• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Vibrace při různých pneu

PetrCh

člen KLANu
40
CX-9 je prý extrémně citlivá na pneu.
Vím , že by u 4x4 měly být v zásadě všechna 4 stejná, ale 2 jsem měl a další stejné nesehnal.
K letním 20" 2x Nokian 245x50
Jsem tedy koupil 20"
2x TRACMAX X-PRIVILO TX3 245/50, které mají podobná hodnocení.

Když mám nokiany vzadu, vibruje to při rychlosti 40-60, jako když na dálnici najedete na bílý pruh. Když dám nokiany dopředu, vibruje to stejně, ale pří 15-20 km.

Když jakoukoli sadu na kterékoli nápravě vyměním za zimní nebo dám všechny 4 zimní, tak to nedělá.

Máte s tím někdo zkušenost? Když koupím i druhé dvoje tracmax, je pravděpodobné, že vše bude ok?
 
A nejsou ty čínské výtvory prostě špatné? Tomket má taky dobré hodnocení, jenže každá Xtá guma je křivě vylisovaná, takže se musí vyvažovat nebo reklamovat.
 
Čert ví. Vyvážené jsou v pohodě, tak bych doufal, že se hádá elektronika kvůli různým vlastnostem. Asi prostě koupím ještě dvě a zkusím, jinak to asi nevyřeším. :/
 
Jestli by nebylo lepší koupit zrovna 4 nové, které má už nějaký majitel CX-9 ověřené že nevibrují. Mám takové (soukromé) podezření, po té co jsem vloni študoval různé zdroje, že i provedení pneu může mít vliv na nevibrace/vibrace (pevnost kordu, vnitřní konstrukce gum...)
 
To asi ano, ale které to jsou?:-(
Minulý majitel právě na to upozorňoval, že je to citlivé na pneu, že se to takto na některých chová.
Měl ty Nokian zline a dal mi letní dvě skoro nové, ale už se od 2018 nedělají.
Navíc ty původně levné Tracmax teď nejsou k sehnání nebo jsou cenově přemrštěné.

Ještě jsem si ověřoval, že se to tak fakt chová a chová:
Po nějaké chvíli si to elektronika zřejmě nějak zkalibruje a přestane to až do doby, něž vypnu klíček! Není to divné?
 
Dal jsem i na druhou nápravu tracmax a už je vše zcela OK. Bylo potřeba znovu vyvážit ty na první nápravě - prý to je u nových pneu někdy třeba - takže nevím jistě, jestli musí být nutně všechny 4 stejné nebo jestli "jen" bylo potřeba znovu vyvážit ty nové.
 
Dal jsem i na druhou nápravu tracmax a už je vše zcela OK. Bylo potřeba znovu vyvážit ty na první nápravě - prý to je u nových pneu někdy třeba - takže nevím jistě, jestli musí být nutně všechny 4 stejné nebo jestli "jen" bylo potřeba znovu vyvážit ty nové.
Ahoj. Vlákno jsem rozklikl právě teď, tak jdu s "křížkem po funuse". Vzpomněl jsem si, že podobný problém jsme měli před lety na kolegově MB 300 4x4 od AMG, kde nezapínal přední náhon. Po čase jsme přišli na to, že na vině byly rozdílné pneu na přední a zadní nápravě. Když jsme obuli všechny čtyři stejné pneu, problém zmizel. Tak mne napadlo jestli ve Tvém případě za to (při shodném rozměru a jiné značce pneu) nemohla rozdílná hmotnost Nokianů a Tracmaxů... Přeju hodně pohodových kilometrů. :)
 
Ahoj!Také přikládám své zkušenosti. Potvrzuji, že rozměr musí být stejný, jak na přední, tak i na zadní nápravě. Blbec jsem si hodil na zadní nápravu jiné gumy od mého druhého auta, který má rozměr pneu "podobný" :) a vybrovalo to. Takže dodržovat rozměr pneu.
 
Jestli by nebylo lepší koupit zrovna 4 nové, které má už nějaký majitel CX-9 ověřené že nevibrují. Mám takové (soukromé) podezření, po té co jsem vloni študoval různé zdroje, že i provedení pneu může mít vliv na nevibrace/vibrace (pevnost kordu, vnitřní konstrukce gum...)
POTVRZENO. Popsal jsem na jaro hlučínskému prodejci pneu toto moje podezření na nekvalitní pneu, koneckonců mi tuto možnost říkali i v autoservisu kde jsem kvůli (dočasnému) odstranění jezdil často na vyvážení kol. Prodejce mi doporučil jakési zpevněné slovinské SAVA. Tak jsem je vyměnil, a jízdy už bez vibrací do volantu, ale radši jsem počkal na dlouhodobější zkušenost, protože nemám originální disky, byť řádně homologované. Léto, Chorvatsko, tam i zpět, a pořád v pohodě bez vibrací. Snad tato informace někomu pomůže.
 
Back
Top