• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Vrzání, pazvuky, rezonance - palubní deska, plato, sloupky

Zdar,začal mě lehce šustit HUD.Místo kde to dělá jsem našel.Jenom nevím,jak demontovat plasty kolem HUD.Nemáte prosím někdo nějaký návod nebo video.Díky
 
U nás klepání za hlavním displejem skončilo kompletním vyndáním palubní desky, příčina pravděpodobně byla zacvaknutím desky na tyč v konstrukci za budíkama - přímo tvrdý plast na železo, nebyla tam žádná pěna.....ťuk ťuk, zatím po dvou týdnech vše v pořádku.
 
Tohle není můj případ.Mě se to dotýká mezi čirým krytem a čelním svislým plastem.Ideální by bylo svislý plast vycvaknout a nalepit nějaký filc nebo molitan,aby nedocházelo ke kontaktu.
 
Tohle jsem po pravdě vůbec nečekal, že budu řešit. Ale prakticky od odjezdu od dealera mi něco klepe ve dveřích spolujezdce. (Někdy) Očividně tam něco lítá a občas se to o něco zasekne a je klid. Jako, když s tím jezdili v servisu na reklamaci. Prý tam s tím mam zajet jak to zase začne, což je takové ... úsměvné. Fakt jsem čekal, že se na to alespoň podívají.
 
Tohle jsem po pravdě vůbec nečekal, že budu řešit. Ale prakticky od odjezdu od dealera mi něco klepe ve dveřích spolujezdce. (Někdy) Očividně tam něco lítá a občas se to o něco zasekne a je klid. Jako, když s tím jezdili v servisu na reklamaci. Prý tam s tím mam zajet jak to zase začne, což je takové ... úsměvné. Fakt jsem čekal, že se na to alespoň podívají.
A jel jsi s někým,že ty pazvuky byly ze dveří spolujezdce? Pokud jo, tak to mohli rozdělat a mrknout. Zas na druhé straně, těžko odhalit problém, který se momentálně neprojeví.
 
A jel jsi s někým,že ty pazvuky byly ze dveří spolujezdce? Pokud jo, tak to mohli rozdělat a mrknout. Zas na druhé straně, těžko odhalit problém, který se momentálně neprojeví.
Jo, byly jsme to projet při přebírání a i v záznamu je uvedené, že ta slečna slyšela drnčení. Pak s tím ale při nastavování radaru, tkerý také zlobil jezdili 20 minut a nic prý neslyšeli. Tak a teď se s nimi hádej. Pravodou je, že po přebrání to nějakých 20km dalo pokoj.
Každopádně, že mají takové problémy nějaký třetí rok výroby mě fakt sere.
 
Pátý rok výroby - mě tedy nedrnčí, ale tohle by snad neměl být takový problém tak sundají tapec dveří a podívají se - možná tam něco zapadlo ve výrobě - jinak bych řekl že tak po těch 2-3 letech výroby tyhle chrastící potíže mizí a jsou spíše ojedinělé. Já mám tedy 2021 a nic, jezdil jsem 2023 a nic.

Spíš doufej aby ti nezačal cvakat motor 😂
 
Pátý rok výroby - mě tedy nedrnčí, ale tohle by snad neměl být takový problém tak sundají tapec dveří a podívají se - možná tam něco zapadlo ve výrobě - jinak bych řekl že tak po těch 2-3 letech výroby tyhle chrastící potíže mizí a jsou spíše ojedinělé. Já mám tedy 2021 a nic, jezdil jsem 2023 a nic.

Spíš doufej aby ti nezačal cvakat motor 😂
Já jezdil i v předváděčce a tam jsem si toho všiml taky. Což mě celkem už tehdy udivilo. To auto mělo najeto tak 800km.
Já mám X, takže tady musím doufat, že se to ne.... Tohle už mi kdekdo asi nespraví.
 
Musí se rozhodit komplet palubka 🙄 Mám takovou "teorii", jak by to mohlo jít bez rozebrání, chystám se na to, když to klapne, dám info 😉
Už jsem tam narval dva klínky z gumy.😁 Není to vidět a šustění přestalo.Asi to není úplně profesionální oprava,ale pomohlo to.😄Palubku se mě rozdělávat fakt nechce.🙄
 
Už jsem tam narval dva klínky z gumy.😁 Není to vidět a šustění přestalo.Asi to není úplně profesionální oprava,ale pomohlo to.😄Palubku se mě rozdělávat fakt nechce.🙄
Nám se to stále vracelo, ať se to vycpávalo jakkoli, problém byl pod palubkou. Případně řešte ještě v záruce.
 
Už jsem tam narval dva klínky z gumy.😁 Není to vidět a šustění přestalo.Asi to není úplně profesionální oprava,ale pomohlo to.😄Palubku se mě rozdělávat fakt nechce.🙄
Tak podobné řešení mám právě v plánu 😅 vibruje tam to plexi, takže mně přesně napadlo něčím vycpat ty škvíry mezi plexi a palubkou. Nacpu tam asi mechovku na SDK olepenou do elektrikářské textilní pásky po celé délce té škvíry, protože se mi taky nechce sundavat palubovku 😅 A v servisu je šance, že zase dojebou něco jinýho 😅
 
Tak podobné řešení mám právě v plánu 😅 vibruje tam to plexi, takže mně přesně napadlo něčím vycpat ty škvíry mezi plexi a palubkou. Nacpu tam asi mechovku na SDK olepenou do elektrikářské textilní pásky po celé délce té škvíry, protože se mi taky nechce sundavat palubovku 😅 A v servisu je šance, že zase dojebou něco jinýho 😅
Mechovku jsem tam měl původně,ale to nepomohlo.Navíc se to tam dávalo úplně na houno.😁K vůli šikmému sklu se tam nedá pořádně dostat.Takže pocitově natlačit do mezery a zkontrolovat přes přední sklo.😄A když se to nepovede, tak znovu.🤦
 
Další poznatky k drnčení z palubovky: nejvíce rušivých a drčivých zvuků vydává v mém případě jednotka BDMC, která se nachází vlevo, když vyndáte přihrádku před spolujezdcem. Tedy v místě někde za ovládáním klimy v útrobách palubovky. Druhý v závěsu je HUD plastový čirý kryt, který se buď teplem časem deformuje nebo má vůle a drnčí, jak tam poskakuje na nerovnostech.
Přidám snad co nevidět info k řešení mimo servis, tedy samodomo ☺️.
Na autě najeto cca 95tis.
 
Ahojte vedeli by ste mi poradiť/poslať link na ovládač okien na vodičovej strane. Tiež sa mi vyšúchala ta fólia na konci tlačidiel. Na rozšírenú záruku sa už vraj toto nevzťahuje.
 
Back
Top