Mazdy to rizeni citlivejsi, ve služebních koncernovych autech se mi za x let nestalo, ze bych ve volantu pociťoval nejake vibrace, pravda, nikdy to nebyly 19 kola. Troufam si tvrdit, ze na zimních 17 balonech bych zadne vibrace necitil ani u sve Mazdy.
 
Poslední úprava:
Aby ses nedivil. Já mám kola 18 a taktéž pomohl až hunter. A výrazně si lze všimnout že v mazde je cítit všechno po čem jedeš. Každý kamínek nebo hrubá cesta je ve volantu znát. Dokonce jemně zvlněné dálnice dokáží auto rozvibrovat. Nevím jestli to byl záměr ale je to až přehnané. Pokud jedu po úplně novém povrchu tak je hned poznat že nic nevibruje a vyvolává to pouze příliš citlivé řízení.

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
Tak nevim, po cca 2tis km jsou jebne vibrace a kmitani volantu pri rychlosti okolo 110km/h zpět. Uz me to zacina fakt stvat, nedela to na kazdem povrchu, coz je divne. Kdyby byly spatne kola nebo pneu, melo by to delat porad ne? Na zadnem predchozim aute jsem se s timto nesetkal... ?
 
Naprostý souhlas. Pár lidí tu máme totožný dojem a vůbec nevím proč se tak děje. Občas mám dojem že platí co jsem někde četl že vzor pneu na některých površích způsobuje vibraci do auta a přitom s autem nic není. Jediné na co se můžeš zaměřit je promerit kotouče a náboje a dále zkontrolovat na testech tlumiče a nápravy, silentbloky a přední poloosy.

Mazda 3 BN
 
Tak nevim, po cca 2tis km jsou jebne vibrace a kmitani volantu pri rychlosti okolo 110km/h zpět. Uz me to zacina fakt stvat, nedela to na kazdem povrchu, coz je divne. Kdyby byly spatne kola nebo pneu, melo by to delat porad ne? Na zadnem predchozim aute jsem se s timto nesetkal... ?
To je divný, že až po 2 tis km. Nemohlo se ti třeba odlepit závaží? Po Hunteru mám fakt klid a žádné vibrace. Ještě mě napadlo, že nebyla pneumatika správně usazená v patce a teď se pohnula a vznikl nevývažek. Je to ale jen křišťálová koule.
 
Tak dnes v pneuservise domluveno, ze se sada letních pneu posle do Goodyear pobocky v CR na reklamaci - podezreni na sisate pneu... Pry se to obcas stane. Budu cekat (hlavne tedy doufat v uznani reklamace) a uvidime. Musel jsem tedy nahodit zimní 17sadu ?... na teto vibrace vubec zadne. Pak dam vedet. Ted se budu snazit s autem na zimních jezdit, co nejméně ?
 
Back
Top