• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Vrzání, pazvuky, rezonance - palubní deska, plato, sloupky

Moje vrzání palubovky u head-up displeje v AP Brno vyřešili... Dával jsem auto ve 4.000 km na první olej a zároveň jsem chtěl opravu vrzání palubovky. Technik auto projel, prý rozdělali přístrojovou desku, vyměnili nějaké "semišové" těsnění, přidali nějaké háčky, vše přitáhli a teď ať jedu po čem chci, tak palubka ani nevrzne :). Za mě dobrá zkušenost. Ty moje zadní dveře taky štelovali, ale stejně jde slyšet jak to špatně doléhá... to dořeším jindy. Každopádně, když se chce, tak oprava je možná. Konečně jsem plně spokojený s autem :D
 
Tak jsem zjistil, že ty pazvuky dveří u řidiče má na svědomí okénko - má trochu vůli a jak se tam to sklo hýbe, tak to dělá ten nepříjemný zvuk. Až pojedu na garančku (nebo svolávačku, viz zdejší fórum o svolávačkách), tak to zkusím reklamovat. Dám pak vědět.
Ďakujem za tip a môžem potvrdiť, že to robí aj u mňa to okno. Keď som šiel po nerovnostiach a pritláčal rukou okno, drnčanie prestalo :) na garančke poriešim.
 
Ďakujem za tip a môžem potvrdiť, že to robí aj u mňa to okno. Keď som šiel po nerovnostiach a pritláčal rukou okno, drnčanie prestalo :) na garančke poriešim.
Zdravim, podarilo se vam opravit klepani u ridicovych dveri? ja uz jedu po 3 do servisu s timto problemem, naposledy pry vymenili komplet vnitrek, chvili v poradku a ted opet, jev zmizi kdyz pritlacim loktem sklo smerem ven, tak jsem zvedav.
 
U mě se to povedlo odstranit - jen něco dotáhli a od té doby je klid.
 
Zdravim, podarilo se vam opravit klepani u ridicovych dveri? ja uz jedu po 3 do servisu s timto problemem, naposledy pry vymenili komplet vnitrek, chvili v poradku a ted opet, jev zmizi kdyz pritlacim loktem sklo smerem ven, tak jsem zvedav.
Serus. Ešte som to neodstraňoval. Zvuky pretrvávajú, ale v mesiaci júl mám v pláne ísť na servisnú prehliadku a dám aj toto poriešiť.
 
Jinak 30.6. jdu na první garančku (zkusím Mazdu Tábor) a budu tam řešit i vibrující zpětné zrcátko na straně řidiče a občasné vrzání od spojkového a brzdového pedálu. Když se podaří vyřešit, dám sem info.
 
Jinak 30.6. jdu na první garančku (zkusím Mazdu Tábor) a budu tam řešit i vibrující zpětné zrcátko na straně řidiče a občasné vrzání od spojkového a brzdového pedálu. Když se podaří vyřešit, dám sem info.
Mně pro změnu už týden něco lupe z přístrojovky/konzole. Jako kdyby cvakal nějaký motorek. Absolutně náhodně a ikdyž auto stojí.
 
Už někdo z vás zkoušel (i třeba na předchozí trojce) odstraňovat plast z deklu vzadu u sedanu? Chtěl bych zkontrolovat reproduktory a trošku odizolovat.
 
Taky vám tak povrzává madlo u řidiče a speciálně plast okolo ovládání oken?
 
Taky vám tak povrzává madlo u řidiče a speciálně plast okolo ovládání oken?
môžem potvrdiť, vrždí u mňa ten plast lesklý čierny najmä na konci tam ako si nastavuješ spätné zrkadlá....dnes vyskúšam na spolujazdcovej strane
 
Někdo už řešil vrzani z místa okolo kulisy řazení? Občasné cvakani/vrzani kov na kov. Nedá se moc replikovat. Někde z konzole...
 
Takže najeto 660 km. Slyším nějaké lehké drnčení od napínače pásu řidiče, protože to mám sakra přímo u ucha :laughing: (nebo je to možná v B sloupku). A dneska mi teda dost začal rezonovat displej na nerovnostech. Podařilo se už někomu tyto dvě věci vyřešit? Na úplně novém autě to teda nasere :D
 
Zdravím zdejší komunitu! I já se přidávám s problémem ohledně rezonance (vrzání) vycházející z oblasti pod centrálním displejem. Rezonance se vyskytuje zejména za studena, a to při plynulé akceleraci těsně pod 2000 rpm (nejčastěji na trojku). Vrzání a další pazvuky vycházejí ze stejné oblasti při jízdě na nerovnostech bez ohledu na to, zda je auto již zahřáté. Občas jsou rovněž slyšet nepříjemné zvuky z oblasti předních dveří spolujezdce a rovněž od vnitřní strany B sloupku (v oblasti pásu) u řidiče. Příští týden jdu v Olomouci na garančku, tak sdělím, jak jsem pochodil.

Dále mám problém s tím, že při rovné jízdě směřuje volant mírně (ale nepřehlédnutelně) doprava. Týden po předání auta kontrolovali geometrii - v pořádku - s tím, že může být špatně namontován věnec volantu. V té době ovšem ještě neměli potřebné nářadí na opravu. Má někdo podobné zkušenosti?

Díky za reakce a hezký den.
Evidentně mám úplně 2 stejné problémy jako ty (B sloupek a centrální displej). Podařilo se to prosím vyřešit?
 
Evidentně mám úplně 2 stejné problémy jako ty (B sloupek a centrální displej). Podařilo se to prosím vyřešit?
Centrální displej šel vyřešit. Odloupnes plastovým pacidlem krytku reproduktoru, povolíš dva šrouby a už dáváš něco proti vibracím všude kam to půjde. A voilá, je po rezonanci. Pás mě zatím míjí.
 
Centrální displej šel vyřešit. Odloupnes plastovým pacidlem krytku reproduktoru, povolíš dva šrouby a už dáváš něco proti vibracím všude kam to půjde. A voilá, je po rezonanci. Pás mě zatím míjí.
Sám se do toho určitě pouštět nebudu. To by dopadlo :joy:
 
Evidentně mám úplně 2 stejné problémy jako ty (B sloupek a centrální displej). Podařilo se to prosím vyřešit?
B sloupek se už ozývá pouze náhodně, cca jednou za měsíc. Rozhodně to nedokážu nasimulovat v servisu. Centrální displej vydává zvuky pouze v zimě, takže s opravou počkám do podzimu. V pondělí jsem byl řešit foukání skrze pravé zadní dveře, a zdá se, že problém byl odstraněn :)
 
Centrální displej šel vyřešit. Odloupnes plastovým pacidlem krytku reproduktoru, povolíš dva šrouby a už dáváš něco proti vibracím všude kam to půjde. A voilá, je po rezonanci. Pás mě zatím míjí.
Nebyl by nějaký jednoduchý fotonávod?
 
Back
Top